Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Aston Martin Lagonda by se pro velký zájem mohl prodávat i v Evropě (+ nové foto)
11.11.2014 | Adam Šrámek | Přidat příspěvek
Nová Lagonda vzbuzuje tak pozitivní ohlasy, až to automobilku přimělo uvažovat o rozšíření produkce pro další trhy. Snad mezi nimi bude i ten evropský.
O novém Astonu Martin Lagonda se dnes rozhodně nezmiňujeme poprvé a zřejmě ani naposledy. V nedávném příspěvku jsme vám ukázali ve fotogalerii, jak novinka vypadá zvenku a nahlédnout jsme mohli také do interiéru, který do té doby zůstával očím veřejnosti zcela zakryt. Bohužel ani tentokrát nebudeme schopní přinést informace související s jeho technickými údaji nebo cenou. Jenomže pozitivní zpráva přesto zazní a dočkáte se i dalších fotek souvisejících s jeho dubajskou premiérou.
Podle Astonu „ten nejvybranější vůz z rychlých aut“ se v Dubaji odhalil VIP klientům s názvem Lagonda Taraf, přičemž fotografům zapózoval zase z dalších úhlů, z nichž je opět evidentní inspirace původní Lagondou z roku 1976, kterou navrhl Williams Towns. Ví se, že novinka stojí na upravené platformě VH modelu Rapide S a že díky rozvoru 3 189 milimetrů dosahuje na zadních sedadlech téměř takové prostornosti jako Rolls-Royce Ghost.
Proslýchá se také, že ji pohání šestilitrový dvanáctiválec s výkonem okolo 608 koní (447 kW), jenže je na zadní kola přenášen prostřednictvím osmistupňového automatu ZF. Avšak stejně tak se už dříve tvrdilo, že k zákazníkům zamíří v prvním čtvrtletí následujícího roku jen na Blízký východ a to ještě ve velmi omezeném počtu. Zdá se však, že poptávka po této ručně vyráběné parádě z Gaydonu je globálně natolik silná, až vedení začalo přehodnocovat svá původní rozhodnutí.
Šéf Andy Palmer vysloveně sdělil, že zvažují možnosti nabízet Lagondu i na trzích mimo Blízký východ, což si naši britští kolegové hned vysvětlili jako reálnou šanci pro Velkou Británii. My bychom se ale přikláněli k názoru, že by mohl Aston nějakou varku poslat do celé Evropy, kde by se jistě po další sérii limitované produkce jen zaprášilo. Lagonda má totiž historicky natolik zvučné jméno, že by se k jejímu nákupu nemusela movitější klientela vůbec přemlouvat. Držme jí tedy palce.












Aston Martin Lagonda je kusem automobilové historie, což bude jistě platit i pro jeho poslední vydání. Zákazníci jsou po něm natolik lační, že Aston zvažuje jeho další produkci
Zdroj: Top Gear
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Číňané na sebe naskládali sedm úplně nových aut a nechali je tak tři dny stát venku na odiv všem
před 10 hodinamiSlovinská basketbalová superstar si lebedí nad svým novým autem. Aby ne, jde o 1000koňovou raketu pro 25 vyvolených
30.4.2025George Russell ukázal své nové služební auto, čekal na něj dlouhých 8 let
30.4.2025
Nové na MotoForum.cz
- Lídry jsou Bulega, Manzi a Neila včera 10:36
- Triumph TF 250-E a TF 450-E 2026: enduro z Anglie 30.4.2025
- Aktuální zdravotní stav Bertelleho 29.4.2025
- WorldSBK míří do italské Cremony: Návrat Jonathana Rey 29.4.2025
- Test MotoGP v Jerezu 28.4.2025
Nejnovější články
Výkonná elektrická Kia nepřestává ruinovat majitele, za roční auto se zanedbatelným nájezdem v aukci nikdo nedal ani polovinu původní ceny
před 9 hodinamiČíňané na sebe naskládali sedm úplně nových aut a nechali je tak tři dny stát venku na odiv všem
před 10 hodinamiNové BMW M3 dostane úplně nový typ spalovacího motoru, odhalil manažer automobilky, jsme na něj zvědavi
včeraVolvo v problémech oznámilo, že bude propouštět, musí ušetřit nejmíň 41 miliard Kč
včeraŠéf Toyoty zaujal další rezolutní postoj k elektrickým autům, odpískal plány na sportovní modely s tímto pohonem
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva