Bentley Mulsanne Convertible: otevřená verze nebude, není dost masovou záležitostí

Hovořit v případě Bentley o masovosti se může zdát nemístné, slova šéfa firmy ale mnoho jiných interpretací nedovolují. Otevřený Mulsanne by se prý prodával jen někde.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Bentley Mulsanne Convertible: otevřená verze nebude, není dost masovou záležitostí

21.9.2013 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Bentley Mulsanne Convertible: otevřená verze nebude, není dost masovou záležitostí

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Hovořit v případě Bentley o masovosti se může zdát nemístné, slova šéfa firmy ale mnoho jiných interpretací nedovolují. Otevřený Mulsanne by se prý prodával jen někde.

Když Bentley loni před celý světem poodhalilo Mulsanne Convertible, neměli jsme mnoho pochyb o tom, že takový model pošle do výroby. Zdálo se to být nutností už s ohledem na nabídku konkurenčního Rolls-Royce a nakonec i na poptávku po tomto provedení v některých koutech světa. Budoucí sériové provedení vozu jsme vám dokonce ukázali i na realistické ilustraci a čekali jsme jen na chvíli, kdy Britové alespoň virtuálně odhalí produkční nebo předprodukční verzi. Jenže zatím to neudělali a podle šéfa Bentley už to ani neudělají.

Wolfgang Schreiber totiž v rozhovoru pro Car and Driver rezolutně řekl: „Tohle auto nebudeme vyrábět. (...) Poptávka po něm je pouze regionální.” To se nám zdá na extrémně úzkoprofilovou značku, jakou je Bentley, jako docela dobrý důvod takový model nabídnout a za nedostatečný stav bychom považovali jen takový, kdy by poptávka byla nulová. Jenže dnes každý hraje „globální hru” a co nemůže zaujmout v USA, Evropě i Číně nemá šanci na existenci. A proto plány na Mulsanne Convertible skončily v koši, neboť od něj bylo možné očekávat výrazné prodejní úspěchy hlavně v USA a pár dalších koutech Země.

Američtí kolegové Schreiberovo rozhodnutí odůvodňují také prodejem pouze necelých 1 200 sedanů Mulsanne v minulém roce, což by z verze Convertible udělalo skutečnou popelku. Nemáme ale pocit, že by na vůz tohoto typu šlo o nízké číslo. Vzhledem k ceně a pravděpodobné nenáročnosti konverze existujícího auta v kabriolet, by nešlo o ztrátový projekt už při relativně malém zájmu. Pravým důvodem tedy bude spíše fakt, že britská značka soustřeďuje své nutně omezené vývojové možnosti jinam, na podstatně masovější SUV, které bezpochyby vznikne. Jak takovou preferenci hodnotit, budete dozajista nejlépe vědět sami...


Bentley Mulsanne Convertible: otevřená verze nebude, není dost masovou záležitostí - 1 - Bentley Mulsanne Convertible Concept skica 01Bentley Mulsanne Convertible: otevřená verze nebude, není dost masovou záležitostí - 2 - Bentley Mulsanne Convertible Concept skica 02Bentley Mulsanne Convertible: otevřená verze nebude, není dost masovou záležitostí - 3 - Bentley Mulsanne Convertible Concept skica 03Bentley Mulsanne Convertible: otevřená verze nebude, není dost masovou záležitostí - 4 - Bentley Mulsanne Convertible Concept skica 04Bentley Mulsanne Convertible: otevřená verze nebude, není dost masovou záležitostí - 5 - Bentley Mulsanne Convertible ilustrace KB 01
Tohle mohl být otevřený Mulsanne, teď už je jisté, že žádný takový model nepřijde

Zdroj: Car and Driver

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.