Absurdní boj dvou řidičů o levý pruh dálnice skončil tak, jak od začátku musel

Máslo na hlavě mají oba, jen pro jednoho z nich ale skončil celý žabomyší spor poškozeným autem. Aspoň trochu rozumu na kterékoli ze stran mohlo nepříjemnostem zabránit.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Absurdní boj dvou řidičů o levý pruh dálnice skončil tak, jak od začátku musel

17.1.2020 | Mirek Mazal

Absurdní boj dvou řidičů o levý pruh dálnice skončil tak, jak od začátku musel

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Máslo na hlavě mají oba, jen pro jednoho z nich ale skončil celý žabomyší spor poškozeným autem. Aspoň trochu rozumu na kterékoli ze stran mohlo nepříjemnostem zabránit.

Zneužívání rychlejšího pruhu dálnice je smutná kapitola knihy o častých řidičských nešvarech. Útěchou pro nás jako pro Čechy může být snad jen fakt, že bezohlední či dokonce škodolibí řidiči takto komplikují provoz po celém světě, jak můžeme vidět na záběrech kamer snímajících okolí americké Tesly Model 3. Elektromobil je z výroby vybaven vnějším záznamem aktuálního dění kvůli bezpečnosti, tentokrát však záznam uložil natočený souboj dvou psychicky narušených jedinců v levém pruhu jinak prakticky prázdné dálnice.

Drama začalo bezdůvodnou jízdou Subaru Outback blízko středových svodidel rychlostí asi o 0,5 km/h vyšší, než jakou jela Tesla v tom prostředním. Japonec s pohonem 4x4 za sebou zdržoval dotírající Lexus, který chtěl pokračovat rychlejším tempem. A podle toho, co vidíme, bychom řekli, že se ve zdržování vyžíval.

Blokovaný šofér Lexusu to dlouho nevydržel a rozhodl se předjet auta před sebou zprava. Není to z legálního hlediska nejkorektnější praktika, v nastalé situaci to ale bylo to nejlepší možné řešení - japonský sedan se dostal před zdržující auto a mohl pokračovat dál v cestě. Z okamžitého zrychlení Subaru v momentě, kdy už tím nemohl nikomu prospět, vidíme nejlépe, jaký naschvál předchozí pomalá jízda byla, ale to byl jen začátek konce.

Šofér Subaru najednou místo pomalé jízdy začal bůhví proč dotírat na onen Lexus. A jeho pilota nenapadlo nic lepšího než šlápnout na brzdy. Typická pomsta ubohým vybrzděním vyvolala paniku na palubě Outbacku a následně i chaotický vyhýbací manévr. Kličkou do středu dálnice ovšem ztratil kontrolu nad rozjetým vozidlem a místo objetí brzdící překážky vylétl mimo komunikaci a zřejmě lehce naboural do svodidel. Jinak než nehodou podobné situace obvykle nekončí.

Samozřejmě nevíme, co všechno se mohlo dít dříve, ale pokud vidíme vše, pak primárně je na vině člověk se Subaru, který mohl se svým autem uvolnit cestu a všímat si svého. Řidič Lexusu v prvé chvíli jen dělal, co s ohledem na okolnosti musel, pro něj už vyřešenou situaci ale zbytečně zakončil vybrzděním. Hloupý a hloupější, jinými slovy oba kohouty častovat nelze. Pro ostatní budiž tato situace připomenutím, že dělání naschválů ani mstění se na silnice rozhodně nepatří.


Absurdní boj dvou řidičů o levý pruh dálnice skončil tak, jak od začátku musel - 1 - Nehoda levoproudaru v USA foto 01Absurdní boj dvou řidičů o levý pruh dálnice skončil tak, jak od začátku musel - 2 - Nehoda levoproudaru v USA foto 02Absurdní boj dvou řidičů o levý pruh dálnice skončil tak, jak od začátku musel - 3 - Nehoda levoproudaru v USA foto 03Absurdní boj dvou řidičů o levý pruh dálnice skončil tak, jak od začátku musel - 4 - Nehoda levoproudaru v USA foto 04Absurdní boj dvou řidičů o levý pruh dálnice skončil tak, jak od začátku musel - 5 - Nehoda levoproudaru v USA foto 05Absurdní boj dvou řidičů o levý pruh dálnice skončil tak, jak od začátku musel - 6 - Nehoda levoproudaru v USA foto 06Absurdní boj dvou řidičů o levý pruh dálnice skončil tak, jak od začátku musel - 7 - Nehoda levoproudaru v USA foto 07Absurdní boj dvou řidičů o levý pruh dálnice skončil tak, jak od začátku musel - 8 - Nehoda levoproudaru v USA foto 08Absurdní boj dvou řidičů o levý pruh dálnice skončil tak, jak od začátku musel - 9 - Nehoda levoproudaru v USA foto 09Absurdní boj dvou řidičů o levý pruh dálnice skončil tak, jak od začátku musel - 10 - Nehoda levoproudaru v USA foto 10
Úplně zbytečná nehoda vznikla jen kvůli dvojici labilních řidičů neschopných vyjít si vstříc při jízdě po dálnici

Zdroj: Bigbellybuddy@Youtube

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.