Reklama

Nahlédněte do pojízdného domu ex-mistra světa F1, je až neuvěřitelně luxusní

Když se řekne obytný vůz, představíte si pořád hlavně vůz. Tento je ale tak výjimečný, že uvnitř vypadá hlavně jako velmi luxusní dům.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Nahlédněte do pojízdného domu ex-mistra světa F1, je až neuvěřitelně luxusní

22.11.2017 | Mirek Mazal | 1 příspěvek

Když se řekne obytný vůz, představíte si pořád hlavně vůz. Tento je ale tak výjimečný, že uvnitř vypadá hlavně jako velmi luxusní dům.

Říká se, že závodníci Formule 1 nemají v podstatě žádný trvalý domov. Jsou to po většinu roku kočovníci, kteří se svou stájí skoro neustále putují po závodních okruzích celého světa, však kalendář velkých cen se dnes rozprostírá od března až do listopadu. Mezi závody se musí pilně připravovat, aby měli natrénováno zase o kousek lépe a když už to vypadá na chvíli volna, přijde nějaká sponzorská akce, které musí být účastni a tvářit se, že je to naplňuje štěstím.

Nechceme je litovat, dostávají za to královsky zaplaceno, ani život špičkového závodního pilota ale zkrátka není tak krásný, jak se na první pohled může zdát. Za drahými sporťáky na míru, krásnými ženami a šampaňským na stupních vítězů se skrývá obrovská dřina a velmi rušný život. Musí být složité cítit se za těchto okolností kdekoli jako doma, pokud ovšem nejste někdo jako Nico Rosberg, loňský mistr světa F1.

Že piloti Formule 1 tráví spoustu času ve svých neskromných obytných vozech, není nic nového, přesto je pozoruhodné, kam až provedení těchto věcí zašlo. Nyní si můžeme prohlédnout, jak si loni hýčkal svého nejlepšího jezdce Mercedes, neboť právě „domov na kolečkách” po Nicu Rosbergovi je nyní prodej.

O jeho stavbu se postarala společnost Visibly Loud, která se specializuje na vývoj a výrobu takových strojů. Nyní nabídla k prodeji osobní karavan Nico Rosberga, který ještě loni používal při všech evropských závodech F1. Po zisku titulu mistra světa v roce 2016 skončil s aktivním závoděním a jeho obytný kamion tím pádem už není k užitku. Tedy alespoň jemu, komukoli jinému může dále sloužit královsky.

Nabídka vozu k prodeji nám nabízí výjimečnou možnost nahlédnout do nitra takového místa v každém detailu a musíme říci, že jsme ohromeni. Viděli jsme už různé podobné stroje, včetně třeba „motorhomu” Willa Smithe za 58 milionu Kč, žádný ale uvnitř nevypadal tak luxusně a prostorně.

Krásně vybavený obytný přívěs působí jako několikahvězdičkový hotelový pokoj nebo nejlépe vybavený apartmán. Pokud se podíváte dovnitř, uvidíte plochu 55 m2 a těžko uvěříte, že jde o karavan a nikoli dům. Rosberg využíval plně vybavený přepychový obývací pokoj, ložnici, kuchyň i koupelnu. Nechybí krb, televizní stěna a velká pohovka. Tím domácí pohodlí nekončí, na kraji přívěsu je další menší ložnice, a aby se případní hosté cítili podobně skvěle, mají k dispozici vlastní koupelnu.

Zvenku je to prostě Scania s návěsem, pokud ale vstoupíte dovnitř, každému musí spadnou brada. Interiér je do detailu promyšlený tak, aby jej bylo možné skládat a zase rozkládat do šíře běžného návěsu kamionu a skoro si nedokážeme představit člověka, kterého by něco takového neuspokojilo. Méně uspokojivá bude jistě cena, která nebyla zveřejněna, čekejme ale cifru v řádu desítek milionů Kč. Buď jak buď, onen náročný kočovný život musí být s takovýmto zázemím přece jen o něco snesitelnější...

Nahlédněte do pojízdného domu ex-mistra světa F1, je až neuvěřitelně luxusní - 1 - Motorhome Nico Rosberg Visibly Loud prodej 01Nahlédněte do pojízdného domu ex-mistra světa F1, je až neuvěřitelně luxusní - 2 - Motorhome Nico Rosberg Visibly Loud prodej 02Nahlédněte do pojízdného domu ex-mistra světa F1, je až neuvěřitelně luxusní - 3 - Motorhome Nico Rosberg Visibly Loud prodej 03Nahlédněte do pojízdného domu ex-mistra světa F1, je až neuvěřitelně luxusní - 4 - Motorhome Nico Rosberg Visibly Loud prodej 04Nahlédněte do pojízdného domu ex-mistra světa F1, je až neuvěřitelně luxusní - 5 - Motorhome Nico Rosberg Visibly Loud prodej 05Nahlédněte do pojízdného domu ex-mistra světa F1, je až neuvěřitelně luxusní - 6 - Motorhome Nico Rosberg Visibly Loud prodej 06Nahlédněte do pojízdného domu ex-mistra světa F1, je až neuvěřitelně luxusní - 7 - Motorhome Nico Rosberg Visibly Loud prodej 07Nahlédněte do pojízdného domu ex-mistra světa F1, je až neuvěřitelně luxusní - 8 - Motorhome Nico Rosberg Visibly Loud prodej 08Nahlédněte do pojízdného domu ex-mistra světa F1, je až neuvěřitelně luxusní - 9 - Motorhome Nico Rosberg Visibly Loud prodej 09Nahlédněte do pojízdného domu ex-mistra světa F1, je až neuvěřitelně luxusní - 10 - Motorhome Nico Rosberg Visibly Loud prodej 10Nahlédněte do pojízdného domu ex-mistra světa F1, je až neuvěřitelně luxusní - 11 - Motorhome Nico Rosberg Visibly Loud prodej 11Nahlédněte do pojízdného domu ex-mistra světa F1, je až neuvěřitelně luxusní - 12 - Motorhome Nico Rosberg Visibly Loud prodej 12Nahlédněte do pojízdného domu ex-mistra světa F1, je až neuvěřitelně luxusní - 13 - Motorhome Nico Rosberg Visibly Loud prodej 13Nahlédněte do pojízdného domu ex-mistra světa F1, je až neuvěřitelně luxusní - 14 - Motorhome Nico Rosberg Visibly Loud prodej 14Nahlédněte do pojízdného domu ex-mistra světa F1, je až neuvěřitelně luxusní - 15 - Motorhome Nico Rosberg Visibly Loud prodej 15Nahlédněte do pojízdného domu ex-mistra světa F1, je až neuvěřitelně luxusní - 16 - Motorhome Nico Rosberg Visibly Loud prodej 16
Takto bydlel Nico Rosberg při svých cestách po evropských velkých cenách Formule 1. Luxus tohoto obytného vozu je opravdu výjimečný, teď může být i váš

Zdroj: Visibly Loud Luxury Motorhomes@Facebook

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama