Home > Rubriky a sekce > Zajímavosti > Článek
Volkswagen chystá dvě nová SUV menší než Tiguan
8.5.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Na výrobce převážně menších aut je dnes Volkswagen v segmentu kompaktních SUV poměrně laxní. Není tedy divu, že právě to chce změnit.
SUV je automobilovým zaklínadlem dnešní doby. Prodeje tohoto typu aut sice v globálním měřítku nejsou nikterak ohromující, faktem ale je, že dokážou odlákat část zákazníků od modelů klasické koncepce. A to znamená jediné - pokud je ta či ona automobilka v nabídce nemá, ztrácí část své klientely, neboť nějaké to SUV dnes najdeme prakticky v jakémkoli segmentu.
Že podobné uvažování není cizí ani těm nejprestižnějším automobilkám dokazují i poslední experimenty jako Lamborghini Urus nebo Bentley EXP 9 F, které jsou zatím jen koncepty, málokdo ale pochybuje o tom, že si dříve nebo později proklestí cestu do výroby. Dnes ale zamíříme o mnoho tříd níže, i když zůstaneme věrní hájemství koncernu Volkswagen. Přímo VW jakožto značka totiž také chce rozšířit svou nabídku SUV.
Informuje o tom německý deník Handelsblatt, podle jehož blíže neupřesněných zdrojů chce „trojité V” zamířit naopak směrem dolů a zaškodit v revíru Nissanu Juke nebo Opelu Mokka. Dnes je přitom pro Volkswagen nejmenším SUV v nabídce Tiguan, který již není tak malý ani dostupný, aby byl schopen těmto modelům konkurovat. Nový vůz by měl stát na základech současného Pola (původně mělo za základ posloužit Suzuki SX4, ale víte jak to dopadlo s touto německo-japonskou spoluprací) a VW by tedy při konstrukci měl zvolit velmi podobný přístup jako jeho konkurenti. Jenže u „Pola SUV” cesta z města pro německou automobilku neskončí.
Další novinkou stejného druhu totiž má být vůz postavený na základech modelu up!. Je to trochu zvláštní, neboť VW už má hotový cross up!, který je jakýmsi křížencem mezi silničním modelem a skutečným SUV. Němci to ale prý dotáhnou ještě dále a další novinku pošlou ještě za hranice ženevského konceptu X up!.
Je také možné, že se Handelsblatt mýlí, s ohledem na výše zmíněné je to ale spíše nepravděpodobné. Mluvčí Volkswagenu odmítl potvrdit, že by již padlo rozhodnutí podobné vozy vyrábět, konstatoval však, že: „SUV jsou velmi zajímavá.” Podobné vyjádření lze u vždy opatrného tiskového mluvčího snad brát i jako jasné ano...






Volkswagen má už hotový model cross up!, jeho nejmenší SUV ale - ač stane na stejných základech - bude blíže skutečnému sportovně-užitkovému vozu






Technika Pola nejnověji posloužila provedení BlueGT, nyní by měla být i základem jednoho z menších SUV
Zdroj: Handelsblatt
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Zákazník nechal u dealera za moderní marnost protiúčtem legendární model. Od lidí schytal takovou bídu, že už se tím Honda radši nechlubí
včera
Nejlegračnější na novém integrovaném WC v autě je nakonec značka, která si ho patentovala
21.4.2026
Ferrari ukázalo, jak skutečně funguje přelomový interiér jeho poslední novinky. V Golfu by to byla moc fajnová věcička
20.4.2026
Nové na MotoForum.cz
- Harley-Davidson RIDE: americká značka se připravuje na svoji novou éru 20.4.2026
- Bulega stále neporažen 19.4.2026
- WSSP v Assenu kořistí Oettla 19.4.2026
- Bulega vítězem SprintRace 19.4.2026
- Kdo jiný než Bulega 18.4.2026
Nejnovější články
Nový film o Michaelu Schumacherovi bude venku ještě letos, jeho první monopost Formule 1 tvůrci pořídili za pár šupů
před 3 hodinami
Nadšenec si koupil nejlevnější Porsche 911 997 v nabídce, aniž by ho viděl. Záhy zjistil, proč má zaseklé víko motoru
před 4 hodinami
VW asi vadilo, že se svou levnou značkou boduje, přichází tedy s novinkou, která se postará o opak
před 6 hodinami
Nejnovější levné čínské luxusní auto je jako Mercedes třídy E za zlomek jeho ceny
před 7 hodinami
Srovnejte si propadák VW po druhém pokusu o jeho nápravu, na rozdíl od toho prvního ho změnil skoro k nepoznání
před 9 hodinami
Tiskové zprávy
- Liftago Limousine je nově dostupné přímo v aplikaci
tisková zpráva - Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva
