Reklama

K mání je prý jediné nejeté Lambo Sesto Elemento, 1 z 20. Jenže, nesmrdí tu něco?

Je to vzácné a skutečně výjimečné auto. A věříme, že druhý takový stroj s nulovým nájezdem už není. Přesto je na této nabídce něco zvláštní.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

K mání je prý jediné nejeté Lambo Sesto Elemento, 1 z 20. Jenže, nesmrdí tu něco?

2.5.2017 | Marek Bednář | 8 příspěvků

Je to vzácné a skutečně výjimečné auto. A věříme, že druhý takový stroj s nulovým nájezdem už není. Přesto je na této nabídce něco zvláštní.

„Malý Veyron” ze Sant'Agaty Bolognese, jak se Lamborghini Sesto Elemento přezdívalo pro jeho zrychlení srovnatelné s tehdy nejrychlejším autem planety, je ceněný sběratelský kousek - vznikl pouze ve 20 exemplářích. Nevadí tedy, že s ním nemůžete na silnice a že pokud se chcete projet, tak kromě případného vlastního okruhu ho musíte dovézt na nějaký jiný na přívěsu, spousta sběratelů ráda zaplatí, i kdyby jim Lamborghini Sesto Elemento mělo jen stát v garáži a občas se projet po příjezdové cestě.

Vzhledem k vzácnosti se tento vůz neprodává často, přesto tu letos máme už druhou takovou nabídku. Nebo se to tak aspoň na první pohled zdá. Ta čerstvá hovoří o prodeji Sesta Elementa s 0 najetými kilometry za přesně 2,4 milionu Eur, tedy 64,6 milionu korun. Vůz prý stojí v Dubaji a je k němu přiložených fotografií.

Prodejce není nerenomovaný, je to společnost Knight International, která sídlí v Dubaji a specializuje se na prodej podobných strojů, nedávno jsme tu měli třeba unikátní Bugatti Veyron z jeho nabídky. Jenže fotky nabídku doprovázející jsou až podezřele podobné jiným snímkům, těm, které byly součástí nabídky téhož vozu z letošního ledna. Sesto Elemento tam stálo na světle šedé podlaze před bílou zdí, která je víc než podobná té, před kterou stojí nyní. Stálo mezi tmavě šedým Gallardem a jiným Lamborghini pod černou plachtou - stejně jako nyní. A také mělo na levých dveřích modrou pěnovou zarážku jako ochranu při neopatrném otvírání.

Stejné tyto fotografie rozhodně nejsou, ale je to určitě stejné auto na stejném místě. Dle první nabídky ale mělo být majetkem amerického sběratele ze Seattlu, teď prý stojí v Dubaji, kde sídlí i Knight International. A to je divné.

Jako vysvětlení se nabízí, že vůz ze Seattlu putoval do Dubaje k překupníkovi. Jenže kdyby jej v Dubaji opravdu koupili, neudělali by si vlastní, nové fotky? Navíc to naráží na rozdíl v cenách - v lednu bylo na prodej v přepočtu za nějakých 113 milionů korun a teď je k mání zhruba za polovinu 2,4 milionu Eur). Možná je také racionalizace ceny majitele ze Seattlu a komisní prodej skrz dubajského dealera luxusních ojetin Knight International, jenže i tato teorie má své nedostatky.

Ještě je tu ale jeden aspekt. Craigslist je americký ekvivalent Bazoše a už v lednu se zdálo divné, že na něm někdo takové auto nabízí. Leč neměli jsme žádný důkaz vedoucí k tomu, že by někdo vzal fotky z internetu a utahoval si ze zbytku světa. A kdyby to udělal, objevil by se vůz nejprve v inzerátu, který zmiňujeme dnes, nikoli naopak. Navíc ani ony fotky nejsou úplně stejné.

Kde je pravda, netušíme, ale pokud máte zájem, můžete si pravdivost nabídky ověřit u dubajského prodejce, působí na každý pád věrohodněji. Hovoří o nejetém autě (na odometru vidíme 198 km, to tak lze označit), prý jediném na světě, které dokáže v případě potřeby i upravit pro homologaci pro silniční provoz. A to zní zajímavě, 570 koní v autě o hmotnosti 999 kg bude na silnici jistě něco...

K mání je prý jediné nejeté Lambo Sesto Elemento, 1 z 20. Jenže, nesmrdí tu něco? - 1 - lamborghini sesto elemento 0km dubaj prodej 01K mání je prý jediné nejeté Lambo Sesto Elemento, 1 z 20. Jenže, nesmrdí tu něco? - 2 - lamborghini sesto elemento 0km dubaj prodej 02K mání je prý jediné nejeté Lambo Sesto Elemento, 1 z 20. Jenže, nesmrdí tu něco? - 3 - lamborghini sesto elemento 0km dubaj prodej 03K mání je prý jediné nejeté Lambo Sesto Elemento, 1 z 20. Jenže, nesmrdí tu něco? - 4 - lamborghini sesto elemento 0km dubaj prodej 04K mání je prý jediné nejeté Lambo Sesto Elemento, 1 z 20. Jenže, nesmrdí tu něco? - 5 - lamborghini sesto elemento 0km dubaj prodej 05K mání je prý jediné nejeté Lambo Sesto Elemento, 1 z 20. Jenže, nesmrdí tu něco? - 6 - lamborghini sesto elemento 0km dubaj prodej 06K mání je prý jediné nejeté Lambo Sesto Elemento, 1 z 20. Jenže, nesmrdí tu něco? - 7 - lamborghini sesto elemento 0km dubaj prodej 07
Tyto fotky patří k aktuální nabídce Knight International

K mání je prý jediné nejeté Lambo Sesto Elemento, 1 z 20. Jenže, nesmrdí tu něco? - 8 - Lamborghini Sesto Elemento prodej Craiglist 01K mání je prý jediné nejeté Lambo Sesto Elemento, 1 z 20. Jenže, nesmrdí tu něco? - 9 - Lamborghini Sesto Elemento prodej Craiglist 02K mání je prý jediné nejeté Lambo Sesto Elemento, 1 z 20. Jenže, nesmrdí tu něco? - 10 - Lamborghini Sesto Elemento prodej Craiglist 03K mání je prý jediné nejeté Lambo Sesto Elemento, 1 z 20. Jenže, nesmrdí tu něco? - 11 - Lamborghini Sesto Elemento prodej Craiglist 04K mání je prý jediné nejeté Lambo Sesto Elemento, 1 z 20. Jenže, nesmrdí tu něco? - 12 - Lamborghini Sesto Elemento prodej Craiglist 05K mání je prý jediné nejeté Lambo Sesto Elemento, 1 z 20. Jenže, nesmrdí tu něco? - 13 - Lamborghini Sesto Elemento prodej Craiglist 06
Toto jsou fotografie z oné lednové nabídky na Craigslistu

K mání je prý jediné nejeté Lambo Sesto Elemento, 1 z 20. Jenže, nesmrdí tu něco? - 14 - Lamborghini Sesto Elemento 01K mání je prý jediné nejeté Lambo Sesto Elemento, 1 z 20. Jenže, nesmrdí tu něco? - 15 - Lamborghini Sesto Elemento 02K mání je prý jediné nejeté Lambo Sesto Elemento, 1 z 20. Jenže, nesmrdí tu něco? - 16 - Lamborghini Sesto Elemento 03K mání je prý jediné nejeté Lambo Sesto Elemento, 1 z 20. Jenže, nesmrdí tu něco? - 17 - Lamborghini Sesto Elemento 04K mání je prý jediné nejeté Lambo Sesto Elemento, 1 z 20. Jenže, nesmrdí tu něco? - 18 - Lamborghini Sesto Elemento 05K mání je prý jediné nejeté Lambo Sesto Elemento, 1 z 20. Jenže, nesmrdí tu něco? - 19 - Lamborghini Sesto Elemento 06K mání je prý jediné nejeté Lambo Sesto Elemento, 1 z 20. Jenže, nesmrdí tu něco? - 20 - Lamborghini Sesto Elemento 07K mání je prý jediné nejeté Lambo Sesto Elemento, 1 z 20. Jenže, nesmrdí tu něco? - 21 - Lamborghini Sesto Elemento 08K mání je prý jediné nejeté Lambo Sesto Elemento, 1 z 20. Jenže, nesmrdí tu něco? - 22 - Lamborghini Sesto Elemento 09K mání je prý jediné nejeté Lambo Sesto Elemento, 1 z 20. Jenže, nesmrdí tu něco? - 23 - Lamborghini Sesto Elemento 10K mání je prý jediné nejeté Lambo Sesto Elemento, 1 z 20. Jenže, nesmrdí tu něco? - 24 - Lamborghini Sesto Elemento 11K mání je prý jediné nejeté Lambo Sesto Elemento, 1 z 20. Jenže, nesmrdí tu něco? - 25 - Lamborghini Sesto Elemento 12K mání je prý jediné nejeté Lambo Sesto Elemento, 1 z 20. Jenže, nesmrdí tu něco? - 26 - Lamborghini Sesto Elemento 13K mání je prý jediné nejeté Lambo Sesto Elemento, 1 z 20. Jenže, nesmrdí tu něco? - 27 - Lamborghini Sesto Elemento 14K mání je prý jediné nejeté Lambo Sesto Elemento, 1 z 20. Jenže, nesmrdí tu něco? - 28 - Lamborghini Sesto Elemento 15K mání je prý jediné nejeté Lambo Sesto Elemento, 1 z 20. Jenže, nesmrdí tu něco? - 29 - Lamborghini Sesto Elemento 16K mání je prý jediné nejeté Lambo Sesto Elemento, 1 z 20. Jenže, nesmrdí tu něco? - 30 - Lamborghini Sesto Elemento 17K mání je prý jediné nejeté Lambo Sesto Elemento, 1 z 20. Jenže, nesmrdí tu něco? - 31 - Lamborghini Sesto Elemento 18K mání je prý jediné nejeté Lambo Sesto Elemento, 1 z 20. Jenže, nesmrdí tu něco? - 32 - Lamborghini Sesto Elemento 19K mání je prý jediné nejeté Lambo Sesto Elemento, 1 z 20. Jenže, nesmrdí tu něco? - 33 - Lamborghini Sesto Elemento 20K mání je prý jediné nejeté Lambo Sesto Elemento, 1 z 20. Jenže, nesmrdí tu něco? - 34 - Lamborghini Sesto Elemento 21
Původní fotky vozu z jeho představení v roce 2010

K mání je prý jediné nejeté Lambo Sesto Elemento, 1 z 20. Jenže, nesmrdí tu něco? - 35 - Lamborghini Sesto Elemento vyroba 01K mání je prý jediné nejeté Lambo Sesto Elemento, 1 z 20. Jenže, nesmrdí tu něco? - 36 - Lamborghini Sesto Elemento vyroba 02K mání je prý jediné nejeté Lambo Sesto Elemento, 1 z 20. Jenže, nesmrdí tu něco? - 37 - Lamborghini Sesto Elemento vyroba 03K mání je prý jediné nejeté Lambo Sesto Elemento, 1 z 20. Jenže, nesmrdí tu něco? - 38 - Lamborghini Sesto Elemento vyroba 04K mání je prý jediné nejeté Lambo Sesto Elemento, 1 z 20. Jenže, nesmrdí tu něco? - 39 - Lamborghini Sesto Elemento vyroba 05K mání je prý jediné nejeté Lambo Sesto Elemento, 1 z 20. Jenže, nesmrdí tu něco? - 40 - Lamborghini Sesto Elemento vyroba 06K mání je prý jediné nejeté Lambo Sesto Elemento, 1 z 20. Jenže, nesmrdí tu něco? - 41 - Lamborghini Sesto Elemento vyroba 07K mání je prý jediné nejeté Lambo Sesto Elemento, 1 z 20. Jenže, nesmrdí tu něco? - 42 - Lamborghini Sesto Elemento vyroba 08K mání je prý jediné nejeté Lambo Sesto Elemento, 1 z 20. Jenže, nesmrdí tu něco? - 43 - Lamborghini Sesto Elemento vyroba 09K mání je prý jediné nejeté Lambo Sesto Elemento, 1 z 20. Jenže, nesmrdí tu něco? - 44 - Lamborghini Sesto Elemento vyroba 10K mání je prý jediné nejeté Lambo Sesto Elemento, 1 z 20. Jenže, nesmrdí tu něco? - 45 - Lamborghini Sesto Elemento vyroba 11K mání je prý jediné nejeté Lambo Sesto Elemento, 1 z 20. Jenže, nesmrdí tu něco? - 46 - Lamborghini Sesto Elemento vyroba 12K mání je prý jediné nejeté Lambo Sesto Elemento, 1 z 20. Jenže, nesmrdí tu něco? - 47 - Lamborghini Sesto Elemento vyroba 13K mání je prý jediné nejeté Lambo Sesto Elemento, 1 z 20. Jenže, nesmrdí tu něco? - 48 - Lamborghini Sesto Elemento vyroba 14K mání je prý jediné nejeté Lambo Sesto Elemento, 1 z 20. Jenže, nesmrdí tu něco? - 49 - Lamborghini Sesto Elemento vyroba 15K mání je prý jediné nejeté Lambo Sesto Elemento, 1 z 20. Jenže, nesmrdí tu něco? - 50 - Lamborghini Sesto Elemento vyroba 16
Později uvolněné fotky z výroby vozu

Zdroj: Knight International

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 8 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše