Nové SUV Bentley se poodhalilo na videu, ukázalo hlavně detaily

Novinka britské značky dostane výdechy ve tvaru létajícího „B“ nebo specifická litá kola. Pod kapotou pak nabídne hybridní nebo dvanáctiválcový motor.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nové SUV Bentley se poodhalilo na videu, ukázalo hlavně detaily

27.5.2014 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Nové SUV Bentley se poodhalilo na videu, ukázalo hlavně detaily

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Novinka britské značky dostane výdechy ve tvaru létajícího „B“ nebo specifická litá kola. Pod kapotou pak nabídne hybridní nebo dvanáctiválcový motor.

Při prvním pohledu na novou videoupoutávku Bentley nám ihned vlezl na mysl vtip o deseti černoušcích v tunelu. Jelikož ovšem nechceme být stejně jako Jeremy Clarkson popotahováni po nástěnkách bojovníků proti rasismu, dané myšlenky raději ihned zaplašíme. Místo toho se zaměříme na samotné SUV, které skutečně dorazí do prodeje v roce 2016. Kromě benzinového modelu máme přitom stoprocentně počítat i s hybridní verzí.

Daná technika má vycházet z koncepční limuzíny Mulsanne, která se minulý měsíc ukázala na autosalonu v Pekingu. Ta spojila elektromotor s 6,75litrovým motorem V8 za účelem zvýšení výkonu o 25 procent, zatímco normovaná spotřeba by měla poklesnout o 70 %. Přesně tuto kombinaci bychom však pod kapotou očekávat neměli, místo postaršího osmiválce by totiž měl dorazit jeho čtyřlitrový kolega s dvěma turbodmychadly.

Hybridní SUV by se ovšem mělo ukázat až v roce 2017, zatímco o rok dříve dorazí model osazený šestilitrovým dvanáctiválcem produkujícím minimálně 600 koní. Tato síla samozřejmě zamíří skrze automatickou převodovku na všechna čtyři kola, přičemž po stránce dynamické asi můžeme očekávat sprint na stovku pod 5 sekund. Nejvyšší rychlost pak má činit na SUV neskutečných (nebo také reálně nedosažitelných...) 320 km/h.

Tato fakta jsou ovšem víceméně známá, představit bychom tak měli detaily, které nám nové video představuje. Kromě siluety je na něm patrný design litých kol, více nás ovšem dostává vzhled bočních výdechů odkazující na firemního maskota Flying B. Na zbytek si zjevně musíme počkat, očividně však půjde o lepší pastvu pro oči než v případě původního konceptu EXP 9.


Nové SUV Bentley se poodhalilo na videu, ukázalo hlavně detaily - 1 - Bentley SUV nove foto 01Nové SUV Bentley se poodhalilo na videu, ukázalo hlavně detaily - 2 - Bentley SUV nove foto 02Nové SUV Bentley se poodhalilo na videu, ukázalo hlavně detaily - 3 - Bentley SUV nove foto 03Nové SUV Bentley se poodhalilo na videu, ukázalo hlavně detaily - 4 - Bentley SUV nove foto 04Nové SUV Bentley se poodhalilo na videu, ukázalo hlavně detaily - 5 - Bentley SUV nove foto 05Nové SUV Bentley se poodhalilo na videu, ukázalo hlavně detaily - 6 - Bentley SUV nove foto 06
Z nových detailů nás nejvíce zaujaly výdechy tvarované do podoby létajícího „B“

Petr Prokopec

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.