Alfa Romeo 4C: upravená verze přistižena při testech, dojde konečně na výrobu?

Po ulicích Turína se včera proháněl zakamuflovaný prototyp Alfy Romeo 4C. Jestli to má být definitivní příslib produkční verze, to skutečně netušíme.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Alfa Romeo 4C: upravená verze přistižena při testech, dojde konečně na výrobu?

17.10.2012 | Miro Mihálik | 1 příspěvek

Alfa Romeo 4C: upravená verze přistižena při testech, dojde konečně na výrobu?

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Po ulicích Turína se včera proháněl zakamuflovaný prototyp Alfy Romeo 4C. Jestli to má být definitivní příslib produkční verze, to skutečně netušíme.

Ze seznamu permanentně „zapomínaných“ slibů italské automobilky Alfa Romeo by se dnes už dal napsat hodnotný politický program. Nemalá část z nich se přitom týká sériové výroby malého sportovního modelu 4C. Vůz s motorem uprostřed tu měl být už několikrát a s jeho zmařeným příchodem šel pokaždé do kopru i deset let odkládaný návrat Alfy do Spojených států.

Právě proto asi bude rozumnější, když budeme brát informace spojené s nově zveřejněným záběrem testovacího prototypu Alfy Romeo 4C se značnou rezervou. Italští kolegové každopádně věří, že se díváme na vůz, který se poprvé představí v polovině srpna 2013 na Pebble Beach Concours d'Elegance v Kalifornii. Uvedení na severoamerickém trhu má pak proběhnout těsně po další, veřejné premiéře produkčního modelu na lednovém autosalonu v Detroitu 2014.

Podrobnosti týkající se zahájení prodejů v Evropě jsou Alfou utajovány a chybí také aktualizované informace o technice. Italské zdroje pořád potvrzují použití karbonové karoserie, hmotnost jen 850 až 900 kg a měnit by se neměla ani pohonná jednotka - pořád je ve hře vzadu podél uložený přeplňovaný čtyřválec o objemu 1 750 cm3 o výkonu 250 až 300 koní, spojený s dvouspojkovou převodovkou TCT a pohánějící kola zadní nápravy. O výrobu by se měl postarat partner Alfy, značka Maserati, která na stejných základech plánuje svou vlastní variantu.

Co se týče inkriminované fotografie, víme pouze tolik, že ji autor pořídil mobilním telefonem včera, téměř v centru Turína na rohu ulic Via Michelangelo Buonarroti a Via Madama Cristina. Další z diskutujících na sociální síti, kde byla fotka vystavena, tvrdí, že podobně zakamuflovaný vůz potkal stejný den na silnici a podle něj jej doprovázel skvělý zvuk. To sice zní hezky, reputaci Alfy coby slibotechny to ale napraví jen stěží.

Že se nejednalo o ojedinělý záchyt testovacího prototypu Alfy v Turíně, svědčí také další sada sice ne úplně kvalitních, přesto ale stejně výmluvných a aktuálních obrázků zveřejněných další italskou stránkou Autoblog. Nemůžeme sice potvrdit, že se jedná o naprosto identický vůz, každopádně můžeme říci alespoň to, že projekt 4C nebyl uložen k ledu, neboť podle hůře viditelných detailů je zřejmé, že vůz není úplně stejný jako dříve odhalený koncept a jde tedy o jeho upravenou verzi. Sériovou? To se uvidí...


Alfa Romeo 4C: upravená verze přistižena při testech, dojde konečně na výrobu? - 1 - Alfa Romeo 4C testovaci mula turin 01Alfa Romeo 4C: upravená verze přistižena při testech, dojde konečně na výrobu? - 2 - Alfa Romeo 4C testovaci mula turin 02
Alfa Romeo 4C: upravená verze přistižena při testech, dojde konečně na výrobu? - 3 - Alfa Romeo 4C testovaci mula turin 03Alfa Romeo 4C: upravená verze přistižena při testech, dojde konečně na výrobu? - 4 - Alfa Romeo 4C testovaci mula turin 03_1Alfa Romeo 4C: upravená verze přistižena při testech, dojde konečně na výrobu? - 5 - Alfa Romeo 4C testovaci mula turin 04Alfa Romeo 4C: upravená verze přistižena při testech, dojde konečně na výrobu? - 6 - Alfa Romeo 4C testovaci mula turin 05Alfa Romeo 4C: upravená verze přistižena při testech, dojde konečně na výrobu? - 7 - Alfa Romeo 4C testovaci mula turin 06Alfa Romeo 4C: upravená verze přistižena při testech, dojde konečně na výrobu? - 8 - Alfa Romeo 4C testovaci mula turin 07Alfa Romeo 4C: upravená verze přistižena při testech, dojde konečně na výrobu? - 9 - Alfa Romeo 4C testovaci mula turin 08Alfa Romeo 4C: upravená verze přistižena při testech, dojde konečně na výrobu? - 10 - Alfa Romeo 4C testovaci mula turin 09
4C by měla tentokrát dorazit na počátku roku 2014 a nejdříve patrně do Spojených států

Zdroje: Unica Strada, Autoblog.it

Miro Mihálik

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.