- -

Šéf Listeru si rve vlasy, jeho Bentley „za 30 Kč” se skutečně prodalo levně

Nápad nabídnout překrásně zachovalý Mulsanne za 30 Kč bez rezervní ceny přitáhl pozornost médií, zdaleka ale nezajistil dosažení byť obvyklé ceny.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Šéf Listeru si rve vlasy, jeho Bentley „za 30 Kč” se skutečně prodalo levně

17.10.2016 | Petr Miler | 7 příspěvků

Nápad nabídnout překrásně zachovalý Mulsanne za 30 Kč bez rezervní ceny přitáhl pozornost médií, zdaleka ale nezajistil dosažení byť obvyklé ceny.

Před pár dny jsme psali o tom, že šéf Listeru nabídl své Bentley Mulsanne za 30 Kč, bez rezervní ceny. Nezareagovali jsme na to hned, neboť jsme to považovali za chytrý krok protřelého byznysmena, jehož cílem jistě nebylo prodat vůz za pár desítek Kč. Chtěl dopřát mimořádnou pozornost jinak běžné nabídce ne zcela běžného ojetého auta a povedlo se mu to - že Lawrence Whittaker prodává své Bentley „choulostivě udržované bez ohledu na cenu” věděl brzy celý automobilový svět. Však o tom psal třeba i britský Autocar, který se jinak o nabídkách konkrétních ojetých aut zase tak často nezmiňuje.

Mělo se tedy za to, že Whittakerovo vůz s pořizovací cenou 8,4 milionu Kč (který vypadal opravdu dokonale zachovale, majitel mu ještě v průběhu prodeje zajistil servis za 60 tisíc Kč, přidal i pojištění mechanických závad na celý další rok a hovořil o něm s úctyhodným nadšením) se v aukci prodá relativně draho, minimálně pak za cenu okolo 4,5 milionu Kč, za které se obvykle seženou sice zachovalé, ale pořád ne až tak hezké kousky. Majiteli nakonec hrálo do karet úplně vše, jenže něco se pokazilo.

My jsme o autě psali až 4 dny před koncem aukce, a to proto, že i tehdy byla cena nízko a žádné zuřivé přihazování se nekonalo. V tu chvíli už 48 hodin visela nejvyšší nabídka na 75 100 librách, tedy asi 2,25 milionu Kč, polovině očekávané cifry. Vypadalo to lákavě, přesto jsme ani v ten moment nevěřili, že cena zůstane tak nízko. Stačili dva tři zájemci, kteří se o auto „porvou” v posledních hodinách, pár lidí, kteří si na eBay nastaví automatické příhody, cokoli takového. Nestalo se ale v podstatě nic.

Za celé ty čtyři dny cena povyskočila výše jen o 5 200 liber, tedy na 80 300 GBP (2,4 milionu Kč) během nevýznamné výměny příhozů dvou lidí. Na včerejší večer jsem si tedy nařídil budík na poslední hodinu aukce, abych sledoval onu „řež”, jenže se znovu nestalo nic, tentokrát už vůbec nic. Za celý poslední den nikdo nepřidal ani penny na ceně a musím říci, že kdybych měl zrovna po ruce volných 2,5 milionu Kč, přihodím sám. Ale neměl jsem je, a tak jsem nepřihodil a vůz míří za tuto částku k novému majiteli.

Pochopitelně vás může napadnout, že pro takový případ mohl Whittaker provést poslední příhoz sám, ale to to se zjevně nestalo už podle nulového pohybu ceny v posledních dnech. Nakonec, podle jeho vlastních slov je to britský gentleman a když už se do této eskapády pustil, musel její výsledek přijmout se vším dobrým i zlým. Ještě včera tak stihl potvrdit, že auto bylo skutečně prodáno za tuto cenu. S ohledem na stav vozu, jeho vztah k němu, snahu ho nabídnout v co nejlepší kondici a široké pozornosti, které mu bylo dopřáno, byl výsledkem aukce nepříjemně překvapen, ale... „Takový už je život,” napsal trochu rezignovaně.

Výsledná cena 2,4 milionu Kč je nejnižší, za kterou lze Mulsanne koupit v celé Evropě bez ohledu na stav a kilometráž, úplně nejlevnější kus na Mobile stojí o 10 procent více, má najeto 168 tisíc km a nevypadá zdaleka tak dobře. Běžnější jsou ceny okolo 3,5 milionu Kč a 4 roky starý kus srovnatelný s Whittakerovo nekoupíte pod 4 miliony ani náhodou.

Šéf Listeru tak může svého nápadu litovat, tohle vážně nevyšlo. Ke cti mu budiž přičteno, že někomu jinému jistě udělal radost. A že ho těch „pár milionů” těžko zruinuje - šéf malého Listeru je to spíše v druhé řadě, především jde o hlavní osobu pojišťovny Warrantywise se zisky řádově vyššími.

Šéf Listeru si rve vlasy, jeho Bentley „za 30 Kč” se skutečně prodalo levně - 1 - bentley mulsanne 2012 lister prodej 02Šéf Listeru si rve vlasy, jeho Bentley „za 30 Kč” se skutečně prodalo levně - 2 - bentley mulsanne 2012 lister prodej 03Šéf Listeru si rve vlasy, jeho Bentley „za 30 Kč” se skutečně prodalo levně - 3 - bentley mulsanne 2012 lister prodej 04Šéf Listeru si rve vlasy, jeho Bentley „za 30 Kč” se skutečně prodalo levně - 4 - bentley mulsanne 2012 lister prodej 01Šéf Listeru si rve vlasy, jeho Bentley „za 30 Kč” se skutečně prodalo levně - 5 - bentley mulsanne 2012 lister prodej 05Šéf Listeru si rve vlasy, jeho Bentley „za 30 Kč” se skutečně prodalo levně - 6 - bentley mulsanne 2012 lister prodej 06Šéf Listeru si rve vlasy, jeho Bentley „za 30 Kč” se skutečně prodalo levně - 7 - bentley mulsanne 2012 lister prodej 07Šéf Listeru si rve vlasy, jeho Bentley „za 30 Kč” se skutečně prodalo levně - 8 - bentley mulsanne 2012 lister prodej 08Šéf Listeru si rve vlasy, jeho Bentley „za 30 Kč” se skutečně prodalo levně - 9 - bentley mulsanne 2012 lister prodej 09Šéf Listeru si rve vlasy, jeho Bentley „za 30 Kč” se skutečně prodalo levně - 10 - bentley mulsanne 2012 lister prodej 10Šéf Listeru si rve vlasy, jeho Bentley „za 30 Kč” se skutečně prodalo levně - 11 - bentley mulsanne 2012 lister prodej 11Šéf Listeru si rve vlasy, jeho Bentley „za 30 Kč” se skutečně prodalo levně - 12 - bentley mulsanne 2012 lister prodej 12
Whittakerovo Mulsanne byl krásný, udržovaný, pečlivě nabídnutý a jeho nabídka byla propagována médii z celého světa...

Šéf Listeru si rve vlasy, jeho Bentley „za 30 Kč” se skutečně prodalo levně - 13 - Bentley Mulsanne nejlevnejsi prodej vysledek 01Šéf Listeru si rve vlasy, jeho Bentley „za 30 Kč” se skutečně prodalo levně - 14 - Bentley Mulsanne nejlevnejsi prodej vysledek 02
...přesto se z něj stal nejlevnější nový Mulsanne vůbec, zájem o přihazování v aukci byl až neuvěřitelně malý

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 7 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše