Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Aston Martin V12 Zagato: unikl i snímek divoké zádě produkční verze
2.2.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Až na kuvaitském Concours d’ Elegance chtěl Zagato odhalit konečnou verzi své interpretace Astonu Martin V12 Vantage. Tento týden se ale postupně provalilo vše.
O „sériovém” provedení Astonu Martin V12 Zagato byla řeč naposledy před pár dny, kdy byl vzhled jeho interiéru odhalen díky snímkům z katalogu, který byl při prezentaci konceptu tohoto britsko-italského krasavce potenciálním rakouským zákazníkům poněkud nešikovně ponechán v blízkosti vozu. Vše se v tu chvíli zdálo být jasné, neboť vzhled exteriéru byl již loni v srpnu oficiálně odhalen a se snímky interiéru se mozaika zdála být kompletní. Na jednu věc jsme ale přece jen zapomněli - dosud jsme totiž neviděli záď tohoto takřka unikátního díla.
To se ale s dneškem změnilo a zdrojem je opět zmíněný katalog, z něhož i pochází přiložený scan. Podoba těchto partií je trochu překvapivá, neboť zatímco přídě se Zagato dotkl relativně jemně (a ani interiér není žádná divočina), na zádi nezůstal kámen na kameni. Pravda, již podoba konceptu jasně říkala, že vysoká hrana víka zavazadlového prostoru i podlouhlé nízké světlomety budou minulostí, jejich čiré překrytí a způsob uchycení zadního přítlačného křídla dělají ale ještě divočejší dojem.
Nevíme, jak se vám výsledná podoba zamlouvá, žádnou jinou ale v půli února v Kuwaitu nespatříme. Pokud jste se právě zamilovali, nezapomeňte, že na tento skvost si musíte připravit 400 tisíc Eur, za které budou prodány všechny exempláře z omezené stopadesátikusové série. Ta se do prodeje dostane v létě, ale Zagato nebo Aston Martin vaši objednávku jistě rádi přijmou již nyní.

Toto je čerstvě odhalená podoba zádě produkčního provedení Astonu Martin Zagato V12


Vzhled předních partií není tajemstvím již od loňska...





...a podoba interiéru od soboty










Vzhled konceptu leccos více než naznačoval, produkční provedení je ale nakonec ještě odvážnější








Pro srovnání podoba „běžného” Astonu Martin V12 Vantage, z něhož nové Zagato vychází
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Miliardáři s Bugatti schopnými zrychlit na 500 km/h za 20 s se sešli v zimním letovisku, jejich řádění na sněhu bere dech
včera
BMW za pár dnů definitivně skončí se svým dosavadním logem, srovnejte si ho s náhradou
30.1.2026
Absurdita moderních aut nezná mezí. Obyčejná výměna vzduchového filtru u Porsche Panamera je tak složitá, že musíte sundat půl přídě
28.1.2026
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Nové Porsche mělo být jen elektrické, pak také spalovací, pak hlavně spalovací. Teď je prý elektrická verze v koši
před 3 hodinami
Vzácný luxusní propadák Audi předčasně zařízli po prodeji 21 tisíc aut, dnes je v jakkoli zachovalém stavu ceněnou raritou
včera
Němci to se svým moderním sporťákem jako ze starých časů myslí smrtelně vážně, ukázali ho v působivé nové verzi
včera
Tento orezlý a ošuntělý vrak se právě prodal za víc než 100 milionů korun, sběratelům stačil dokonale originální stav
včera
Porsche po sázce na mrtvého koně prchá z největšího trhu, přišlo o víc jak polovinu zákazníků a dál se propadá
včera
Živá témata na fóru
- BMW Divize 02.03. 08:45 - Vrooom
- Přituhuje 02.03. 08:08 - Brus
- Elektromobily a vse kolem nich 02.03. 00:19 - Zajda
- Zimní/letní? Už máte přezuto? 02.02. 20:57 - Spectral
- Politický koutek 02.02. 14:24 - jerry
- Fiat a vše kolem nich 02.02. 12:55 - pavproch
- S větrem ve vlasech.... 02.02. 11:19 - pavproch
- Rychlodotazy 02.02. 10:54 - abgx1
