Alfa Romeo 4C se odkládá, stejně tak vstup Alfy na americký trh. Opět

Šéf koncernu Fiat-Chrysler v Detroitu konstatoval, že Alfa Romeo není připravena na vstup na americký trh. Sporťák 4C pak stále není tam, kde má být.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Alfa Romeo 4C se odkládá, stejně tak vstup Alfy na americký trh. Opět

15.1.2013 | Petr Miler | 8 příspěvků

Alfa Romeo 4C se odkládá, stejně tak vstup Alfy na americký trh. Opět

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Šéf koncernu Fiat-Chrysler v Detroitu konstatoval, že Alfa Romeo není připravena na vstup na americký trh. Sporťák 4C pak stále není tam, kde má být.

Příznivci milánských automobilových krásek museli koncem loňského roku opakovaně prožívat drobnější extatické stavy. Značce se sice zrovna nedaří a portfolio jejích modelů je velmi omezené, budoucnost se ale zdála být docela růžová. Interní plán Italoameričanů počítal s představením devíti novinek do roku 2016 a premiéra sportovního modelu 4C byla poněkud neformálně přislíbena pro letošek. Vzhledem k množství předchozích odkladů to sice mohlo znít všelijak, dřívější přistižení testovacích prototypů ale nasvědčovalo tomu, že Alfa něco skutečně chystá.

Jenže tohle se stalo čtrnáct dnů zpátky, dnes je všechno jinak. Sergio Marchionne včera na autosalonu v Detroitu před novináři pronesl několik méně uspokojivých zpráv, když jednak znovu odložil vstup Alfy na americký trh. To je už hodně vousatý příběh - Alfa Romeo se totiž chce do Ameriky vrátit snad chvíle, kdy se z něj stáhla, nejpozději každý druhý rok ale nový plán nahradí novým odkladem. Jinými slovy, nic nového pod sluncem - místo roku 2014 je dalším termínem „neurčito”.

Důvod? „Skutečným problémem pro mě je, abychom byli připraveni se samotnou Alfou. A my nejsme připraveni. Úkol vrátit Alfu do Ameriky je jednorázová akce, nemůžeme si dovolit ji dělat nadvakrát a nehodláme ji provést mizerně. Alfa Romeo ale přijde, o tom nemůže být pochyb,” řekl konkrétně Marchionne.

Tento prostoj přitom pravděpodobně úzce souvisí právě se zmíněným modelem 4C, jehož příchod na trh byl rovněž odložen a který by v USA dobře posloužil pro vybudování image značky. „Auto není tam, kde by mělo být a stejně tak zbytek Alfy,” dodal Marchionne a ačkoli to přímo neřekl, na premiéru kupé 4C v roce 2013 a odvozeného roadsteru v roce 2014 můžeme zřejmě zapomenout.

Co se s italskou značkou doopravdy bude dít je tedy nadále otázkou. Záměrům Fiatu věřit očividně nelze, mohou se změnit klidně pár týdnů poté, co byly stvořeny.


Alfa Romeo 4C se odkládá, stejně tak vstup Alfy na americký trh. Opět - 1 - Alfa Romeo 4C zive 01Alfa Romeo 4C se odkládá, stejně tak vstup Alfy na americký trh. Opět - 2 - Alfa Romeo 4C zive 02Alfa Romeo 4C se odkládá, stejně tak vstup Alfy na americký trh. Opět - 3 - Alfa Romeo 4C zive 03Alfa Romeo 4C se odkládá, stejně tak vstup Alfy na americký trh. Opět - 4 - Alfa Romeo 4C zive 04Alfa Romeo 4C se odkládá, stejně tak vstup Alfy na americký trh. Opět - 5 - Alfa Romeo 4C zive 05Alfa Romeo 4C se odkládá, stejně tak vstup Alfy na americký trh. Opět - 6 - Alfa Romeo 4C zive 06
Model 4C je budoucností Alfy Romeo. Už hodně dlouho...

Zdroj: Detroit Free Press

Petr Miler

Diskuze 8 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.