Maserati představí hned tři nové modely, bude mezi nimi i sedan s technikou Chrysleru

Šéf Fiatu Sergio Marchionne potvrdil uvedení tří nových modelů Maserati. Dorazí brzy a v krátkém sledu po sobě a objeví se mezi nimi i menší čtyřdveřový model.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Maserati představí hned tři nové modely, bude mezi nimi i sedan s technikou Chrysleru

27.11.2011 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Maserati představí hned tři nové modely, bude mezi nimi i sedan s technikou Chrysleru

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Šéf Fiatu Sergio Marchionne potvrdil uvedení tří nových modelů Maserati. Dorazí brzy a v krátkém sledu po sobě a objeví se mezi nimi i menší čtyřdveřový model.

Maserati potřebuje zvýšit prodejní čísla, proto musí v portfoliu přibýt dvě zcela nové modelové řady. Podoba Kubangu (nebo Cinqueporte?), SUV postaveného na základech Jeepu Grand Cherokee, je známá a čeká se jen na oznámení o uvedení do výroby. Nástupce limuzíny Quattroporte rovněž není překvapivý, vůz je na trhu od roku 2004 a přestože pořád vypadá dobře, na tvrdou konkurenci od Porsche nebo Aston Martinu výkonově nestačí.

Překvapivé ale bylo oznámení o menším sedanu, který „má využít šasi Chrysleru 300C“. Sergio Marchionne pochopitelně tuší, jakou diskusi může rozpoutat tato informace. Pokud to náhodou nevíte, model 300C vznikl v době spojení Chrysleru s německým Daimlerem a při jeho konstrukci posloužila platforma dnes už dvě generace staré třídy E s kódovým označením W210 (občas se ji říká masařka) a přední zavěšení s dvojitými lichoběžníky soudobého Mercedesu třídy S (W220). A to de facto znamená, že nové sportovní Maserati má být postaveno na šasi Mercedesu z roku 1995. Právě proto Marchionne jedním dechem dodal, že „zavěšení bude kompletně jiné a motory od Ferrari a Maserati“.

Marchionne prozatím nechce prozradit, který model dorazí jako první. Obává se, aby to nemělo negativní důsledky po celou automobilovou skupinu Fiat. Podle britského magazínu Car by ale první mělo dorazit Quattroporte, následováno Kubangem a jako poslední bude představen menší sedan. Jak jsme psali již minule, produkce SUV by měla probíhat ve Spojených státech vedle Jeepu Grand Cherokee, nicméně limuzíny patrně zůstanou v Itálii.

Rozhovor se dotkl také možného odprodeje Alfy Romeo a Sergio Marchionne potvrdil, že jej skutečně oslovil Volkswagen. Šéf Fiatu jim oznámil, že Alfa není k mání, ale tím nevyloučil možný odprodej někdy v budoucnosti, pokud „bude cena dostatečně vysoká“. Marchionne se ovšem ke koncernu VW staví skepticky: „Alfa v rukou Volkswagenu už nebude Alfa,“ řekl v narážce na strategii sdílení podvozků, která by podle něj mohla neutralizovat DNA italské značky.


Maserati představí hned tři nové modely, bude mezi nimi i sedan s technikou Chrysleru - 1 - Maserati Kubang 01Maserati představí hned tři nové modely, bude mezi nimi i sedan s technikou Chrysleru - 2 - Maserati Kubang 02Maserati představí hned tři nové modely, bude mezi nimi i sedan s technikou Chrysleru - 3 - Maserati Kubang 03Maserati představí hned tři nové modely, bude mezi nimi i sedan s technikou Chrysleru - 4 - Maserati Kubang 04Maserati představí hned tři nové modely, bude mezi nimi i sedan s technikou Chrysleru - 5 - Maserati Kubang 05Maserati představí hned tři nové modely, bude mezi nimi i sedan s technikou Chrysleru - 6 - Maserati Kubang 06
Kubang nebo též možná Cinqueporte bude vyráběn ve Spojených státech

Maserati představí hned tři nové modely, bude mezi nimi i sedan s technikou Chrysleru - 7 - Maserati QUATTROPORTE S_1Maserati představí hned tři nové modely, bude mezi nimi i sedan s technikou Chrysleru - 8 - Maserati QUATTROPORTE S_2Maserati představí hned tři nové modely, bude mezi nimi i sedan s technikou Chrysleru - 9 - Maserati QUATTROPORTE S_3
Quattroporte je na trhu od roku 2004. Design by ještě vydržel, výkonově na konkurenci už ale nestačí.

Zdroj: Car

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.