Aston Martin V12 Zagato: interiér produkční verze předčasně odhalen

Aston se Zagatem nás svým společným dílem oblažují již od loňského léta, teprve v únoru ale veřejně představí jeho produkční verzi. Její interiér není tajemstvím už teď.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Aston Martin V12 Zagato: interiér produkční verze předčasně odhalen

28.1.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Aston Martin V12 Zagato: interiér produkční verze předčasně odhalen

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Aston se Zagatem nás svým společným dílem oblažují již od loňského léta, teprve v únoru ale veřejně představí jeho produkční verzi. Její interiér není tajemstvím už teď.

Mohlo by se zdát, že na jakékoli předčasné odhalování je v případě Astonu Martin V12 Zagato trochu pozdě, ale zdání v tomto případě klame. Obě zúčastněné strany vůz sice poprvé představili už před více než půl rokem, jenže šlo jen o koncept, který lavíroval na pomezí silniční a později odhalené závodní verze. Více jsme se nakonec nedozvěděli ani při zveřejnění ceny vozu a i když u živých fotografií vozu z Frankfurtu najdete zmínku o tom, že jde již o produkční verzi, není to pravda. Tu Aston odhalil až později, jenže jen zvenčí a na pouhých dvou snímcích. Od té doby nebylo po tomto autě ani vidu, ani slechu.

Výrobce se s ním připomněl až tento týden, kdy oznámil, že jej oficiálně odhalí na Concours d'Elegance pořádaném mezi 15. a 18. únorem v Kuwaitu. Trochu exotická destinace naznačuje, kdo by se tak o vyparáděný Aston mohl ucházet, alt to nyní nechme stranou. Naše pozornost se bude soustředit na jinou akci pro vybrané, kterou automobilky uspořádala ve čtvrtek ve Vídni a předváděla na ni již mnohokrát viděný koncept. To zní osm měsíců po jeho premiéře jako slušná nuda, ale i v tomto případě je chybou dát na první dojem.

Na Youtube se totiž objevilo video se záběry z této akce od člena vídeňského klubu příznivců sportovních aut 2 Second Club, na kterých - je krom útržků ze samotné prezentace a rozličných pohledů na mnohokrát viděný koncept - ke spatření i katalog sériové verze. A pohled do něj odhaluje prakticky jediné velké tajemství, které dnes V12 Zagato obchází - vzhled jeho interiéru.

Technika i podoba zevnějšku jsou totiž dávno známe a podívat jsme se zatím nemohli jen dovnitř. To lze shlédnutím přiloženého videa (a nebo obrázky z něj vystříhané) snadno změnit a zjistit, že uvnitř se „pan Z” až tak nevyřádil. Interiér je v zásadě stejný jako u výchozího V12 Vantage a výčet odlišností můžeme shrnout zmínkou o specifických sedadlech, čalounění, výplních dveří, pár rudých emblémech Zagata a několika detailech v zadních částech.

Pořádný pohled dovnitř nám dopřeje zřejmě až kuwaitská premiéra, žádné velké překvapení už to ale nebude. Připomeňme na závěr, že vůz bude i přes především vizuální úpravy k mání za až „drastických” 400 000 Eur, při dnešním kurzu tedy za více než 10 milionů korun.


Aston Martin V12 Zagato: interiér produkční verze předčasně odhalen - 1 - Aston Martin V12 Zagato interier unik 01Aston Martin V12 Zagato: interiér produkční verze předčasně odhalen - 2 - Aston Martin V12 Zagato interier unik 02Aston Martin V12 Zagato: interiér produkční verze předčasně odhalen - 3 - Aston Martin V12 Zagato interier unik 03Aston Martin V12 Zagato: interiér produkční verze předčasně odhalen - 4 - Aston Martin V12 Zagato interier unik 04Aston Martin V12 Zagato: interiér produkční verze předčasně odhalen - 5 - Aston Martin V12 Zagato interier unik 05Aston Martin V12 Zagato: interiér produkční verze předčasně odhalen - 6 - Aston Martin V12 Zagato interier unik 06
Nechat povalovat na stole katalog (malo)sériového Astonu Martin V12 Zagato asi nebyl úplně nejlepší nápad


Video, z něhož přiložené snímky pocházejí

Zdroj: 2SecondClub.com

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše