Nadšenci našli v lese zbytky opuštěného závoďáku a dali ho znovu dohromady

Pánové se vydali do lesa nikoli na houby, ale hledat zbytky opuštěného hot rodu. Našli, co potřebovali, proto se zavřeli do dílny a po náročném snažení rozpohybovali všechny zrezlé části osmiválcového speciálu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Nadšenci našli v lese zbytky opuštěného závoďáku a dali ho znovu dohromady

23.8.2019 | Mirek Mazal

Pánové se vydali do lesa nikoli na houby, ale hledat zbytky opuštěného hot rodu. Našli, co potřebovali, proto se zavřeli do dílny a po náročném snažení rozpohybovali všechny zrezlé části osmiválcového speciálu.

Americká skupina automobilových nadšenců, která si říká Hot Rod Hoarders (česky něco jako Kupitelé hot rodů), prozkoumává zapomenutá místa ve snaze najít opuštěné vozy se zajímavou historií a vrátit jim jejich zašlou slávu. Nedávná záchrana byla originální, protože se nález neuskutečnil ve stodole, garáži či v podzemí. Poklad svého druhu desítky let čekal schovaný v lese.

Pánové vyrazili s motorovou pilou do lesního porostu, aby vysvobodili značně rozpadlý hot rod kdysi poháněný výkonným motorem spalující alkohol a nitromethan. Původní závodní speciál s přímým pohonem bez převodovky vznikl v Tennessee na počátku šedesátých let minulého století a byl velmi úspěšný. Konstruktér Jim Smith v letech 1962, 1963 a 1964 vytáhl značně upravenou osmiválcovou bestii se šesti karburátory na slavné soutěžní tratě, ale po skončení kariéry se k vozidlu nezachoval dvakrát pěkně. Jediný majitel speciál rozebral a části pohodil na kraj zahrady. Některé díly skončily v blízkém přístřešku, další byly použity jinde a podvozek s motorem zůstal mezi tehdy malými stromky.

Po padesát let trvající proměně křoví ve vzrostlé stromy se pod jejich koruny s Jimovým požehnáním vrátili hledači zachránit jeho kdysi úspěšný stroj. Hot Rod Hoarders vytahali zbytky důmyslně navrženého vozidla a složili ho dohromady pomocí součástek, které Jim po celá ta léta schovával.

Rezavá pojízdná vzpomínka zatím není kompletní, proto nemůže pokoušet stopky na čtvrtmílovém závodišti, i tak ale dělá radost a připomíná úspěšné snažení. Kdysi vozidlu obětoval všechno Smith, teď se vynasnažili jeho nástupci, kteří museli prohledat celý pozemek, aby z rozházených dílů vytvořili alespoň základ původního stroje. Výsledek ocenil i dojatý Smith s jednou ze získaných trofejí v náruči.


Nadšenci našli v lese zbytky opuštěného závoďáku a dali ho znovu dohromady - 1 - Hot Rod Hoarders nasli strary hot rod a opravili ho 01Nadšenci našli v lese zbytky opuštěného závoďáku a dali ho znovu dohromady - 2 - Hot Rod Hoarders nasli strary hot rod a opravili ho 02Nadšenci našli v lese zbytky opuštěného závoďáku a dali ho znovu dohromady - 3 - Hot Rod Hoarders nasli strary hot rod a opravili ho 03Nadšenci našli v lese zbytky opuštěného závoďáku a dali ho znovu dohromady - 4 - Hot Rod Hoarders nasli strary hot rod a opravili ho 04Nadšenci našli v lese zbytky opuštěného závoďáku a dali ho znovu dohromady - 5 - Hot Rod Hoarders nasli strary hot rod a opravili ho 05Nadšenci našli v lese zbytky opuštěného závoďáku a dali ho znovu dohromady - 6 - Hot Rod Hoarders nasli strary hot rod a opravili ho 06Nadšenci našli v lese zbytky opuštěného závoďáku a dali ho znovu dohromady - 7 - Hot Rod Hoarders nasli strary hot rod a opravili ho 07Nadšenci našli v lese zbytky opuštěného závoďáku a dali ho znovu dohromady - 8 - Hot Rod Hoarders nasli strary hot rod a opravili ho 08Nadšenci našli v lese zbytky opuštěného závoďáku a dali ho znovu dohromady - 9 - Hot Rod Hoarders nasli strary hot rod a opravili ho 09Nadšenci našli v lese zbytky opuštěného závoďáku a dali ho znovu dohromady - 10 - Hot Rod Hoarders nasli strary hot rod a opravili ho 10Nadšenci našli v lese zbytky opuštěného závoďáku a dali ho znovu dohromady - 11 - Hot Rod Hoarders nasli strary hot rod a opravili ho 11Nadšenci našli v lese zbytky opuštěného závoďáku a dali ho znovu dohromady - 12 - Hot Rod Hoarders nasli strary hot rod a opravili ho 12Nadšenci našli v lese zbytky opuštěného závoďáku a dali ho znovu dohromady - 13 - Hot Rod Hoarders nasli strary hot rod a opravili ho 13Nadšenci našli v lese zbytky opuštěného závoďáku a dali ho znovu dohromady - 14 - Hot Rod Hoarders nasli strary hot rod a opravili ho 14Nadšenci našli v lese zbytky opuštěného závoďáku a dali ho znovu dohromady - 15 - Hot Rod Hoarders nasli strary hot rod a opravili ho 15Nadšenci našli v lese zbytky opuštěného závoďáku a dali ho znovu dohromady - 16 - Hot Rod Hoarders nasli strary hot rod a opravili ho 16Nadšenci našli v lese zbytky opuštěného závoďáku a dali ho znovu dohromady - 17 - Hot Rod Hoarders nasli strary hot rod a opravili ho 17Nadšenci našli v lese zbytky opuštěného závoďáku a dali ho znovu dohromady - 18 - Hot Rod Hoarders nasli strary hot rod a opravili ho 18
Nadšenci vystopovali staré součástky rozpadlého stroje a vrátili mu aspoň základní tvář. Původní majitel marně skrýval dojetí

Zdroj: blown64vette@Youtube

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše