Maserati Levante: je to jméno menšího trojzubého sedanu?

Evropská databáze ochranných známek eviduje od prosince nový zápis italské značky Maserati. Má to být předzvěst malého sedanu?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Maserati Levante: je to jméno menšího trojzubého sedanu?

5.3.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Maserati Levante: je to jméno menšího trojzubého sedanu?

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Evropská databáze ochranných známek eviduje od prosince nový zápis italské značky Maserati. Má to být předzvěst malého sedanu?

Budoucnost Maserati dnes stojí především na tom, jestli automobilka dostojí svým slibům, které jsou nemalé. Italové se zavázali, že v příštím roce vypustí do prodeje loni představený koncept Kubang (možná přejmenovaný na Cinqueporte), zhruba za rok mají v Detroitu odhalit nové Quattroporte a na rok 2013 vychází rovněž premiéra menšího sedanu postaveného na základech Chrysleru 300C/Lancie Thema, poprvé u Maserati s dieselem.

Uvedení tří tak zásadních vozů během dvanácti měsíců je na značku počítající své novinky spíše na jednotky v dekádách opravdu velmi neobvyklé a Italové by neměli být překvapeni, když jim někteří nebudou věřit. Jestli ale tohle vyjde, Maserati by mohlo být skutečně z obliga, protože luxusní SUV by se mohlo slušně uchytit na trzích Ruska a Číny, což ostatně platí také pro nové limuzíny. Proč se vlastně opět věnujeme tomuto tématu, když jsme vše podstatné již popsali? Inu, vypadá to, že se objevilo něco nového.

Značka Maserati sice slušně střeží svá tajemství, nicméně některé kanály zůstávají otevřené, i kdyby nechala zlikvidovat všechny informátory. Jedním z nich je také Databáze ochranných známek Evropské unie (CTM), kde se sbíhají všechny zápisy o zaregistrovaných jménech. Díky tomu svět třeba ví, že Maserati si nechalo 31. srpna 2011 zapsat jméno Cinqueporte, ačkoli dosud není zřejmé, co je oním „Pětidvířkem“. Registry Maserati ovšem obsahují jednu čerstvější novinku - od 22. prosince 2011 má italská firma výlučná práva na použití spojení Maserati Levante.

Pochopitelně pod spisovým číslem 010521681 se neuvádí, zdali jde o nový menší sedan nebo něco jiného, ale s ohledem na omezené portfolio to snad ani nemůže být nic jiného. Pokud vás zajímá, co ono Levante znamená, tak španělsky by to měl být buď východní vítr, nebo italsky východ ve smyslu světové strany. Že by tím Maserati chtělo něco naznačit o své příští orientaci?


Maserati Levante: je to jméno menšího trojzubého sedanu? - 1 - Maserati Compact sedan
Podoba menšího sedanu je pouze odhadována zručnými grafiky, jeho jméno by ale mělo být Levante

Zdroj: Markify, Ilustrace: Motorionline

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.