Reklama

Jak sledovat první díl Clarksonovy The Grand Tour? Jde to i zadarmo, legálně

(+ videa) Nová show Clarksona a spol. startuje již tento pátek. Víme, jak ji zhlédnout mezi prvními a vyhnout se platbě Amazon Prime TV na celý rok.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

Jak sledovat první díl Clarksonovy The Grand Tour? Jde to i zadarmo, legálně

15.11.2016 | Petr Prokopec | 5 příspěvků

(+ videa) Nová show Clarksona a spol. startuje již tento pátek. Víme, jak ji zhlédnout mezi prvními a vyhnout se platbě Amazon Prime TV na celý rok.

Již jen pouhé tři dny zbývají do startu The Grand Tour. Tedy nové show Jeremyho Clarksona, Richarda Hammonda a Jamese May, jenž bude vysílána exkluzivně na Amazon Prime TV. Americký gigant přitom do první sezóny investoval miliardy, pročež je logické, že očekávání jsou obrovská. V případě kvality obsahu realitu ukáže jen čas, v případě kvality obrazu a zvuku Amazon říká, že pokud prahnete po stejném vysokém rozlišení, jako nabízelo BBC, budete potřebovat připojení k internetu alespoň o rychlosti 3,5 Megabitu za sekundu. Což u nás není nic až tak mimořádného.

Tím se dostáváme k možná nejožehavějšímu tématu, a sice k samotné možnosti sledování. V tomto ohledu je přitom nejsnadnější cestou předplacení Amazon Prime TV. Tato služba vás vyjde na 99 USD, respektive 79 GBP (tedy přibližně 2 500 Kč) ročně. V té chvíli zároveň dostáváte zdarma připojení ke streamování hudby či jednodenní předplatné na doručovací služby. Pokud navíc žijete v Londýně, nechybí ani doručování nákupů.

V případě České republiky je třeba spoléhat na chytré televize, z nichž mnohé již streamovací služby a s nimi tedy i Amazon Prime TV nabízejí. Pokud je ale nevlastníte, musíte si pořídit tzv. Fire TV. Tedy chytrou krabičku či nově dokonce USB, které jednoduše k televizi připojíte a software dokoná zbytek. Součástí dodávky (za 35 až 40 USD/865 až 990 Kč) je přitom i dálkové ovládání s mikrofonem pro hlasové ovládání.

Takové jsou tedy možnosti spojené s menšími finančními náklady. Pokud ovšem chcete show sledovat zdarma, máte dvě možnosti - tu ilegální, která bude spojena hlavně stažením pořadu z různých torrentových webů, necháme stranou, existuje totiž i zcela legální cesta, jak vidět The Grand Tour hned a zdarma. Tedy alespoň její první díly, z nichž ten úplně první bude postaven kolem srovnání LaFerrari, McLarenu P1 a Porsche 918.

Amazon Prime TV totiž pro nové zákazníky nabízí bezplatné 30denní členství. To vám sice s ohledem na týdenní periodicitu nepokryje všech 12 epizod, nicméně pokud se k němu přihlásíte zhruba 6. ledna 2017, budete moci bez problémů zpětně shlédnout 8 odvysílaných dílů a premiérově pak sledovat čtyři zbývající.

Další možnost, jak ušetřit, je spojena s tzv. Černým pátkem. Tedy dnem, ve Státech vychází na pátek po Dni díkuvzdání, posledním listopadovém čtvrtku. Právě tento den je totiž považován za počátek vánoční sezóny a firmy se jen předhánějí ve slevách a nabídkách. Amazon je jednou z nich, firma však nečeká až na 25. listopad.

Místo toho můžete využít slevy již nyní a pořídit roční členství o 20 GBP (615 Kč) levněji. Ve výsledku tak zaplatíte pouze 59 liber, tedy rozloženo na jednotlivé měsíce pouze 160 korun za 30 dní. Rozhodnutí necháme na vás, za nás jen přihodíme nejnovější upoutávky na show. A také výňatek z dalšího rozhovoru s Clarksonem, který vysvětluje, co bylo v BBC špatně.

„Problémy byly stále větší a větší, nedostatek podpory očividný, život doma náročný. Byla to zkrátka doba plná stresu,“ popsal Jeremy poslední měsíce v Top Gearu. Oproti tomu práce pro Amazon nemůže být odlišnější, neboť když trojice předvedla vedení natočený materiál, „lidé skákali a ječeli nadšením. To se v BBC nikdy nestalo.“

Mimo to Jezza dodává, že současný tým jednoduše podcenil veškerou práci, která stojí za přípravou celé show a zejména za sepsáním scénáře. „Koukáte na televizi, kde si můžete přečíst titulky - vidíte kameramana, zvukaře, jejich jména... a to mé najdete u scénáře. Oni (BBC - pozn. red.) to ale jen tak sesmolili, přestože scénář je klíčový.“

Právě z tohoto důvodu má být Top Gear tam, kde je, a právě proto by The Grand Tour měla stát za poslední haléř, který Amazon vytáhne z kapes platících zákazníků. Ti přitom již v pátek budou vědět, zda to skutečně stálo za to, či zda stále větší očekávání nakonec nebyla naplněna.

Jak sledovat první díl Clarksonovy The Grand Tour? Jde to i zadarmo, legálně - 1 - The Grand Tour Aston Rolls Dodge dalsi 01Jak sledovat první díl Clarksonovy The Grand Tour? Jde to i zadarmo, legálně - 2 - The Grand Tour Clarkson Hammond May Amazon 03Jak sledovat první díl Clarksonovy The Grand Tour? Jde to i zadarmo, legálně - 3 - The Grand Tour kvalitnejsi foto 01Jak sledovat první díl Clarksonovy The Grand Tour? Jde to i zadarmo, legálně - 4 - The Grand Tour kvalitnejsi foto 02Jak sledovat první díl Clarksonovy The Grand Tour? Jde to i zadarmo, legálně - 5 - The Grand Tour kvalitnejsi foto 03Jak sledovat první díl Clarksonovy The Grand Tour? Jde to i zadarmo, legálně - 6 - The Grand Tour kvalitnejsi foto 04Jak sledovat první díl Clarksonovy The Grand Tour? Jde to i zadarmo, legálně - 7 - The Grand Tour kvalitnejsi foto 05Jak sledovat první díl Clarksonovy The Grand Tour? Jde to i zadarmo, legálně - 8 - The Grand Tour kvalitnejsi foto 07Jak sledovat první díl Clarksonovy The Grand Tour? Jde to i zadarmo, legálně - 9 - The Grand Tour kvalitnejsi foto 08
První epizoda The Grand Tour je již prakticky za dveřmi

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 5 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama