Audi R8 2012: faceliftovaná R8 přistižena takřka bez maskování (foto)

Dlouho se všemožně spekulovalo o tom, jak bude vypadat R8 po faceliftu. Teď už to víme - skoro stejně, jako ta současná.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Audi R8 2012: faceliftovaná R8 přistižena takřka bez maskování (foto)

3.4.2012 | Petr Miler | 2 příspěvky

Audi R8 2012: faceliftovaná R8 přistižena takřka bez maskování (foto)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Dlouho se všemožně spekulovalo o tom, jak bude vypadat R8 po faceliftu. Teď už to víme - skoro stejně, jako ta současná.

Není to nakonec až tak překvapivý konec skoro rok bujících spekulací, byly ale chvíle, kdybyste si na takový výsledek nevsadili.

Už loni v létě se začalo mluvit o tom, že Audi co nevidět přijde s inovovaným modelem R8. Měl se představit již na autosalonu ve Frankfurtu a krom lehkých vzhledových modifikací přijít s většími výkony a lepším automatem. Zdálo se to logické, jenže pak se objevil údajný snímek divoce faceliftované přídě a Frankfurt žádné odhalení nepřinesl. Záhy se ovšem ukázalo, že fotka mohutně modifikovaných předních partií patřila jinému modelu a všechno mohlo začít od nuly.

I v dalších měsících se pár zmínek o faceliftované R8 objevilo, více se ale mluvilo o nové generaci a mnozí tak měli zato, že žádný facelift se už ani konat nebude. Podobné myšlenky ale před necelým měsícem zapudilo samo Audi, když oznámilo, že facelift přece jen bude, a to už brzy. První upoutávka navíc naznačovala, že o nic velkého nepůjde a přesně to se dneškem potvrdilo.

Kolegové z Worldcarfans.com totiž získali špionážní fotografie, které zachycují inovovanou R8 prakticky bez maskování. Vůz má jen lehce „oblepená” hlavní světla a ta jsou také jedinou výrazněji pozměněnou částí. Trochu jiná je dále maska chladiče a koncová světla, ale to už skoro nestojí za řeč.

Paradoxem tedy je, že po mnoha měsících spekulací se jako pravdivé ukazují být úplně prvotní informace, a to zřejmě včetně zmínek o technice. Vůz by měl dostat upravené motory 4,2 V8 a 5,0 V10 s výkony posunutými na 331 kW (450 koní) resp. 397 kW (540 koní) a dvouspojkovou přeovodovku R-Tronic místo robotizovaného manuálu S-tronic převzatého z Gallarda.

Jeden ze snímků faceliftované R8 přikládáme, kompletní galerii si prohlédněte na webu Worldcarfans.


Audi R8 2012: faceliftovaná R8 přistižena takřka bez maskování (foto) - 1 - Audi R8 2012 facelift spy WCF 01
Kruh spekulací se uzavřel tam, kde začal - faceliftovaná R8 se dočká jen drobných modifikací, převážně na přídi

Zdroj: worldcarfans.com.

Petr Miler

Diskuze 2 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.