Tichým oceánem bezvládně pluje obrovská hořící loď s tisíci aut na palubě

Daleko od nejbližší civilizace vzplálo velkokapacitní plavidlo převážející auta z Japonska. Posádka loď opustila a s tou si teď nikdo neví rady, 3 500 Nissanů v ní je zřejmě na odpis.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Tichým oceánem bezvládně pluje obrovská hořící loď s tisíci aut na palubě

4.1.2019 | Mirek Mazal

Daleko od nejbližší civilizace vzplálo velkokapacitní plavidlo převážející auta z Japonska. Posádka loď opustila a s tou si teď nikdo neví rady, 3 500 Nissanů v ní je zřejmě na odpis.

Americká pobřežní stráž zveřejnila informaci o záchraně 16 lidí z hořícího nákladního plavidla. Profesionální záchranáři ve spolupráci s personálem několika blízkých obchodních lodí pomohli posádce, která musela uniknout před silným žárem. Zbývá najít dalších pět námořníků - jeden člen je po opuštění plavidla nezvěstný, další čtyři osoby se podle dostupných zpráv utopily a záchranáři je zkouší vyzvednout nad hladinu.

Loď z roku 2009 nazvaná Sincerity Ace křižovala Tichý oceán pod panamskou vlajkou a patří japonské společnosti Shoei Kisen. Na 198metrové palubě začalo hořet v pondělí, plameny zatím nejsou pod kontrolou hasičů, stejně jako loď sama. Opuštěný hořící vrak je nyní unášen mořskými proudy a nachází se přibližně 1 800 námořních mil od svého cíle (cca 3 334 kilometrů) - nikdo nad ním nemá vládu, stejně jako zatím neexistuje plán, jak dostat loď pod kontrolu.

Její přesná aktuální poloha není známa. Sincerity Ace byla v době vzniku požáru naneštěstí daleko od jakékoli civilizace, pomoci posádce mohli bezprostředně jen lidé z okolních lodí. Pobřežní stráž je velmi vděčná za asistenci, sdělil zasahující důstojník Matthew West, zachráněných by bez toho bylo nejspíše mnohem méně.

Kromě lidských obětí je nahlášena ztráta 3 500 aut značky Nissan, která byla naložena v přístavních terminálech automobilky. Mluvčí japonského výrobce potvrdil, že jeho auta byla na palubě lodi, neupřesnil ale, o jaké vozy šlo. K dispozici též nejsou informace o stavu nákladu, loď hoří při bezvládném pohybu územím nikoho. Veškerá pozornost se ale nyní pochopitelně upírá k minimalizaci ztrát na životech, auta přijdou na řadu později. Soudě dle snímků hořícího obra budou ale nejspíše všechna na odpis.


Tichým oceánem bezvládně pluje obrovská hořící loď s tisíci aut na palubě - 1 - Lod Sincerity Ace hori s auty uvnitr 01Tichým oceánem bezvládně pluje obrovská hořící loď s tisíci aut na palubě - 2 - Lod Sincerity Ace hori s auty uvnitr 02Tichým oceánem bezvládně pluje obrovská hořící loď s tisíci aut na palubě - 3 - Lod Sincerity Ace hori s auty uvnitr 03Tichým oceánem bezvládně pluje obrovská hořící loď s tisíci aut na palubě - 4 - Lod Sincerity Ace hori s auty uvnitr 04Tichým oceánem bezvládně pluje obrovská hořící loď s tisíci aut na palubě - 5 - Lod Sincerity Ace hori s auty uvnitr 05Tichým oceánem bezvládně pluje obrovská hořící loď s tisíci aut na palubě - 6 - Lod Sincerity Ace hori s auty uvnitr 06Tichým oceánem bezvládně pluje obrovská hořící loď s tisíci aut na palubě - 7 - Lod Sincerity Ace hori s auty uvnitr 07Tichým oceánem bezvládně pluje obrovská hořící loď s tisíci aut na palubě - 8 - Lod Sincerity Ace hori s auty uvnitr 08Tichým oceánem bezvládně pluje obrovská hořící loď s tisíci aut na palubě - 9 - Lod Sincerity Ace hori s auty uvnitr 09Tichým oceánem bezvládně pluje obrovská hořící loď s tisíci aut na palubě - 10 - Lod Sincerity Ace hori s auty uvnitr 10Tichým oceánem bezvládně pluje obrovská hořící loď s tisíci aut na palubě - 11 - Lod Sincerity Ace hori s auty uvnitr 11Tichým oceánem bezvládně pluje obrovská hořící loď s tisíci aut na palubě - 12 - Lod Sincerity Ace hori s auty uvnitr 12Tichým oceánem bezvládně pluje obrovská hořící loď s tisíci aut na palubě - 13 - Lod Sincerity Ace hori s auty uvnitr 13Tichým oceánem bezvládně pluje obrovská hořící loď s tisíci aut na palubě - 14 - Lod Sincerity Ace hori s auty uvnitr 14Tichým oceánem bezvládně pluje obrovská hořící loď s tisíci aut na palubě - 15 - Lod Sincerity Ace hori s auty uvnitr 15Tichým oceánem bezvládně pluje obrovská hořící loď s tisíci aut na palubě - 16 - Lod Sincerity Ace hori s auty uvnitr 16Tichým oceánem bezvládně pluje obrovská hořící loď s tisíci aut na palubě - 17 - Lod Sincerity Ace hori s auty uvnitr 17Tichým oceánem bezvládně pluje obrovská hořící loď s tisíci aut na palubě - 18 - Lod Sincerity Ace hori s auty uvnitr 18Tichým oceánem bezvládně pluje obrovská hořící loď s tisíci aut na palubě - 19 - Lod Sincerity Ace hori s auty uvnitr 19Tichým oceánem bezvládně pluje obrovská hořící loď s tisíci aut na palubě - 20 - Lod Sincerity Ace hori s auty uvnitr 20

Tichým oceánem bezvládně pluje obrovská hořící loď s tisíci aut na palubě - 21 - Lod Sincerity Ace hori s auty uvnitr dalsi 01Tichým oceánem bezvládně pluje obrovská hořící loď s tisíci aut na palubě - 22 - Lod Sincerity Ace hori s auty uvnitr dalsi 02
Obří loď Sincerity Ace zachvátil požár, zbývá tak objasnit osud pěti námořníků a zhruba 3 500 aut

Zdroj: AP

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše