Alfa Romeo 4C: výrobu obstará Maserati, to potvrdilo i tři vlastní novinky

U Maserati budou mít v nejbližších letech hodně napilno. Mají zvládnout uvedení svých tří novinek a do května 2013 rozjet produkci Alfy Romeo 4C.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Alfa Romeo 4C: výrobu obstará Maserati, to potvrdilo i tři vlastní novinky

13.4.2012 | Miro Mihálik | 2 příspěvky

Alfa Romeo 4C: výrobu obstará Maserati, to potvrdilo i tři vlastní novinky

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

U Maserati budou mít v nejbližších letech hodně napilno. Mají zvládnout uvedení svých tří novinek a do května 2013 rozjet produkci Alfy Romeo 4C.

Sportovní značka italského koncernu Fiat - Maserati - bude pro Alfu Romeo vyrábět nový model s pohonem zadních kol, který se pokusí o další návrat na severoamerický trh. Pro Automotive News to potvrdil zdroj přímo z automobilky.

Ač by se patrně dalo spekulovat také nad možností, že se jedná o nový velký sedan Giulia nahrazující model 166, u nějž Alfa slibovala návrat klasické koncepce, odpověď je mnohem jednoduší. Designéři a inženýři vlajkové lodi se museli po intervenci nespokojeného Sergia Marchionneho vrátit k počítačům a vůz přepracovat, takže to nemůže být nic jiného než donekonečna slibovaná sériová verze kompaktního sporťáku Alfa 4C. Ostatně také tohle bylo kolegům z Automotive News potvrzeno člověkem od Fiatu.

Typ 4C je Alfou slibován už od loňského ženevského autosalonu, jeho výroba ale odstartuje až příští rok v květnu. Převážně ruční montáž má probíhat v továrně Maserati sídlící v Modeně a ročně by nemělo tyto prostory opouštět více než 2 500 aut. Větší část produkce by měla být exportována do Spojených států, pokud se tedy Alfě i tento několikrát odkládaný obchodní záměr podaří. Zbytek zůstane v Evropě a bude nabízen za částku přibližně 50 tisíc euro, což podle aktuálního kurzu dělá asi jeden a čtvrt milionu korun.

Maserati bylo přizváno na pomoc zcela záměrně, ne poprvé a z důvodů, které zdroj ve Fiatu rovněž ozřejmil. Modenská automobilka má prostě s malosériovou výrobou exkluzivních sportovních aut více zkušeností a její prostory jsou k tomu lépe uzpůsobeny. Fiat se o tom přesvědčil v letech 2007 až 2010, kdy Maserati pro Alfu vyrábělo kupé 8C Competizione a jeho otevřenou variantu 8C Spider, osazené osmiválcovými motory Ferrari/Maserati o objemu 4,7 litru.

Alfa 4C bude v tomto směru skromnější, ale relativní nedostatek síly vynahradí nižší hmotnost. S přeplňovanou osmnáctistovkou (1750 TBi) o výkonu 300 koní a váhou jen 850 kg by se měla svou výkonovou hmotností 286 koní na tunu dostat mezi Porsche 911 Carrera S 991 a 911 Turbo 997. A to na maličký sportovní vůz s rozvorem jen 2,4 metru nezní špatně.

Člověk z Fiatu také dosvědčil, že v příštích čtyřiadvaceti měsících se dočkáme hned tří nových modelů Maserati, které obmění a zároveň rozšíří současnou produkci. Potvrzeno bylo SUV pojmenované buď Maserati Kubang nebo Cinqueporte, nástupce současného vrcholu značky Quattroporte a též menší sedan s pohonem zadních kol. O všech modelech jsme vás už několikrát informovali.


Alfa Romeo 4C: výrobu obstará Maserati, to potvrdilo i tři vlastní novinky - 1 - Alfa Romeo 4C Frankfurt 01Alfa Romeo 4C: výrobu obstará Maserati, to potvrdilo i tři vlastní novinky - 2 - Alfa Romeo 4C Frankfurt 03Alfa Romeo 4C: výrobu obstará Maserati, to potvrdilo i tři vlastní novinky - 3 - Alfa Romeo 4C Frankfurt 04Alfa Romeo 4C: výrobu obstará Maserati, to potvrdilo i tři vlastní novinky - 4 - Alfa Romeo 4C oficialni 01Alfa Romeo 4C: výrobu obstará Maserati, to potvrdilo i tři vlastní novinky - 5 - Alfa Romeo 4C oficialni 02Alfa Romeo 4C: výrobu obstará Maserati, to potvrdilo i tři vlastní novinky - 6 - Alfa Romeo 4C oficialni 03
O výrobu Alfy 4C se postará Maserati, podle Fiatu má s malosériovou produkcí více zkušeností a to rozhodlo

Zdroj: Autonews

Miro Mihálik

Diskuze 2 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše