Bentley Bentayga: tak se má jmenovat chystané nové SUV značky

Britská novinka prochází poslední fází vývoje a testování, než v roce 2016 zamíří do showroomů. Odkazovat by přitom mohla na Kanárské ostrovy.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Bentley Bentayga: tak se má jmenovat chystané nové SUV značky

26.11.2014 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Bentley Bentayga: tak se má jmenovat chystané nové SUV značky

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Britská novinka prochází poslední fází vývoje a testování, než v roce 2016 zamíří do showroomů. Odkazovat by přitom mohla na Kanárské ostrovy.

Včera nám poněkud zacukaly koutky úst, když jsme poprvé spatřili název nového SsangYongu. Vůz má do showroomů dorazit pod názvem Tivoli, což našinci připomíná zvolání, jehož znění zde asi rozepisovat nemusíme. Korejci přitom daným krokem nesledovali nic negativního, pouze vzdali hold zahradám slavné Villy d'Este. Na svých toulkách po světě kvůli hledání inspirace se přitom dozajista museli setkat se zástupci značky Bentley, kteří si rovněž nechali patentovat zajímavý název.

Britská automobilka si totiž zaregistovala označení Bentayga, které s největší pravděpodobností ozdobí její první SUV. To aktuálně prochází poslední fází vývoje a testů, než na počátku roku 2016 zamíří do prodeje. S ohledem na tento fakt by přitom k představení mohlo dojít příští rok, a sice nejspíše na podzimním autosalonu ve Frankfurtu. Je ovšem možné, že Bentley si přichystá i nějaký předprodukční prototyp pro dubnovou Šanghaj.

Tímto duálním představením by si automobilka posicherovala evropské i asijské kupce, pročež je ve výsledku možné, že SUV nebude chybět ani za rok v Los Angeles. Důvod je přitom prostý. „Nové SUV je nejambicióznějším projektem, na jakém kdy Bentley pracovalo. Je to nejdražší, nejvýkonnější a nejrychlejší SUV všech dob a zároveň jediné, které bude k mání s dvanáctiválcovým motorem,“ uvedl šéf značky Wolfgang Dürheimer.

Ten zároveň dodal, že očekávat máme rovněž hybridní verzi, ta ale očividně nebude k mání hned od zmiňovaného zahájení prodeje. Mimo to pak Dürheimer prohlásil, že vzhled doznal zásadního přepracování, a to hlavně v přední části. Pozměněny ovšem byly také boky a záď, přičemž výsledek více odpovídá stávajícímu designovému stylu značky. Interiér pak má být „spektakulární“. Tím nám ovšem nové informace končí, dodat již můžeme pouze inspiraci pro samotný název Bentayga. Ten totiž reflektuje skalní formaci na ostrově Gran Canaria, což jen potvrzuje, že by jej skutečně mohlo nosit nové SUV. Oficiálně sice nebylo nic potvrzeno, s ohledem na výše řečené ale budeme tápat v nejistotě maximálně již jen pár měsíců.


Bentley Bentayga: tak se má jmenovat chystané nové SUV značky - 1 - Bentley SUV nove spy foto 05Bentley Bentayga: tak se má jmenovat chystané nové SUV značky - 2 - Bentley SUV nove spy foto 06Bentley Bentayga: tak se má jmenovat chystané nové SUV značky - 3 - Bentley SUV nove spy foto 07Bentley Bentayga: tak se má jmenovat chystané nové SUV značky - 4 - Bentley SUV nove spy foto 08Bentley Bentayga: tak se má jmenovat chystané nové SUV značky - 5 - Bentley SUV nove spy foto 09Bentley Bentayga: tak se má jmenovat chystané nové SUV značky - 6 - Bentley SUV nove spy foto 10
SUV značky Bentley zřejmě dorazí do prodeje pod názvem Bentayga: Odkazovat jím bude na skalní formaci na Kanárských ostrovech

Zdroj: Telegraaf

Petr Prokopec

Diskuze 2 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.