- -

Kupte si obytné auto, které pojme další auto. Na poměry těchto strojů vyjde levně

Není to nový vůz, ale je prostorný, dobře vybavený a má novou STK. Na letní dovolenou s ním i s pojízdnou garáží můžete vyrazit docela levně.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Kupte si obytné auto, které pojme další auto. Na poměry těchto strojů vyjde levně

25.5.2017 | Marek Bednář | 3 příspěvky

Není to nový vůz, ale je prostorný, dobře vybavený a má novou STK. Na letní dovolenou s ním i s pojízdnou garáží můžete vyrazit docela levně.

Obytná auta mají tu výhodu, že si s sebou berete vlastní hotel, kamkoliv jedete. Většinou ale, pokud chcete s sebou mít ještě jedno auto na vyjížďky po okolí, chce to zapřáhnout přívěs a sporťák vozit na něm. Obytný vůz, který tu máme dnes, přívěs nepotřebuje. Auto se vejde přímo do něj.

Není to sice sporťák, nýbrž mrňavý Smart, ale je to auto, kterým můžete jezdit třeba po Paříži, i když s obytným vozem parkujete někde v kempu desítky kilometrů od Eiffelovy věže za úplně jiné peníze, než by stál hotel ve městě. Pravda, gigantické obytné vozy, do kterých můžete schovat další auto, nejsou tak neobvyklé a leckdy pojmou třeba i Lotus Elise. Jenže většinou stojí majlant. Tenhle konkrétní vůz nikoliv.

Je to v podstatě autobus Volvo B10M, přestavěný na motorhome. Je tu velká postel, kožená křesla pro posádku, prostorná kuchyně i koupelna - relativně, na poměry normálních obytných vozů, samozřejmě, není to ultraluxusní obytný vůz s vysouvacími stěnami. Nabídne ale prý prostor až pro šest lidí, televizi s DVD a audiosystémem Bose, nezávislé topení, nádrž na 600 litrů vody, bojler, vařič, prostě všechno, co od obytného vozu tohoto typu očekáváte.

A jak už bylo naznačeno, za zadní nápravou má prostor, do kterého můžete schovat Smart. Je vybaven navijákem, kterým auto dovnitř natáhnete a zajistíte proti pohybu. Zadní čelo se zvedá pneumatickými písty. Volvo B10M má tu výhodu, že jeho motor, 9,6l řadový vznětový šestiválec, je umístěn uprostřed napříč, a tak za zadní nápravou zůstal prostor pro takovouhle kreaci.

Závěrem to nejlepší. Tohle celé - tedy, nevíme, jestli včetně Smartu nebo bez něj, ale to už je detail - může být vaše za 39 500 Eur, tedy lehce přes 1 milion korun. To v absolutním měřítku nejsou malé peníze, za podobný stroj je to ale vážně příznivá cena. Samozřejmě, je to ojetina a neznáme jeho kilometrový proběh, není to ale žádná domácí přestavba a vůz má novou STK, takže je prý plně připraven na léto. A dovolená s ním může být vážně zajímavá...

Kupte si obytné auto, které pojme další auto. Na poměry těchto strojů vyjde levně - 1 - obytny vuz s garazi prodej nl 01Kupte si obytné auto, které pojme další auto. Na poměry těchto strojů vyjde levně - 2 - obytny vuz s garazi prodej nl 02Kupte si obytné auto, které pojme další auto. Na poměry těchto strojů vyjde levně - 3 - obytny vuz s garazi prodej nl 03Kupte si obytné auto, které pojme další auto. Na poměry těchto strojů vyjde levně - 4 - obytny vuz s garazi prodej nl 04Kupte si obytné auto, které pojme další auto. Na poměry těchto strojů vyjde levně - 5 - obytny vuz s garazi prodej nl 05Kupte si obytné auto, které pojme další auto. Na poměry těchto strojů vyjde levně - 6 - obytny vuz s garazi prodej nl 06Kupte si obytné auto, které pojme další auto. Na poměry těchto strojů vyjde levně - 7 - obytny vuz s garazi prodej nl 07Kupte si obytné auto, které pojme další auto. Na poměry těchto strojů vyjde levně - 8 - obytny vuz s garazi prodej nl 08Kupte si obytné auto, které pojme další auto. Na poměry těchto strojů vyjde levně - 9 - obytny vuz s garazi prodej nl 09Kupte si obytné auto, které pojme další auto. Na poměry těchto strojů vyjde levně - 10 - obytny vuz s garazi prodej nl 10Kupte si obytné auto, které pojme další auto. Na poměry těchto strojů vyjde levně - 11 - obytny vuz s garazi prodej nl 11Kupte si obytné auto, které pojme další auto. Na poměry těchto strojů vyjde levně - 12 - obytny vuz s garazi prodej nl 12Kupte si obytné auto, které pojme další auto. Na poměry těchto strojů vyjde levně - 13 - obytny vuz s garazi prodej nl 13Kupte si obytné auto, které pojme další auto. Na poměry těchto strojů vyjde levně - 14 - obytny vuz s garazi prodej nl 14Kupte si obytné auto, které pojme další auto. Na poměry těchto strojů vyjde levně - 15 - obytny vuz s garazi prodej nl 15Kupte si obytné auto, které pojme další auto. Na poměry těchto strojů vyjde levně - 16 - obytny vuz s garazi prodej nl 16Kupte si obytné auto, které pojme další auto. Na poměry těchto strojů vyjde levně - 17 - obytny vuz s garazi prodej nl 17Kupte si obytné auto, které pojme další auto. Na poměry těchto strojů vyjde levně - 18 - obytny vuz s garazi prodej nl 18Kupte si obytné auto, které pojme další auto. Na poměry těchto strojů vyjde levně - 19 - obytny vuz s garazi prodej nl 19Kupte si obytné auto, které pojme další auto. Na poměry těchto strojů vyjde levně - 20 - obytny vuz s garazi prodej nl 20
Tenhle motorhome pojme malé auto, abyste nemuseli po navštěvovaném městě jezdit MHD

Zdroj: Marktplaats

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše