Audi R8 2012: facelift poodhalen první upoutávkou (video)

Poodhalen je možná pŕíliš silné slovo, facelift R8 byl prvním videem spíše potvrzen. Buď jak buď, těšit se brzy můžeme na odhalení další ingolstadtské novinky.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Audi R8 2012: facelift poodhalen první upoutávkou (video)

10.3.2012 | Petr Miler | 5 příspěvků

Audi R8 2012: facelift poodhalen první upoutávkou (video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Poodhalen je možná pŕíliš silné slovo, facelift R8 byl prvním videem spíše potvrzen. Buď jak buď, těšit se brzy můžeme na odhalení další ingolstadtské novinky.

Varování: Video z přihlouplého flashového přehrávače Audi TV se vám v prohlížeči začne načítat a přehrávat i bez vaší vůle.

Ženevský autosalon se vlastně teprve pořádně rozběhl, ale automobilky už myslí na věci příští. Bariéru asi tak půldenního mlčení (déle klid zbraní mezi marketingovými odděleními automobilek nepanoval...) prolomilo jako první Audi, které včera uvolnilo první upoutávku lákající na „novou R8”.

Novou se v tomto případě dozajista myslím jen inovovaná, neboť úplně nová er-osmička dozajista nedorazí na trh dříve než v roce 2014, jak jsme vás ostatně nedávno informovali. Přesto nejde o zcela banální zprávu, neboť přinejmenším potvrdila to, že nějaký facelift vůbec bude.

O jeho brzkém příchodu se totiž spekuluje již od loňského července, kdy se mluvilo o nepatrné vzhledové inovaci a výraznějším vylepšení techniky (především o eliminaci mizerného automatu E-gear, zde R-troniku původem od Lamborghini). Poté to chvíli vypadalo na hodně divokou změnu vzhledu, která ale byla záhy popřena. Pak následovalo jen ticho po pěšině a mnozí si tak začali myslet, že R8 už žádné větší změny nestihnou. Mýlili se.

Video bylo vydáno k příležitosti pětiletého výročí uvedení R8 na trh a inovované provedení je v něm zmíněno jako jakási třešinka na dortu. Vůz je na snímku i vidět, ale notně zastřený a ani snaha o zesvětlení nic podstatného nepřinesla. Jak moc se sporťák od Audi změní po vzhledové stránce je těžké odhadovat, i ze siluety vozu je ale patrné, že žádnou dramatickou proměnu očekávat nelze. Loňské informace o úpravách techniky , které má facelift přinést, pak zůstávají v platnosti, lepší zatím nikdo nevymyslel. Realita ovšem může být jiná, tyto zvěsti dosud nikdo nepotvrdil, ani nevyvrátil.

Kdy bychom se mohli dočkat trochu výmluvnějšího odhalení je zatím těžké odhadovat. Nepředpokládáme, že by Audi chtělo s představením R8 2012 popř. 2013 čekat až do podzimu, to by na něj neupozorňovalo na začátku března. Sázka na některý z budoucích amerických či asijských autosalonů se tak jeví být rozumnou - třeba dubnová premiéra v New Yorku nebo v Pekingu by mohla klapnout.

Petr Miler

Diskuze 5 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.