Reklama

Slavný zpěvák prodává slavnou Lancii ze své sbírky. Důvod je veskrze italský

Lidé jako Jay Kay ze skupiny Jamiroquai mají dost peněz na to, aby žádná auta ze svých sbírek prodávat nemuseli, tím spíše ne ta levnější. Pokud je ovšem nefrustrují.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Slavný zpěvák prodává slavnou Lancii ze své sbírky. Důvod je veskrze italský

17.7.2017 | Marek Bednář | 9 příspěvků

Lidé jako Jay Kay ze skupiny Jamiroquai mají dost peněz na to, aby žádná auta ze svých sbírek prodávat nemuseli, tím spíše ne ta levnější. Pokud je ovšem nefrustrují.

Jaye Kaye, zpěváka skupiny Jamiroquai, jistě není třeba dlouze představovat. Znát jej ostatně budou nejen ti, kteří mají v oblibě jeho hudební tvorbu, proslavený je i mezi automobilovými nadšenci. Mimo jiné svým ostře zeleným LaFerrari anebo také unikátním shooting brake Ferrari 330 GT, které existuje jediné na světě. A nakonec i v jeho klipech se to výjimečnými auty z jeho vlastní garáže obvykle jen hemží.

Nyní je jeden ze skvostů jeho sbírky na prodej - je to „Deltona”, tedy Lancia Delta HF Integrale Evo II. Ovšem, neděste se, není zelená - má klasický červený lak. Byla vyrobena v roce 1994 dodána do Itálie a o šest let později zamířila do Velké Británie. U Jaye Kaye v garáži sídlí od roku 2009.

Ptáte se, proč ji prodává, když „pár korun”, které za ni utrží, těžko vůbec pozná na účtech zvyklých na řádově jiné „rány” spojené s výdaji třeba za zmíněné LaFerrari? Inu, důvod je veskrze italský - Jay Kay byl podle aukční společnosti, která zajišťuje prodej vozu, byl doslova frustrován vynecháváním motoru. A asi to nebyl jediný problém, který vlastnictví a používání tohoto vozu provázel, takže po osmi letech míří do světa.

Nečekejte ovšem, že by britský gentleman pouštěl do prodeje porouchaný vůz, to ani omylem. Aukční firma tento jinak nepříjemný fakt uvádí naopak jako důkaz toho, jak dobře se Jay Kay o své auta stará. Po nemožnosti vyřešit zmíněný problém jakkoli elegantněji poslal letos Deltu ke specialistovi na italské stroje, firmě Walkers, která během uplynulých měsíců zgenerálkovala motor. Dvoulitr Lampredi tak dostal výbrus, nové kované písty a ložiska, leštěné dosedací plochy klikových ložisek a obroušení hlavy válců. Celková cena jen této opravy byla 8 260 liber, tedy asi 245 tisíc korun.

Ostatně Kayova Delta nebyla žádná garážová královna, tento člověk se svými auty jezdí. Dnes má tedy za sebou něco přes 176 tisíc km - a není úplně sériová. Na fotkách vidíme autorádio s měničem CD v zavazadelníku a reproduktory v zadním platě. Jak stojí i výše, bude na prodej v aukci Silverstone Classic Sale 2017, která se bude konat poslední červencový víkend. Odhad výsledné ceny zní na 30 až 35 tisíc liber před daněmi a poplatky, tedy zhruba 888 tisíc - 1,04 milionu korun. To není na Deltu verzi Evo II, po takové opravě a s tak slavným předchozím majitelem, zase tak moc. Patřit může klidně i vám - jsme si docela jisti, že z ní budete méně „frustrovaní” než slavný zpěvák...

Slavný zpěvák prodává slavnou Lancii ze své sbírky. Důvod je veskrze italský - 1 - lancia delta hf integrale 1994 jay kay prodej 01Slavný zpěvák prodává slavnou Lancii ze své sbírky. Důvod je veskrze italský - 2 - lancia delta hf integrale 1994 jay kay prodej 02Slavný zpěvák prodává slavnou Lancii ze své sbírky. Důvod je veskrze italský - 3 - lancia delta hf integrale 1994 jay kay prodej 03Slavný zpěvák prodává slavnou Lancii ze své sbírky. Důvod je veskrze italský - 4 - lancia delta hf integrale 1994 jay kay prodej 04Slavný zpěvák prodává slavnou Lancii ze své sbírky. Důvod je veskrze italský - 5 - lancia delta hf integrale 1994 jay kay prodej 05Slavný zpěvák prodává slavnou Lancii ze své sbírky. Důvod je veskrze italský - 6 - lancia delta hf integrale 1994 jay kay prodej 06Slavný zpěvák prodává slavnou Lancii ze své sbírky. Důvod je veskrze italský - 7 - lancia delta hf integrale 1994 jay kay prodej 07Slavný zpěvák prodává slavnou Lancii ze své sbírky. Důvod je veskrze italský - 8 - lancia delta hf integrale 1994 jay kay prodej 08Slavný zpěvák prodává slavnou Lancii ze své sbírky. Důvod je veskrze italský - 9 - lancia delta hf integrale 1994 jay kay prodej 09Slavný zpěvák prodává slavnou Lancii ze své sbírky. Důvod je veskrze italský - 10 - lancia delta hf integrale 1994 jay kay prodej 10Slavný zpěvák prodává slavnou Lancii ze své sbírky. Důvod je veskrze italský - 11 - lancia delta hf integrale 1994 jay kay prodej 11Slavný zpěvák prodává slavnou Lancii ze své sbírky. Důvod je veskrze italský - 12 - lancia delta hf integrale 1994 jay kay prodej 12Slavný zpěvák prodává slavnou Lancii ze své sbírky. Důvod je veskrze italský - 13 - lancia delta hf integrale 1994 jay kay prodej 13Slavný zpěvák prodává slavnou Lancii ze své sbírky. Důvod je veskrze italský - 14 - lancia delta hf integrale 1994 jay kay prodej 14Slavný zpěvák prodává slavnou Lancii ze své sbírky. Důvod je veskrze italský - 15 - lancia delta hf integrale 1994 jay kay prodej 15Slavný zpěvák prodává slavnou Lancii ze své sbírky. Důvod je veskrze italský - 16 - lancia delta hf integrale 1994 jay kay prodej 16Slavný zpěvák prodává slavnou Lancii ze své sbírky. Důvod je veskrze italský - 17 - lancia delta hf integrale 1994 jay kay prodej 17
Tahle Deltona svého slavného majitele těšit přestala. Vás by po rozsáhlé opravě zase mohla...

Zdroj: Silverstone Auctions

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 9 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše