Reklama

Jeremy Clarkson skoro zemřel na zápal plic. Tedy alespoň to tak sám popisuje

Auta musela jít stranou, a to nejen z Jezzova osobního života, ale i z toho pracovního. Z jeho nového sloupku se tak dozvídáme jiné věci, než obvykle.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Jeremy Clarkson skoro zemřel na zápal plic. Tedy alespoň to tak sám popisuje

16.8.2017 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Auta musela jít stranou, a to nejen z Jezzova osobního života, ale i z toho pracovního. Z jeho nového sloupku se tak dozvídáme jiné věci, než obvykle.

Znáte to, celebrita si kýchne a jsou toho plné noviny. Jeremy Clarkson zakýchal opravdu pořádně, dokonce dostal zápal plic. Ten už dnes stěží někdo považuje za smrtelnou nemoc, nelze jej ale podceňovat - chce to antibiotika a klidový režim na lůžku. Je ovšem nutné dodat, že značnou roli v uzdravování hraje věk. A Clarkson se svými takřka šesti křížky na krku již není žádný mladík, navíc jako silný kuřák nemá plíce zrovna v ideálním stavu. Není proto vlastně překvapivé, že nyní hovoří o tom, kterak se kvůli této nemoci ocitl na pokraji smrti.

Ve svém nejnovějším sloupku v Sunday Times populární moderátor popisuje, jak během dovolené na Malorce strávil zhruba tři noci v křečích v posteli. Až poté se rozhodl, že je nutná návštěva doktora, od kterého se dozvěděl zajímavé věci. „CRP zdravého člověka by se mělo pohybovat na pěti miligramech na litr,“ řekl mu doktor Mark Spitz. „Ale vaše je 337,“ dodal. Tomuto sdělení Clarkson příliš nerozuměl, několikanásobné zvýšení CRP mu ovšem přišlo alarmující.

„Pokud neuděláte to, co vám řeknu, zemřete,“ pokračoval dále ve výčtu nepříjemných zpráv ošetřující lékař. Tomuto sdělení již Clarkson porozuměl zcela, my si můžeme říci více i k té první zprávě. CRP je C-reaktivním proteinem, jehož přítomnost v těle je pro lékaře jedním z indikátorů infekce. Pokud dojde k zásadnímu zvýšení jeho koncentrace, je stoprocentní, že v těle máte nežádoucí bakterie a je nutná léčba.

Během úvodních dnů nemoci přitom hodnota CRP narůstá více než stokrát, může tedy snadno dosahovat i více než 500 miligramů na litr. Při nasazení antibiotik však jeho hladina začíná rychle klesat. Je tu ovšem jistý problém v podobě zvýšeného rizika infarktu moykardu, který zvýšení CRP provází, což je nejspíše ten pravý důvod, proč se lékař o Clarksona jakožto těžkého kuřáka obával.

Že nesměl Clarkson zatloukat další hřebíčky do rakve, to potvrzují jeho další slova, jimiž popisuje ještě větší nebezpečí než samotný zápal plic, jemuž musel čelit, a tím byla nuda. „Normálně když jsem znuděný, kouřím. Nebo piju. Ale tady bylo obojí mimo hru. Měl jsem jen své léky. Tisíce léků. Kvůli jednomu mi z palců vystřelovaly blesky, druhý mi zase ničil žaludek. Jeden z nich dodnes zůstává vrcholem dne.“

„Jmenuje se Fluimucil Forte a jeho účel je pěkně odporný. Je určen k tomu, aby z vás vypudil hlen a sajrajt z plic, jež pak vylézají na světlo světa v tmavých chuchvalcích. Podobné nikdo neviděl do té doby, co Margaret Thatcherová uzavřela doly. Ale dobrý bože, chutná to skvěle,“ popsal své nejnovější zážitky Jezza. A rovnou dodal, že právě tohle je na nemocnicích to nejhorší - z prášků zmagoříte a již se o ničem jiném nebavíte.

Doufejme tedy, že Clarkson je již zdráv a v dalším sloupku snad již nebude věnovat popisu toho, co jeho tělo nadopované antibiotiky provádí a vylučuje. Mezi zdravými je již i Richard Hammond, který má za sebou dokonce i první jízdu ve svém Fordu Mustang. Soukolí nové sezóny The Grand Tour se tedy zjevně již opět otáčí skoro na plné obrátky...

Jeremy Clarkson skoro zemřel na zápal plic. Tedy alespoň to tak sám popisuje - 1 - Jeremy Clarkson zapal plic lepsi 01
Clarkson se svými zdravotními komplikacemi pochlubil nejen slovem, ale i obrazem

Jeremy Clarkson skoro zemřel na zápal plic. Tedy alespoň to tak sám popisuje - 2 - The Grand Tour S02 trailer 01Jeremy Clarkson skoro zemřel na zápal plic. Tedy alespoň to tak sám popisuje - 3 - The Grand Tour S02 trailer 02Jeremy Clarkson skoro zemřel na zápal plic. Tedy alespoň to tak sám popisuje - 4 - The Grand Tour S02 trailer 03Jeremy Clarkson skoro zemřel na zápal plic. Tedy alespoň to tak sám popisuje - 5 - The Grand Tour S02 trailer 04Jeremy Clarkson skoro zemřel na zápal plic. Tedy alespoň to tak sám popisuje - 6 - The Grand Tour S02 trailer 05Jeremy Clarkson skoro zemřel na zápal plic. Tedy alespoň to tak sám popisuje - 7 - The Grand Tour S02 trailer 06Jeremy Clarkson skoro zemřel na zápal plic. Tedy alespoň to tak sám popisuje - 8 - The Grand Tour S02 trailer 07Jeremy Clarkson skoro zemřel na zápal plic. Tedy alespoň to tak sám popisuje - 9 - The Grand Tour S02 trailer 08Jeremy Clarkson skoro zemřel na zápal plic. Tedy alespoň to tak sám popisuje - 10 - The Grand Tour S02 trailer 09Jeremy Clarkson skoro zemřel na zápal plic. Tedy alespoň to tak sám popisuje - 11 - The Grand Tour S02 trailer 10Jeremy Clarkson skoro zemřel na zápal plic. Tedy alespoň to tak sám popisuje - 12 - The Grand Tour S02 trailer 11Jeremy Clarkson skoro zemřel na zápal plic. Tedy alespoň to tak sám popisuje - 13 - The Grand Tour S02 trailer 12Jeremy Clarkson skoro zemřel na zápal plic. Tedy alespoň to tak sám popisuje - 14 - The Grand Tour S02 trailer 13Jeremy Clarkson skoro zemřel na zápal plic. Tedy alespoň to tak sám popisuje - 15 - The Grand Tour S02 trailer 14Jeremy Clarkson skoro zemřel na zápal plic. Tedy alespoň to tak sám popisuje - 16 - The Grand Tour S02 trailer 15Jeremy Clarkson skoro zemřel na zápal plic. Tedy alespoň to tak sám popisuje - 17 - The Grand Tour S02 trailer 16Jeremy Clarkson skoro zemřel na zápal plic. Tedy alespoň to tak sám popisuje - 18 - The Grand Tour S02 trailer 17Jeremy Clarkson skoro zemřel na zápal plic. Tedy alespoň to tak sám popisuje - 19 - The Grand Tour S02 trailer 18
Nyní se ovšem již Jezza plně věnuje druhé sezóně The Grand Tour, stejně jako Richard Hammond, který taktéž již není ve stavu nemocných

Zdroj: The Sunday Times

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 2 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše