Alfa Romeo 4C: sériová verze odložena, tentokrát na rok 2013

Těšili jste se do Frankfurtu na sériové provedení Alfy 4C? To nejste sami, místo premiéry jsme se ale dočkali jen oznámení o odsunutí začátku její výroby.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Alfa Romeo 4C: sériová verze odložena, tentokrát na rok 2013

15.9.2011 | Petr Miler | 1 příspěvek

Alfa Romeo 4C: sériová verze odložena, tentokrát na rok 2013

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Těšili jste se do Frankfurtu na sériové provedení Alfy 4C? To nejste sami, místo premiéry jsme se ale dočkali jen oznámení o odsunutí začátku její výroby.

Slova „Alfa Romeo” a „odložení” k sobě v posledních letech v automobilovém světě patří stejně neodmyslitelně jako „česká silnice” a „díra”. Jediné, co Alfa neodložila, bylo ukončení výroby modelu 159, v jejím případě si naopak poněkud pospíšila, tím ale stať o dochvilnosti můžeme zakončit. Jinak bychom mohli dlouze vyprávět třeba o návratu značky na americký trh, který je odkládán už neskutečných 10 let, nebo o nástupci modelu 166, který má nasazeno dotáhnout to s odkládáním svého příchodu stejně daleko. Chceme věřit tomu, že to s konceptem 4C odhaleným teprve letos v Ženevě nedopadne stejně, zatím to tak ale rozhodně nevypadá.

Po jarní premiéře se totiž jako o hotové věci hovořilo o začátku výroby sériového provedení v roce 2012. Očekávali jsme tedy, že již na právě probíhajícím autosalonu ve Frankfurtu dojde k odhalení produkční verze a Alfa se k tomu snad ani nestavila odmítavě. Naznačovaly to i rozličné letní upoutávky, však i ještě pár týdnů před autosalonem Alfa prezentovala 4C jako hlavní hvězdu své expozice. Jaké pak bylo naše překvapení, když jen pár dní před Frankfurtem Italové oznámili, že na IAA přivezou 4C jen v novém laku. A to se také stalo, místo červeného konceptu jsme mohli vidět stříbrný koncept, víc nic. Jako scestné se nakonec ukázaly i spekulace o verzi GTA.

Co tedy nakonec Alfa ve Frankfurtu k 4C řekla? Pomineme-li všemožné vzletné fráze, pak zásadní sdělení bylo velmi prosté - vůz se prý do výroby dostane v roce 2013, tedy přibližně za dva roky. Potvrdil to přímo šéf firmy Harald Wester, a tak je šance na jakýkoli pozitivnější vývoj velmi malá. Pár dalších informací přesto máme - vůz by měl stát něco kolem 1,1 milionu Kč, což nezní špatně, vyroben by ale měl být jen v omezené sérii čítající 20 000 kusů. K nim by se mohlo přidat ještě 10 000 exemplářů očekávaného otevřeného provedení, tím by ale měl být příběh výroby tohoto vozu uzavřen.

Samozřejmě, během následujících dvou let se může ještě leccos změnit, třeba také datum příchodu tohoto vozu na trh. Kdy skutečně uvidíme dvousetkoňový sporťáček s hmotností jen 850 kilogramů ve výrobě, zůstává s ohledem na reálnost slibů šéfů Alfy Romeo v posledních letech stále ve hvězdách.


Alfa Romeo 4C: sériová verze odložena, tentokrát na rok 2013 - 1 - Alfa Romeo 4C Frankfurt 01Alfa Romeo 4C: sériová verze odložena, tentokrát na rok 2013 - 2 - Alfa Romeo 4C Frankfurt 02Alfa Romeo 4C: sériová verze odložena, tentokrát na rok 2013 - 3 - Alfa Romeo 4C Frankfurt 03Alfa Romeo 4C: sériová verze odložena, tentokrát na rok 2013 - 4 - Alfa Romeo 4C Frankfurt 04
Alfa Romeo 4C ve svém „frankfurtském” koncepčním provedení. Sériová verze zůstává v nedohlednu...

Petr Miler

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše