Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
A pak že to není BMW. Takhle taxi 2 GT s předním pohonem driftuje na Ringu (video)
5.7.2016 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Nepředpokládáme, že by se řidič této předokolky o něco podobného snažil, na Nordschleife ale vystřihl ve vysoké rychlosti úžasný drift i řidičský um.
Dobře, BMW řady 2 Gran Tourer, tedy prodloužená verze MPV 2 Active Tourer opravdu není přesvědčivé BMW. Je to vůz s pohonem předních kol, který na sobě více než co jiného dává znát, že zkušenosti mnichovské automobilky s touto koncepcí pohonu jsou velmi omezené. Představa, že za volantem jednoho z těchto dvou aut budete běžně zažívat nějakou „Freude am Fahren”, je dosti naivní.
Ale co není, může být, dosvědčuje přiložené video. Stačí chtít, nebo nechtít a nebo chtít i nechtít, to záleží na úhlu pohledu. Faktem je, že řidič dvojkového Gran Toureru se kurážně vrhl do jedné z nejrychlejších zatáček trati, která následuje po sjezdu do Fuchsröhre před příjezdem k Adenauer Forst na Severní smyčce Nürburgringu. Snad zapomněl, že sedlá MPV a problémy na sebe nenechaly dlouho čekat.
Do oné zatáčky totiž vjel ve velmi vysoké rychlosti přes ne úplně nízký obrubník, který se tam nachází. To se běžně dělá, ale ne s auty, které vypadají jako když krabičku od sirek otočíte na bok. Toto místo zjevně mnichovské MPV rozhodilo a poslalo jej do mírného přetáčivého smyku, na který řidič nereagoval ihned. A když zareagoval rychlou kontrou, poslal vůz stále ve vysoké rychlosti do smyku před další, ještě citelné ostřejší navazující zatáčkou.
Třeba to chtěl, třeba je to opravdu borec, spíše ale předpokládáme, že zprvu přecenil možnosti vozu, aby následně plně ocenil své řidičské schopnosti. Na vzniklý smyk reagoval velmi správně, dokonce byl schopen i přestat brzdit, dát plný plyn a dostat vůz v další šikaně do patřičných mezí. Ne dokonale čistě, ale rozhodně tak, že si to zaslouží obdiv.
Je třeba připomenout, že toto auto má přední pohon s motorem na stejném místě a pro podobné ježdění - na rozdíl od většiny BMW - není stavěné. Pravda, může mít i 4x4, ale to situaci příliš nezmění. Co je dále zajímavé, to auto je taxík, zapomeňte ale na to, že by příští Ring Taxi byla řada 2. Pravda, BMW je schopno lecjakých absurdit, francouzská registrace ale kdyžtak naznačuje cosi o přípravách dalšího filmu ze série Taxi. Teď už už tedy bez Peugeotu 406, ovšem. Podívejte se na to sami...






Pokud tohle řidič chtěl, pak to vážně musí být eso. Uznání si ale zaslouží, i pokud situaci zvládl takto zachránit spontánně
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Němec si udělal zjevně legrační napodobeninu policejního vozu s nápisem Folizei, udělali u něj domovní prohlídku a auto mu sebrali
včeraVW se pokusil vylepšit svůj obraz obšlehnutím slavné Gymkhany, dosáhl ale přesného opaku toho, o co dnes usiluje
15.9.2025BMW začalo s poslední novinkou potichu používat nové logo, nevšiml si toho skoro nikdo
13.9.2025
Nové na MotoForum.cz
- Testy WSBK - Jerez 1. den včera 22:03
- Test MotoGP v Misanu 15.9.2025
- Ducati Diavel V4 RS a Multistrada V4 RS 2026: absolutní vášeň 15.9.2025
- Hlavní změny pro Moto2 a Moto3 podle nových pravidel Liberty 15.9.2025
- Marquez a Bezzecchi jak z jiného světa 14.9.2025
Nejčtenější články
Už se ví, kolik musel nizozemský miliardář zaplatit za unikání Bugatti „Mlha”, postavili ho jen pro něj
17.8.2025VW zkouší okouzlit zákazníky tím, že je nechá každý měsíc znovu platit za výkon, který jim už jednou prodal z výroby
17.8.2025Ojeté elektromobily propadají u německých STK, jeden je dokonce nejhorší ze všech aut
17.8.2025„Průlomový” a „revoluční” druhý Model T Fordu je ve skutečnosti ještě větší nic, než se zprvu mohlo zdát
18.8.2025Korejci se pokusili dokázat, že nepotřebují logo slavné značky, aby uspěli v luxusním segmentu, ale zjevně narazili
18.8.2025
Živá témata na fóru
- Fiat a vše kolem nich 09.16. 15:35 - pavproch
- Řidiči, co to mají v ruce... 09.16. 15:06 - řidičBOB
- Zimní/letní? Už máte přezuto? 09.16. 13:16 - tommas
- Rychlodotazy 09.15. 21:09 - HondaMan
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 09.15. 18:48 - řidičBOB
- S větrem ve vlasech.... 09.15. 14:11 - pavproch
- IT poradna 09.15. 11:37 - pavproch
- Výběr navigace do auta 09.15. 09:08 - killerbring