SUV Bentley se poodhalilo na dalším videu, vidět jsou ale jen kontury

Nový luxusní crossover Bentley se začíná postupně odhalovat. Na následujícím videosnímku řádí v pouštních dunách, avšak vidět jsou vážně jen obrysy.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

SUV Bentley se poodhalilo na dalším videu, vidět jsou ale jen kontury

7.11.2014 | Adam Šrámek | Přidat příspěvek

SUV Bentley se poodhalilo na dalším videu, vidět jsou ale jen kontury

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nový luxusní crossover Bentley se začíná postupně odhalovat. Na následujícím videosnímku řádí v pouštních dunách, avšak vidět jsou vážně jen obrysy.

Jeden z nejočekávanějších příspěvků do světa luxusních crossoverů se na našich stránkách pravidelně objevuje ve spekulacích už od roku 2011. Za tu dobu jsme o něm posbírali tolik informací, že by to vydalo na samostatný časopis, avšak až letos konečně začal nabírat reálně obrysy. Na prvním videu datovaném do května nám SUV chystané Bentley ukázalo opravdu jen detaily, ale podle špionážních fotografií už je spolu s tím jeho podoba mnohem představitelnější.

No a pokud máte dobrou představivost, přihodíme vám dnes další dílek mozaiky, na němž se první SUV britské značky ukazuje na pozadí pouštních dun. Na videu si krom obrysů vozu můžete prohlédnou některé detaily, které se dosud ještě neobjevily a které nasvědčují poctivé ruční práci, minimálně při čalounění koženého interiéru. Spatřit můžeme například typickou mřížku chladiče lemovanou kruhovými světlomety, otvor v předním blatníku, střešní ližiny, postupně se svažující zadní okno či svalnaté zadní blatníky.

Pod kapotou má novinka vystavěná na platformě MLB Evo nabídnout celou řadu agregátů. Z těch stávajících do motorového prostoru zamíří čtyřlitrový osmiválec twin-turbo a nadvakrát přeplňovaný šestilitrový dvanáctiválec, který ostatně pohání i vyfocené testovací muly.

Opomenuta nebude později ani plug-in hybridní jednotka naplánovaná na rok 2017, od které čekáme kombinaci stávajícího osmiválce twin-turbo s objemem 6,75 litru a elektromotoru, které by mohly dohromady produkovat přes 500 koní a 1 000 Nm - stejně jako v koncepčním modelu Mulsanne Hybrid.


SUV Bentley se poodhalilo na dalším videu, vidět jsou ale jen kontury - 1 - SUV Bentley dalsi promo 01SUV Bentley se poodhalilo na dalším videu, vidět jsou ale jen kontury - 2 - SUV Bentley dalsi promo 02SUV Bentley se poodhalilo na dalším videu, vidět jsou ale jen kontury - 3 - SUV Bentley dalsi promo 03SUV Bentley se poodhalilo na dalším videu, vidět jsou ale jen kontury - 4 - SUV Bentley dalsi promo 04SUV Bentley se poodhalilo na dalším videu, vidět jsou ale jen kontury - 5 - SUV Bentley dalsi promo 05SUV Bentley se poodhalilo na dalším videu, vidět jsou ale jen kontury - 6 - SUV Bentley dalsi promo 06
Crossover od Bentley přijede na platformě MLB Evo, a to s osmi i dvanáctiválcovým bi-turbem, plug-in hybrid dorazí v roce 2017

Adam Šrámek

Diskuze Přidat příspěvek