-

Top Gear má hned dva nové moderátory. Znát nejspíše nebudete ani jednoho

V posledních letech se stalo zvykem, že Top Gear uváděly tváře známé na celém světě. Tato praxe je minulostí, dva ze současným moderátorů nahradí lidé známí nanejvýš ve Velké Británii.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Top Gear má hned dva nové moderátory. Znát nejspíše nebudete ani jednoho

22.10.2018 | Petr Prokopec

V posledních letech se stalo zvykem, že Top Gear uváděly tváře známé na celém světě. Tato praxe je minulostí, dva ze současným moderátorů nahradí lidé známí nanejvýš ve Velké Británii.

Britský motoristický pořad Top Gear byl svého času nejsledovanější show svého druhu na celém světě. V letech 2007 až 2015 sledovalo každou premiérovou epizodu v průměru více než šest milionů diváků, k čemuž lze přihodit opakování předchozích sérií, speciály, bonusová DVD a v neposlední řadě i živá turné. Není tedy nijak překvapivé, že Top Gear byl dlouhodobě největší dojnou krávou této televizní stanice.

Nicméně v březnu 2015 se Jeremy Clarkson rozčílil natolik, že nedostal teplou večeři, až z toho bylo neprodloužení smlouvy. S ním pak odešli i Richard Hammond a James May, což se BBC rozhodlo vyřešit najmutím hned šesti nových protagonistů. Po počátečních rozpacích a odchodu hlavní hvězdy Chrise Evanse se přitom zdálo, že show chytila nový vítr bude obrazovkami proplouvat znovu s nemalým úspěchem.

Nicméně před pár měsíci přišla opravdu ledová sprcha, neboť Matt LeBlanc, který byl největším aktivem novodobého Top Gearu, oznámil, že v show končí. Důvodem byly jeho přelety přes oceán, kvůli kterým byl často od rodiny, stejně jako další závazky v Americe. BBC tak byla postavena před nové hledání, jemuž je nyní konec. A zatím si nejsme jisti, zda bude šťastný.

Televizní stanice totiž oznámila, že novými moderátory se stávají Patrick Joseph „Paddy“ McGuinness a Andrew „Freddie“ Flintoff. Ti přitom na obrazovkách doplní Chrise Harrise, Rory Reid totiž v hlavní show také končí. Uvádět tak již bude pouze doprovodný pořad Extra Top Gear, kde jej bude doplňovat Sabine Schmitz. Tedy další z oné šestice, jejíž role byla ovšem časem výrazně zredukována.

Momentálně je přitom velmi těžké odhadnout, zda toto střídání stráží bude tím posledním hřebíčkem do rakve, či zda Top Gear čeká návrat na výsluní. Reakce na angažmá nové dvojice jsou totiž pozitivní i negativní. Navíc sedmadvacátá série, ve které se objeví, bude vysílána až příští rok na podzim. Na počátku roku 2019 ovšem dorazí ještě šestadvacítka, ve které se rozloučí někdejší Joey ze seriálu Přátelé.

Rok je přitom dlouhá doba, během které se může odehrát cokoliv. Harris si tak může se svými novými kolegy párkrát skočit na pivo, během čehož zjistí, že se ideálně doplňují. A nebo také ne. Stejně tak i BBC může nakonec vše odpískat, i když na takový krok nejspíše nedojde, smlouva s novými moderátory byla totiž podepsána na dva roky.

Nezbývá tedy vlastně nic jiného, než si u nás neznámou novou dvojku představit. Začneme přitom u Paddyho McGuinnesse, který má s moderováním nemalé zkušenosti. A co víc, v roceš 2016 dokonce uváděl i show Stars in their cars, která se zaměřovala na celebrity a jejich automobily. Po deseti dílech ale pořad skončil, aniž by zanechal v publiku nějakou trvalou vzpomínku.

„Je pro mne opravdu čest, že jsem se dostal do štábu Top Gearu. To, že mohu uvádět show, kterou miluji a sleduji již od svého dětství, je pro mně více než vzrušující. Fanoušci Top Gearu po celém světě jsou nadmíru zapálení a já jsem jeden z nich. Nastal tedy čas tuto skvělou britskou mašinu nakopnout a uvidíme, co s ní dokážu,“ uvedl McGuinness ke svému angažmá.

Flintoff pak dodal, že „není obvyklé, abyste se dostali k několika pracím svých snů. Nyní ale můžu s potěšením říci, že mě se to povedlo. Vždy jsem měl velkou vášeň pro auta a proto jsem nadmíru potěšen tím, že se mohu připojit k týmu Top Gearu.“ My pak můžeme dodat, že Flintoff bude minimálně zpočátku fanoušky více sledován, což souvisí s jeho minulostí.

Na rozdíl od McGuinnesse totiž nejde o kovanou televizní hvězdu, ačkoliv i on má s moderováním nemalé zkušenosti. V prvé řadě je ale Flintoff bývalým hráčem kriketu, což je sport, jehož obliba v Británii nemá daleko k fotbalu. Díky tomu přišel k nemalému jmění (jeho výše je odhadována na půl miliardy korun), které pravidelně utrácí za rychlá auta.

Flintoff tak má bohaté osobní zkušenosti třeba s Bentley Continental GT, Ferrari 612 Scaglietti nebo Lamborghini Aventador, jenž samozřejmě může do své nové práce promítnout. Vlastníkem vzpínajícího se koníka je ovšem mimo jiné i McGuinness. Na druhou stranu, ani jeden se v rámci osobní sbírky nemůže rovnat Evansovi - a ten přesto zklamal.

Uvidíme tedy za rok touto dobou, zda BBC udělalo krok správným směrem či nikoliv. Nové moderátory rozhodně neodmítáme, koneckonců mohou jen překvapit. Ostatně z angažmá LeBlanca zpočátku také spousta lidí nebyla nadšena a dnes si to samé publikum nedokáže v Top Gearu pomalu nikoho jiného představit.

Top Gear má hned dva nové moderátory. Znát nejspíše nebudete ani jednoho - 1 - Top Gear Paddy McGuinness a Andrew Flintoff 2018 prvni foto 01
Novými moderátory Top Gearu budou Paddy McGuinness a Andrew Flintoff, kteří se již zvěčnili i se zůstavším Chrisem Harrisem

Top Gear má hned dva nové moderátory. Znát nejspíše nebudete ani jednoho - 2 - Top Gear Paddy McGuinness a Andrew Flintoff 2018 prvni foto 02Top Gear má hned dva nové moderátory. Znát nejspíše nebudete ani jednoho - 3 - Top Gear Paddy McGuinness a Andrew Flintoff 2018 prvni foto 03
McGuinness přitom již pořad o autech uváděl...

Top Gear má hned dva nové moderátory. Znát nejspíše nebudete ani jednoho - 4 - Top Gear Paddy McGuinness a Andrew Flintoff 2018 prvni foto 04Top Gear má hned dva nové moderátory. Znát nejspíše nebudete ani jednoho - 5 - Top Gear Paddy McGuinness a Andrew Flintoff 2018 prvni foto 05
...stejně jako některá působivá vlastní

Top Gear má hned dva nové moderátory. Znát nejspíše nebudete ani jednoho - 6 - Top Gear Paddy McGuinness a Andrew Flintoff 2018 prvni foto 06Top Gear má hned dva nové moderátory. Znát nejspíše nebudete ani jednoho - 7 - Top Gear Paddy McGuinness a Andrew Flintoff 2018 prvni foto 07Top Gear má hned dva nové moderátory. Znát nejspíše nebudete ani jednoho - 8 - Top Gear Paddy McGuinness a Andrew Flintoff 2018 prvni foto 08Top Gear má hned dva nové moderátory. Znát nejspíše nebudete ani jednoho - 9 - Top Gear Paddy McGuinness a Andrew Flintoff 2018 prvni foto 09
Sbírkou se může pochlubit i Flintoff...

Top Gear má hned dva nové moderátory. Znát nejspíše nebudete ani jednoho - 10 - Top Gear Paddy McGuinness a Andrew Flintoff 2018 prvni foto 10Top Gear má hned dva nové moderátory. Znát nejspíše nebudete ani jednoho - 11 - Top Gear Paddy McGuinness a Andrew Flintoff 2018 prvni foto 11
...který navíc dříve působil i jako ambasador Volkwagenu či Land Roveru

Petr Prokopec

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama