Muž koupil manželce auto, uvnitř nechal úžasný návod, jak ho nezničit

Můžete nás označit za sexisty, ale nerozmluvíte nám, že většina žen se svými auty nezachází uctivě. Tento muž se to pokusil změnit.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

Muž koupil manželce auto, uvnitř nechal úžasný návod, jak ho nezničit

11.9.2016 | Petr Miler | 37 příspěvků

Můžete nás označit za sexisty, ale nerozmluvíte nám, že většina žen se svými auty nezachází uctivě. Tento muž se to pokusil změnit.

Možná máte to štěstí a jste partnerem ženy, která auto opatruje jako oko v hlavě. Řídí ho jemně a s citem, žádné části karoserie neříká parkovací asistent, chápe, že kola mají pneumatiky jen po obvodu, vnitřek si neplete s restaurací ani kosmetickým salonem, všímá si všech varovných kontrolek, dokáže s ním zajet včas do servisu a když je třeba, umyje ho a vyčistí. Možná taková žena existuje, možná. Pokud jste na ni ale narazili, věřte, že jde o velkou výjimku potvrzující docela jiné pravidlo.

Není to sexismus, ale empirie - ženy zkrátka k autům obvykle žádný vztah nemají. A podle toho se k nim chovají. Citlivé zacházení ke studenému autu nemají v repertoáru, otřískanou karoserii vytvoří rychleji než krupobití, hezká kola z lehkých slitin začnou velmi rychle vykazovat znaky útoku bobra a z lak z hran dveří donutí opadávat po kilech. Okopaný či jinak poničený interiér je nezajímá a pokud na čalounění skončí trocha zmrzliny, dotýká se jich to jen tehdy, když si o flek mohou ušpinit šaty či kabelku. A pokud vám v autě podobným způsobem řádí děcko, je jim to ukradené. Však snad si myšáček může dát botičky na palubku.

To ale není vše. Červenou kontrolku přehlédnou, i když svítí přes celou přístrojovou desku a na možný servis se vás zeptají v momentě, kdy je začne udivovat význam hlášky: „Inspekce před 152 dny!” Mytí či jiné průběžné údržby jsou schopny, ale až na samé hranici únosnosti a obvykle ne vlastními silami. Jsou to tvrdá slova, ale ruku na srdce: je to tak a bolí nás to vidět tím spíše, čím více auta milujeme. Udělat s tím ale nejsme schopni nic - buď přijmeme nastalou situaci jako fakt, nebo ji začneme řešit, dostaneme co proto a stejně ničeho nedosáhneme. To druhé zkusí každý muž jednou, pak zjistí, že první možnost je prostě menší zlo. Ne každý ale složil ruce v klín a někteří se snaží s tím něco udělat, jinak než obvykle.

Jedním z takových je Brit Scott Wilson, jehož snaha v posledních dnech upoutala pozornost světa. Své manželce koupil pro dočasné použití staré-nové auto, VW Golf GTI třetí generace, které pořídil za pár tisíc v momentě, kdy jeho alternativním osudem bylo vrakoviště. Pospravoval jej a dostal znovu do provozu, a tak mu ani v jeho případě nebylo lhostejné, jak s ním žena bude zacházet. A s ohledem na předchozí zkušenosti nechal uvnitř dopis, kterým se ji pokusil inspirovat k vlastní nápravě. „Prosím tě, miláčku, jezdi s tím autem jako člověk,” by jistě nezabralo, a tak to zkusil jinak, dopisem psaným z pohledu auta samého. Nemá smysl to dále rozpitvávat, celý jej najdete níže v angličtině. A nebo si můžete přečíst jeho volný český přepis:

„Ahoj, jsem Golf GTI.

Byl jsem vykoupen z vrakoviště a je skvělé znovu pálit všem gétéíčkovými válci. Ale varuji tě: starej se o mě!

Jsem benzin, ne diesel.

Neodírej mi kola.

Nenajížděj se mnou do obrubníků.

Žádná kafíčka z Costy na mém čalounění.

Udržuj mě čistého.

Neřaď se mnou jak zběsilá (pokud nezávodíš se Saxem).

Když se rozsvítí oranžová kontrolka - řekni manželovi.

Když se rozsvítí červená - ku*va vypni mě.

A nakonec - nárazníky nejsou určené k narážení.

Miluj mě a odvděčím se ti dobrou jízdou.

Tvůj Golf.”

Docela nás to baví a nezůstalo to bez povšimnutí ani u manželky, která se o vše podělila na sociálních sítích. Také to vzala s nadhledem: „Nepřijde mi to jako povýšené, má spoustou trefných poznámek, však už jsem párkrát auto odřela. Pokusím se teď co nejvíce držet těchto pravidel,” dodala k tomu Maria Wilson.

Tak možná to funguje resp. fungovat bude, tento návod ale dáváme bez záruky - žádnou refundaci osamělých nocí, hladových večerů ani tichých víkendů od nás v případě neúspěchu nečekejte...

Muž koupil manželce auto, uvnitř nechal úžasný návod, jak ho nezničit - 1 - Jak napravit zenu co nici auta 01Muž koupil manželce auto, uvnitř nechal úžasný návod, jak ho nezničit - 2 - Jak napravit zenu co nici auta 01aMuž koupil manželce auto, uvnitř nechal úžasný návod, jak ho nezničit - 3 - Jak napravit zenu co nici auta 01b
Toto vypadá na inspirativní cestu, jak přimět ženy dbát trochu více o svá auta

Muž koupil manželce auto, uvnitř nechal úžasný návod, jak ho nezničit - 4 - Jak napravit zenu co nici auta 02Muž koupil manželce auto, uvnitř nechal úžasný návod, jak ho nezničit - 5 - Jak napravit zenu co nici auta 03
Oba dotčení i s oním autem a dvěma dětmi

Zdroj: Auto Evolution

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 37 příspěvků

Reklama

Autobazar

zobrazit vše