Audi SQ7 dostane motor 4,0 TDI s 435 koňmi, říká únik interního dokumentu

Novinka čtyř kruhů dostane do vínku e-turbo, díky němuž by stovku mohla pokořit již za 5,2 sekundy. Odhalena bude na počátku příštího roku.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Audi SQ7 dostane motor 4,0 TDI s 435 koňmi, říká únik interního dokumentu

31.7.2015 | Petr Prokopec | 6 příspěvků

Audi SQ7 dostane motor 4,0 TDI s 435 koňmi, říká únik interního dokumentu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Novinka čtyř kruhů dostane do vínku e-turbo, díky němuž by stovku mohla pokořit již za 5,2 sekundy. Odhalena bude na počátku příštího roku.

Chystané Audi SQ7 zaujalo naši pozornost naposledy v průběhu června, kdy havarovalo na Ringu. Na tom by nebylo nic až tak překvapivého, přeci jen v rámci testování se tovární piloti mnohdy snaží o naprosté maximum a občas prostě karoserie zažije blízké setkání třetího druhu s mantinely. Úsměvný byl ale fakt, že se tak stalo v Karusellu, tedy na nejpomalejším místě okruhu, navíc ještě před koncem samotné zatáčky, kde není onen pověstný zlom.

Co za danou nehodou stálo, to jsme se bohužel nedozvěděli. Nově vám ovšem můžeme říci více o výkonu, který novinka čtyř kruhů dostane do vínku. Dle původních předpokladů měl Audi SQ7 pohánět nový čtyřlitrový osmiválcový turbodiesel naladěný na přibližně 400 koní. Jak však dokazuje únik interního dokumentu, technici značky z daného motoru nakonec vydolují 320 kW, tedy 435 koní.

O točivém momentu aktuální informace nehovoří, nejspíše by ovšem měl vystoupat na minimálně 800 Nm. Jistým vodítkem je totiž pro nás stávající 4,2litrová jednotka, která pod kapotou Porsche Cayenne S Diesel produkuje 385 koní a 750 Nm. Nový agregát ji ovšem ve všech směrech má překonat, u Audi SQ7 tedy můžeme očekávat zrychlení z klidu na stovku za nějakých 5,2 sekundy.

Za vším přitom můžeme hledat příchod elektricky roztáčeného turbodmychadla, které vylepší odezvu na plyn a zamezí prodlevě až do chvíle, než dorazí rozpálené výfukové plyny. Kromě této finesy pak nová verze dostane do vínku také modifikované nárazníky, boční prahy i odlišná litá kola a jinak stylizované koncovky výfuku. K odhalení Audi SQ7 má dojít na počátku příštího roku, tedy nejspíše na lednovém autosalonu v Detroitu. Do prodeje pak novinka čtyř kruhů nejspíše dorazí někdy na konci prvního pololetí, přičemž s cenami pod dva miliony korun bychom rozhodně nepočítali.


Audi SQ7 dostane motor 4,0 TDI s 435 koňmi, říká únik interního dokumentu - 1 - Audi SQ7 2016 unik dat 01Audi SQ7 dostane motor 4,0 TDI s 435 koňmi, říká únik interního dokumentu - 2 - Audi SQ7 2016 unik dat 02Audi SQ7 dostane motor 4,0 TDI s 435 koňmi, říká únik interního dokumentu - 3 - Audi SQ7 2016 unik dat 03Audi SQ7 dostane motor 4,0 TDI s 435 koňmi, říká únik interního dokumentu - 4 - Audi SQ7 2016 unik dat 04
Audi SQ7 bude dle uniklého interního dokumentu disponovat výkonem 435 dieselových koní

Zdroj: Autoweek.nl

Petr Prokopec

Diskuze 6 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.