Audi RS3 2015: nová generace má být Sportback s automatem, ukáže se v Ženevě

Vrcholná verze řady A3 slibuje 367 koní, které zamíří na všechna čtyři 19palcová kola. Volit budete moci mezi dvěma druhy bodykitu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Audi RS3 2015: nová generace má být Sportback s automatem, ukáže se v Ženevě

4.4.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Audi RS3 2015: nová generace má být Sportback s automatem, ukáže se v Ženevě

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Vrcholná verze řady A3 slibuje 367 koní, které zamíří na všechna čtyři 19palcová kola. Volit budete moci mezi dvěma druhy bodykitu.

Neuplynuly ani dva týdny od chvíle, kdy jsme naposledy informovali o chystaném Audi RS3, a již zde máme další fakta o ingolstadtském hot hatchi. Mnoho novinek ovšem neočekávejte, spíše jde o potvrzení dříve zmíněného dalším zdrojem. Dané informace tedy můžeme považovat za zase o něco pravděpodobnější, přičemž na jejich základě bude novinka debutovat v Ženevě v březnu 2015. Objednávky pak bude možné učinit již v následujícím dubnu, první exempláře ovšem k zákazníkům dorazí až v červenci.

Samotná nabídka má být ovšem pořádně limitovaná, alespoň zpočátku. K dispozici totiž bude pouze Sportback, který pod kapotou nabídne 2,5litrový pětiválec vyladěný na přibližně 367 koní. Ty bude na všechna čtyři kola přenášet automatická převodovka S tronic, přičemž manuál by se neměl objevit ani s pozdějším datem výroby. Další možné karosářské varianty jako sedan či kabriolet ovšem ve hře nadále jsou.

Kromě toho bude možné vůz vybavit příplatkovým aerodynamickým kitem, stejně jako se v nabídce objeví pět designů litých kol. Ve všech případech ale půjde o devatenáctky obouvající pneumatiky o rozměru 255/30. Vybírat si pak budete moci i barvu karoserie (zpočátku bude k dispozici bílá, černá, perlově šedá, červená a stříbrná), s níž mohou kontrastovat některé doplňky jako třeba střešní ližiny.

To je ale vše, co o novince momentálně můžeme prozradit. Článek pak bohužel nemůžeme doprovodit ani novými fotkami či neoficiálními ilustracemi, momentálně totiž nic takového není k dispozici. Posloužit tak můžeme jen dříve zveřejněnými záběry, na kterých se RS3 maskuje do hávu méně výkonného modelu S3. Tím však minimálně potvrzuje, že vývoj je již v plném proudu.


Audi RS3 2015: nová generace má být Sportback s automatem, ukáže se v Ženevě - 1 - Audi RS3 2015 spy foto 01Audi RS3 2015: nová generace má být Sportback s automatem, ukáže se v Ženevě - 2 - Audi RS3 2015 spy foto 02Audi RS3 2015: nová generace má být Sportback s automatem, ukáže se v Ženevě - 3 - Audi RS3 2015 spy foto 03Audi RS3 2015: nová generace má být Sportback s automatem, ukáže se v Ženevě - 4 - Audi RS3 2015 spy foto 04Audi RS3 2015: nová generace má být Sportback s automatem, ukáže se v Ženevě - 5 - Audi RS3 2015 spy foto 05
Nová generace Audi RS3 se prozatím maskuje karoserií S3. Odhalení se dočkáme příští rok v Ženevě

Zdroj: MotorTalk

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.