Audi RS3 Sedan odhaleno únikem, bude k mání také v Evropě? (foto)

Ostrý sedan nejspíše dostane do vínku až 400 koní, povšimnout si můžeme i světel inspirovaných novým A4. Prodávat se ale možná bude jen v USA.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Audi RS3 Sedan odhaleno únikem, bude k mání také v Evropě? (foto)

17.2.2016 | Petr Prokopec | 8 příspěvků

Audi RS3 Sedan odhaleno únikem, bude k mání také v Evropě? (foto)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Ostrý sedan nejspíše dostane do vínku až 400 koní, povšimnout si můžeme i světel inspirovaných novým A4. Prodávat se ale možná bude jen v USA.

O příchodu Audi RS3 Sedan se mluví prakticky od chvíle, kdy německá automobilka odhalila standardní verzi čtyřdvířka. Dosud však nebylo stoprocentně jisté, zda se tohoto modelu opravdu dočkáme. Dnes ráno se ovšem začalo mluvit o tom, že by dorazit skutečně měl. Danou informaci navíc přinesli manažeři značky po návštěvě amerického summitu zaměstnanců Audi, pročež by daná novinka měla být naprostou jistotou. To nám jen potvrdil aktuální únik snímků, nejspíše právě ze zmiňované akce.

Celá věc má ovšem jeden háček, a tím je dostupnost. Aktuálně se totiž spekuluje o tom, že RS3 Sedan bude k dispozici pouze na severoamerickém trhu, kde pro změnu není k mání hatchback. To by dávalo smysl, neboť každý kontinent má v lásce určitou karosářskou verzi a uvedením té druhé by došlo nejen k rozmělnění klientely, ale také k nárůstu nákladů. Nicméně i přesto bychom se nezlobili, kdyby sedan nakonec do Evropy dorazil.

Potvrzení výše zmíněných úvah ale nejspíše hned tak nepřijde, RS3 Sedan je totiž titulováno jako modelový rok 2018. To v případě amerického trhu znamená zahájení prodeje na sklonku letošního nebo na počátku následujícího roku, výstavní premiéra by tak mohla proběhnout na konci dubna v New Yorku. Je však možné, že Audi si počká až na Los Angeles a výkonný sedan pustí do oběhu ještě o pár měsíců později.

Aktuálně tak jedinou jistotou je pohonné ústrojí, v jehož případě lze počítat s 2,5litrovým přeplňovaným pětiválcem a sedmistupňovou automatickou převodovkou S tronic. Ta by měla na všechna čtyři kola přenášet zhruba 400 koní, Američané by tedy do vínku dostali o trochu vyšší výkon než Evropané, jimž musí v případě hatchbacku stačit „pouze“ 367 koní a 465 Nm točivého momentu.

Souběžně s vyšším výkonem by pak měli dorazit i některé stylistické prvky, jenž jsou určeny faceliftu Audi A3. Řeč je především o nových čelních světlech, která uvnitř doplní virtuální přístrojový štít. Mimo to ale můžeme počítat s tradičními prvky modelů RS, tedy s agresivnějším čelním nárazníkem, mohutnějšími bočními prahy, většími litými koly a nejspíše také čtyřmi koncovkami výfuku.

Více si nejspíše řekneme s blížícím se newyorským autosalonem, tedy za předpokladu, že se na něm Audi RS3 Sedan skutečně ukáže. Jelikož je ovšem vůz evidentně dokončený a byl již představen dealerům, neexistuje důvod, proč by s jeho premiérou Ingolstadt déle otálel.


Audi RS3 Sedan odhaleno únikem, bude k mání také v Evropě? (foto) - 1 - Audi RS3 Sedan MY2018 unik 01Audi RS3 Sedan odhaleno únikem, bude k mání také v Evropě? (foto) - 2 - Audi RS3 Sedan MY2018 unik 02Audi RS3 Sedan odhaleno únikem, bude k mání také v Evropě? (foto) - 3 - Audi RS3 Sedan MY2018 unik 03Audi RS3 Sedan odhaleno únikem, bude k mání také v Evropě? (foto) - 4 - Audi RS3 Sedan MY2018 unik 04
Audi RS3 Sedan bylo velmi pravděpodobně představeno na severoamerickém summitu značky

Zdroj: Worldcarfans

Petr Prokopec

Diskuze 8 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.