Auto i ve skutečnosti může vybouchnout jako ve filmu, stačí jediná zvláštnost

 | 11 příspěvků | 11.1.2018 Mirek Mazal
Reagovat

Nepřihlášený josephko

To je článok plný nezmyslo.. | 11.1.2018 19:22reagovat
avatar

To je článok plný nezmyslov. Keby to auto bolo naozaj vybuchlo, tak tí hasiči by už určite neboli medzi živými, keďže boli v bezprostrednej blízkosti. LPG má - na rozdiel od benzínového pohonu - niekoľko poistiek pre prípad požiaru. Jednou z nich je aj tlakový ventil - pri zväčšení tlaku v nádrží sa plyn začne vypúšťať. A tipoval by som, že to buchol ten vypúšťaný plyn. Ako keď na plynovom sporáku zapnem plyn a zapálim ho až o pár sekúnd. Tiež to trochu buchne.

Aj benzínová nádrž môže vybuchnúť, napr. pri zásahu z pištole. Vtip je ale v tom, že musí byť takmer prázdna, a tým plná benzínových výparov. Potom vybuchnú tie výpary, a nie samotný tekutý benzín.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený nikkxxx

Souhlas - jen článek pro s.. | 11.1.2018 21:26reagovat
avatar

Souhlas - jen článek pro senzaci...auto na LPG musí mít právě pro případ nehody nebo požáru označení nálepkou na sklech i nad plnící koncovkou která musí být vně auta .Při požáru dojde k uvolnění plynu který na videu patrně vybuchl, nevybuchlo celé auto.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Zub

Reakce na: Souhlas - jen článek pro s.. | 12.1.2018 01:01reagovat
avatar

Označení nálepkami při takto rozhořeném autě je výsměch - všechny již budou spálené. A podle projevu došlo opravdu k roztržení nádrže s LPG. Pojistný ventil který by tomu měl zabránit asi selhal.

Nepřihlášený Martin Krabec

Na D11 mi shořelo auto na.. | 12.1.2018 06:03reagovat
avatar

Na D11 mi shořelo auto na LPG s 40lit plynu v nádrži a 20lit.benzínu. Ventil přetlaku zafungoval tak jak měl a plyn byl odfouknut a bezpečně shořel během 1-2 sekund. V případě senzačního článku muselo jít o poruchu přetlakového ventilu.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Pavel

Reakce na: Na D11 mi shořelo auto na.. | 12.1.2018 06:27reagovat
avatar

Přesně tak. Buď selhání ventilu a nebo poloprazdná nádrž. Než jsem začal používat LPG, tak jsem si zjišťoval co se dalo a viděl jsem videa testování, jak hoří jednotlivé pohony a jak dohromady. Takto vybouchla benzínová nádrž. Plyn při správné funkci ventilu vyhořel u zadního podběhu asi 8m. sloupem za ty cca 2-3 vteřiny. Benzín chvilku hořel a pak to duclo a auto celé v plamenech.

Nepřihlášený kolemjdoucí 2

Reakce na: To je článok plný nezmyslo.. | 12.1.2018 08:24reagovat
avatar

Došlo ti že domácího zbastleného LPG, jak je v podobných zemích obvyklé, se to nemusí týkat? U bomby ke sporáku žádné přetlakové ventily a dvojité stěny nádrže nejsou... U nás takové případy byly už za komunistů - nebyl to sice výbuch přímo bomby, ale pamatuju si že jsem viděl fotky nějakého podobně zbastleného žigula kde utíkal plyn delší dobu a posléze nějakým vnějším podnětem vybuchnul (auto v garáži) - měl výbuchem otevřené i střešní sloupky. Co tím chci říct je, že vždy záleží na všech okolnostech.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený ads

Reakce na: Došlo ti že domácího zbast.. | 12.1.2018 11:52reagovat
avatar

Tak to pak nemá vůbec smysl sem dávat, když jde o zásah domácího kutila. Článek na základě domácího bastlu odsuzuje celý pohon na LPG. Přitom certifikovaná LPG nádrž je bezpečnější než benzínová nádrž s trochou paliva.

Prostě senzace za každou cenu, jak je na tomto webu čím dál tím častějším jevem. To, že se jedná o naprostou dezinformaci autora netrápí.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený

To musela být škodovka u t.. | 12.1.2018 12:24reagovat
avatar

To musela být škodovka u těch bych se tomu nedivil.

Nepřihlášený Cyril Beka

mein GAAAAAD to jsou ale.. | 13.1.2018 02:02reagovat
avatar

mein GAAAAAD to jsou ale kundy pane fuhrer !!! ty tam jak blazen hasiiiiš... delas v uvozovkách dobrou službu lidu a ono bum.... Tos to by po Bruselsku demo demokraticku dal za tentonons DOZIVOTI že? :P a hlavně přijet 80 km/h v hodine a s elektrohasičkou a hasit duhovým dělem :P A hašis by ze jmenoval Docent Prokoppes zdejsi TOP elitář sefredaktorskej :D :D :D

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený René Holeš

Reakce na: mein GAAAAAD to jsou ale.. | 16.1.2018 09:23reagovat
avatar

Cyrile váš příspěvěk by snad přelouskalo dítě ze zvláštní školy! Jsou tady příspěvky ohledně videa a zprávy o tom jestli auto může vybouchnot nebo ne a vy tohle: Bruselsko,DOŽIVOTÍ,Docent Prokoppes, o čem jste to vlastně chtěl psát?

Nepřihlášený S&&B

Reakce na: Tak to pak nemá vůbec smys.. | 17.1.2018 22:11reagovat
avatar

ADS: Ano, samý clickbait tady. A když se u nějakýho tématu člověk vyjádří ve smyslu, že je to clickbait, jsou jedinci, kteří se klidně budou hádat, že se jedná o seriozní záležitost.

Serioznost se TADY čekat nedá. Už jen podle počtu debilních blikacích reklam. A to páni autoři píšou všechno od stolu prej. Se k tomu totiž jeden přiznal :-D Takže ctrl+C => input google translator => ctrl+C => ctrl+V na autoforum.

Přidat příspěvek
(pro zasílání reakcí, adresa nebude zveřejněna)
Max. 2000 znaku
b_468_60.gif

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše