Svérázný majitel Ferrari za desítky milionů běžně parkuje své auto na ulici, i přes noc

Žádná replika, ale jeden ze skutečných exemplářů jednoho z nejvíce ceněných Ferrari historie majitel používá jako vůz na denní ježdění a podle toho s ním zachází. F40 na ulici se opravdu nevidí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Svérázný majitel Ferrari za desítky milionů běžně parkuje své auto na ulici, i přes noc

25.2.2019 | Petr Miler

Žádná replika, ale jeden ze skutečných exemplářů jednoho z nejvíce ceněných Ferrari historie majitel používá jako vůz na denní ježdění a podle toho s ním zachází. F40 na ulici se opravdu nevidí.

Ferrari F40 je jedním z aut snů, která dráždí naše emoce bez ohledu na to, jak mladí nebo staří jsme. Chtěl by ho mít snad každý a v oněch snech se jistě vidíme za jeho volantem, jak se pokoušíme ověřit jeho kdysi rekordní maximální rychlost přesahující 320 km/h. Jenže to jsou sny. Kdyby se náhodou někomu skutečně povedlo si tento pořídit, s největší pravděpodobností skončí u toho, že jej bude leštit v garáži a nanejvýš čas od času s ním vyrazí na nějakou přehlídku elegance.

Možná se nyní dušujete, že vy byste to neudělali, ale zvažte fakta. Jednak je tohle auto velmi nepraktické na jakékoli pravidelné použití, jednak byste patrně velmi rychle zjistili, že to není takový uragán na kolech, jako v 80. letech. Že vám dnes podobnou dynamiku nabídne nekonečně civilizovanější sportovní rodinný sedan a nebo kombík a že vás ta práce s dolováním rychlosti F40 vlastníma rukama se strachem v očích zase tak nebaví, alespoň ne pořád.

A i kdyby náhodou nic z toho nebyla pravda, pořád je tu ekonomický faktor - tohle auto se prodává za desítky milionů korun, každé poškození při provozu jeho hodnotu snižuje, stejně jako každý ujetý kilometr. Nemluvě o provozních nákladech. Snadno se tak může stát, že na konci výpočtů bude cena jednoho ujetého kilometru v řádu stovek nebo i tisíců korun. Museli byste být sakra bohatí a sakra lhostejní ke snaze dělat věci efektivně, abyste nad tím mávli rukou a s F40 jezdili jako s Octavií.

Dodnes jsme si mysleli, že nikdo takový ve výsledku nemůže existovat, přiložené fotky s komentářem od jejich autora ale dokumentují, že existuje. Na světě je zjevně minimálně jeden člověk, který vlastní pravé Ferrari F40, jež používá jako úplně normální auto. Asi aby se příliš neopotřebovávalo, zabalil jej do matně zelené fólie a s pár dalšími detaily mu dal snad až trochu zanedbaný vzhled (ten olepený předek vozu přibyl po menším incidentu na parkovišti), ale skutečná F40 to je a dokonce s rezervním kolem na místě spolujezdce.

Autor snímků říká, že majitel bydlí přibližně 60 metrů od něj v relativně normální rezidenční oblasti s autem jezdí podobně normálně. Parkuje jej na ulici, a to i přes noc, přes den se s ním běžně přesouvá po městě. Občas s ním jezdí na okruh, jinak s ním ale jezdí jako s jakýmkoli jiným vozem a sedadlo spolujezdce používá pro převážení i jiného nákladu než náhradního kola.

Někteří říkají, že to je k ikonické F40, jejíž ceny dnes začínají daleko za hranicí 20 milionů korun, pohrdavé. Svým způsobem je to ale přesně naplnění onoho snu, který mnozí z nás sní. Protože pokud chcete výjimečné auto používat jako normální, úplně v rukavičkách s ním zacházet z podstaty nemůžete. Za nás palec nahoru - až se tento člověk na sklonku svého života ohlédne za jeho řidičskou částí, bude hodně na co koukat...


Svérázný majitel Ferrari za desítky milionů běžně parkuje své auto na ulici, i přes noc - 1 - Ferrari F40 parkujici na ulici 01Svérázný majitel Ferrari za desítky milionů běžně parkuje své auto na ulici, i přes noc - 2 - Ferrari F40 parkujici na ulici 02Svérázný majitel Ferrari za desítky milionů běžně parkuje své auto na ulici, i přes noc - 3 - Ferrari F40 parkujici na ulici 03Svérázný majitel Ferrari za desítky milionů běžně parkuje své auto na ulici, i přes noc - 4 - Ferrari F40 parkujici na ulici 04Svérázný majitel Ferrari za desítky milionů běžně parkuje své auto na ulici, i přes noc - 5 - Ferrari F40 parkujici na ulici 05Svérázný majitel Ferrari za desítky milionů běžně parkuje své auto na ulici, i přes noc - 6 - Ferrari F40 parkujici na ulici 06
Pravé Ferrari F40 používané jako normální auto parkované i přes noc na ulici se opravdu běžně nevidí

Zdroj: Jalopnik

Petr Miler

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše