Alfa Romeo připravuje 8C Competizione GTA

Příběh Alfy 8C verzí kupé a spider zjevně neskončil. Automobilka chystá i superostrou verzi GTA.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Alfa Romeo připravuje 8C Competizione GTA

28.6.2008 | Walter Kraft | 1 příspěvek

Alfa Romeo připravuje 8C Competizione GTA

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Příběh Alfy 8C verzí kupé a spider zjevně neskončil. Automobilka chystá i superostrou verzi GTA.

Ačkoli Alfa 8C Competizione byla samotnou automobilkou od prvních dnů prezentována jako mimořádný vůz, který bude vyroben ve velmi omezené sérii pár set kusů pro hrstku vyvolených, realita časem ukázala trochu jinou tvář. Pětisetkusová śerie vozu totiž byla vyprodána daleko dříve, než vůbec začala její výroba a automobilka si přece nenechá tak velkou poptávku po jejích vozech proklouznout mezi prsty. Své původní proklamace o omezeném počtu Alfa samozřejmě nemohla popřít, ale nabídnout další verze? S tím problém není.

Před pár měsíci tak byla Alfa 8C uvedena i jako roadster a další verze na sebe zřejmě nenechá dlouho čekat. Po 8C kupé a spider by se totiž podle zákulisních informací brzy měla objevit varianta GTA. V centru pozornosti tak tentokrát nebude styl, jako u spideru, ale výkon. V současnosti je 8C Competizione poháněna osmiválcem o objemu 4,7 litru s výkonem 331 kW, což rozhodně není malé číslo. Verze a s přídomkem GTA by ale měla jít ještě dále a nabídnout nejen více koní pod kapotou, ale i aktivní podvozek, optimalizovanou aerodynamiku a lepší brzdy. Dozajista by tak šlo o nejrychlejší Alfu v historii automobilky.


Alfa Romeo připravuje 8C Competizione GTA - 1 - alfa_romeo_mito_10Alfa Romeo připravuje 8C Competizione GTA - 2 - alfa_romeo_mito_13Alfa Romeo připravuje 8C Competizione GTA - 3 - alfa_romeo_mito_11
Alfa 8C ve společnosti malého MiTa

Walter Kraft

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše