Audi R8 facelift: více výkonu, lepší automat

Podle časopisu Car stihne Audi R8 již brzy větší facelift. V rámci něj má přijít k výkonu navíc a zároveň se zbavit protivného automatu R-tronic.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Audi R8 facelift: více výkonu, lepší automat

27.7.2011 | Petr Miler | 2 příspěvky

Audi R8 facelift: více výkonu, lepší automat

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Podle časopisu Car stihne Audi R8 již brzy větší facelift. V rámci něj má přijít k výkonu navíc a zároveň se zbavit protivného automatu R-tronic.

Jde zatím jen o spekulace, smysl ale bezesporu dávají. Současné Audi R8 se prodává již téměř pět let a to je obvykle nejvyšší čas pro menší osvěžení do posledních let výroby. Pokud jsou informace Caru pravdivé, pak se již pro rok 2012 dočkáme v případě tohoto modelu vzhledových i technických inovací.

Zatímco informace o změnách designu zůstávají tajemstvím, technické novinky již vyplouvají na povrch. Oba nabízené motory pro R8 se tak mají dočkat mírného, ale znatelného posílení, když se prý slabší osmiválec 4,2 dočká až 450 koní jako v případě téhož motoru montovaného do kupé RS5 (dnes R8 V8 nabízí 430 hřebců) a špičkové provedení s desetiválcem 5,2 si má pomoci k až 540 koním výkonu (dnes 525). Podstatnější změnou ale má být eliminace problematického automatu R-tronic (přejmenovaný E-Gear z Lamborghini Gallardo) a jeho nahrazení dvouspojkovým S-tronicem. Manuální šestistupňová přímo řazená převodovka má nadále zůstat v nabídce.

Zatím nevíme, zda se nějaké změny dotknou verze R8 GT resp. její stylovější sestřičky R8 GT Spyder, ale vzhledem k notně omezené produkci těchto variant předpokládáme, že nikoli a budou doprodávny v podobě, v jaké byly představeny.

Jen čas ukáže, zda jsou tyto zvěsti pravdivé. Pokud ano, mohli bychom se oficiální informací dočkat již na přelomu září a října ve Frankfurtu.


Audi R8 facelift: více výkonu, lepší automat - 1 - Audi_R8_GT_6Audi R8 facelift: více výkonu, lepší automat - 2 - Audi_R8_GT_7Audi R8 facelift: více výkonu, lepší automat - 3 - Audi_R8_GT_9Audi R8 facelift: více výkonu, lepší automat - 4 - Audi_R8_GT_5Audi R8 facelift: více výkonu, lepší automat - 5 - Audi_R8_GT_3Audi R8 facelift: více výkonu, lepší automat - 6 - Audi_R8_GT_2
Současné Audi R8 ve verzi GT

Zdroj: Car

Petr Miler

Diskuze 2 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.