Odvážlivci našli ve staré továrně obří sklad dílů z ukradených aut. Scenérie berou dech

Říkáte si, kde vůbec mohou beze stopy zmizet desetitisíce aut, která jsou rok co rok ukradena v západní Evropě? Třeba tady, jako zdroj nekonečné záplavy kradených dílů.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Odvážlivci našli ve staré továrně obří sklad dílů z ukradených aut. Scenérie berou dech

10.9.2018 | Mirek Mazal

Říkáte si, kde vůbec mohou beze stopy zmizet desetitisíce aut, která jsou rok co rok ukradena v západní Evropě? Třeba tady, jako zdroj nekonečné záplavy kradených dílů.

Není to tak dávno, co jsme se s trojicí průzkumníků vypravili do staré litevské továrny. I když cílem nebylo nic podobného, návštěva opuštěné fabriky nakonec znamenala nález řady automobilů odstavených uprostřed haly nepoužívaného průmyslového komplexu. Okolnosti naznačovaly, že jde o místo používané zloději k odstavení lupu do chvíle, než bude nějakým způsobem k užitku.

Mysleli jsme si, že tím vše končí, rozsáhlý chátrající komplex ale ve svém nitru skrýval ještě další překvapení, které se objevilo až po dalším pátrání. Co zpočátku vypadalo „jen” jako provizorní parkoviště odcizených automobilů, se změnilo v tajné vrakoviště obřích rozměrů. Neohlášená exkurze musela pokračovat.

Tři muži dychtící po adrenalinu vlezli do jiné z budov v halách objevili skoro nekonečné množství rozebraných automobilů. Prakticky všude se na zemi i v regálech válely různé části vozů odložené na neurčito. Nepřehledná skládka pokrytá prachem napovídala, že nejde o legální úschovnu běžného vrakoviště. Nakonec, které by by operovalo v takových prostorách a bokem si schovávalo třeba zánovní Škodu Superb s registrací z více 2 tisíce kilometrů vzdálené země?

O jaké místo se přesně jedná, nebylo řečeno, ale na záběrech je vidět vybavení chemické laboratoře nebo vystěhované kanceláře. Zaprášené zkumavky na stole a za oknem pohozené díly automobilů jsou vážně nevšední scenérií, která rozumu nedá spát. Zaplněná patra budovy plná polic se součástek naznačují, že zde zaniklo velké množství aut, které musely vydat vše, co na nich mělo cenu - od karosářských dílů přes kompletní motory až po interiérové komponenty.

Pozoruhodné také je, že na takovém místě není živáčka - nikdo ho nehlídá, nikdo tu nic nedělá. Občas se tedy zdá, že muži zaznamenají pohyb cizích osob, ale vypadá to jen na dramatizaci pro diváky. Je to působivé ztvárnění takové návštěvy a vskutku nevšední odhalení místa, kde ve velkém umírají ukradené automobily. Doufejme, že objev povede k vypátrání těch, kteří za vznikem celého pochybného vrakoviště stojí. Auta by tu nikdo nekradl, kdyby pro ně podobní vykukové neměli o pár tisíc kilometrů jinde takové „využití”...


Odvážlivci našli ve staré továrně obří sklad dílů z ukradených aut. Scenérie berou dech - 1 - Opustena tovarna plna autodilu 01Odvážlivci našli ve staré továrně obří sklad dílů z ukradených aut. Scenérie berou dech - 2 - Opustena tovarna plna autodilu 02Odvážlivci našli ve staré továrně obří sklad dílů z ukradených aut. Scenérie berou dech - 3 - Opustena tovarna plna autodilu 03Odvážlivci našli ve staré továrně obří sklad dílů z ukradených aut. Scenérie berou dech - 4 - Opustena tovarna plna autodilu 04Odvážlivci našli ve staré továrně obří sklad dílů z ukradených aut. Scenérie berou dech - 5 - Opustena tovarna plna autodilu 05Odvážlivci našli ve staré továrně obří sklad dílů z ukradených aut. Scenérie berou dech - 6 - Opustena tovarna plna autodilu 06Odvážlivci našli ve staré továrně obří sklad dílů z ukradených aut. Scenérie berou dech - 7 - Opustena tovarna plna autodilu 07Odvážlivci našli ve staré továrně obří sklad dílů z ukradených aut. Scenérie berou dech - 8 - Opustena tovarna plna autodilu 08Odvážlivci našli ve staré továrně obří sklad dílů z ukradených aut. Scenérie berou dech - 9 - Opustena tovarna plna autodilu 09Odvážlivci našli ve staré továrně obří sklad dílů z ukradených aut. Scenérie berou dech - 10 - Opustena tovarna plna autodilu 10Odvážlivci našli ve staré továrně obří sklad dílů z ukradených aut. Scenérie berou dech - 11 - Opustena tovarna plna autodilu 11Odvážlivci našli ve staré továrně obří sklad dílů z ukradených aut. Scenérie berou dech - 12 - Opustena tovarna plna autodilu 12Odvážlivci našli ve staré továrně obří sklad dílů z ukradených aut. Scenérie berou dech - 13 - Opustena tovarna plna autodilu 13Odvážlivci našli ve staré továrně obří sklad dílů z ukradených aut. Scenérie berou dech - 14 - Opustena tovarna plna autodilu 14Odvážlivci našli ve staré továrně obří sklad dílů z ukradených aut. Scenérie berou dech - 15 - Opustena tovarna plna autodilu 15Odvážlivci našli ve staré továrně obří sklad dílů z ukradených aut. Scenérie berou dech - 16 - Opustena tovarna plna autodilu 16Odvážlivci našli ve staré továrně obří sklad dílů z ukradených aut. Scenérie berou dech - 17 - Opustena tovarna plna autodilu 17Odvážlivci našli ve staré továrně obří sklad dílů z ukradených aut. Scenérie berou dech - 18 - Opustena tovarna plna autodilu 18Odvážlivci našli ve staré továrně obří sklad dílů z ukradených aut. Scenérie berou dech - 19 - Opustena tovarna plna autodilu 19
Procházka sídlem zlodějů aut je docela děsivou podívanou. Vrakoviště taky nejsou zrovna příjemným místem s krásným výhledem, legální skladiště by ale nepochybně vypadalo jinak

Zdroj: shiey@Youtube

Mirek Mazal

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama