SUV Bentley se ukázalo na špionážních fotkách, na koncept EXP 9 nezapomnělo

Britská novinka má sice čelní masku připomínající Continental GT, zřejmě kvůli krytí. Svou siluetou a hranami by však stále mohla pár zraků odvrátit.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

SUV Bentley se ukázalo na špionážních fotkách, na koncept EXP 9 nezapomnělo

12.6.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

SUV Bentley se ukázalo na špionážních fotkách, na koncept EXP 9 nezapomnělo

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Britská novinka má sice čelní masku připomínající Continental GT, zřejmě kvůli krytí. Svou siluetou a hranami by však stále mohla pár zraků odvrátit.

Nový model britské automobilky o sobě dává vědět čím dál častěji. Je tomu totiž jen pár dní, co jsme mohli přivítat oficiální videoupoutávku, a již zde máme snímky zakamuflovaného prototypu. S tím se již Bentley netají stejnou měrou jako před pár měsíci, kdy ke svému vývoji používalo karoserii Audi Q7. Tento krok však vzal za své, místo toho naopak Britové propagují novinku přímo nápisy na bocích a zádi karoserie.

Webovou stránku, na níž odkaz vede, ovšem nyní ponechme být, novinky na ní chybí. Místo toho se zaměřme na samotnou siluetu SUV, jež tak úplně nezapomněla na poněkud kontroverzní koncept EXP 9 z roku 2011. Jeho hrany sice byly v některých ohledech lehce vyhlazeny a vpředu přibyla maska připomínající Continental GT, ta ale nemusí finálnímu dílu náležet a podobnost se starším modelem. může jen předstírat

Zejména při pohledu z boku a zezadu je totiž patrné, že opravdu výrazné zásahy provedli Britové pouze v okolí zmiňované masky a na blatnících. Takový tvar zadních svítilen a prostor okolo vybrání pro registrační značku však vypadají stejně jako před třemi roky. O trochu výrazněji skloněné čelní okno a dvojice koncovek výfuku však vozu dodávají alespoň na větší vizuální agresivitě. Pod kapotou pak kromě systému 4x4 můžeme zpočátku očekávat šestilitrový dvanáctiválec a hybridní benzin-elektrické pohonné ústrojí, později by ovšem měl dorazit rovněž model poháněný čtyřlitrem V8 twin-turbo. Automatická převodovka přitom bude standardem pro všechny verze, na příchod manuálu či dieselového provedení ovšem ani nepomýšlejte.

Přesunout se můžeme do kabiny, jejíž fotky si můžete prohlédnout u kolegů na webu WorldCarFans. My jen zmíníme, že chybět nebudou lány dřeva, oválné výdechy klimatizace nebo metalické doplňky. Před řidičem pak bude trůnit rozměrný digitální displej. Cena by přitom měla startovat okolo 140 000 GBP (cca 4,6 mil. Kč), to však pro zájemce není zjevně problém - Bentley totiž již nyní eviduje dva tisíce předobjednávek.


SUV Bentley se ukázalo na špionážních fotkách, na koncept EXP 9 nezapomnělo - 1 - Bentley SUV spy foto 01SUV Bentley se ukázalo na špionážních fotkách, na koncept EXP 9 nezapomnělo - 2 - Bentley SUV spy foto 02SUV Bentley se ukázalo na špionážních fotkách, na koncept EXP 9 nezapomnělo - 3 - Bentley SUV spy foto 03SUV Bentley se ukázalo na špionážních fotkách, na koncept EXP 9 nezapomnělo - 4 - Bentley SUV spy foto 04SUV Bentley se ukázalo na špionážních fotkách, na koncept EXP 9 nezapomnělo - 5 - Bentley SUV spy foto 05SUV Bentley se ukázalo na špionážních fotkách, na koncept EXP 9 nezapomnělo - 6 - Bentley SUV spy foto 06SUV Bentley se ukázalo na špionážních fotkách, na koncept EXP 9 nezapomnělo - 7 - Bentley SUV spy foto 07SUV Bentley se ukázalo na špionážních fotkách, na koncept EXP 9 nezapomnělo - 8 - Bentley SUV spy foto 08
Chystané SUV značky Bentley se od kontroverzních tvarů konceptu EXP 9 až tak úplně neoprostilo

Zdroj: Worldcarfans

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.