BMW M Performance: Mnichov představí v Ženevě modely M s naředěnou krví

BMW uvede novou produktovou řadu automobilů M Performance, která vysvětluje, proč se najednou rojí tolik maskovaných M modelů, včetně dieselů.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

BMW M Performance: Mnichov představí v Ženevě modely M s naředěnou krví

12.1.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

BMW M Performance: Mnichov představí v Ženevě modely M s naředěnou krví

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

BMW uvede novou produktovou řadu automobilů M Performance, která vysvětluje, proč se najednou rojí tolik maskovaných M modelů, včetně dieselů.

Mnichovská automobilka již brzy vytvoří nový prostor a marketingový nástroj na zpeněžení své sportovní značky M GmbH. Za necelé dva měsíce odhalí v Ženevě první auta zařazená do nové sportovní řady M Performance. Podle hierarchie by se mělo jednat o modely stojící na pomezí běžných BMW a regulérních strojů divize M.

BMW si to představuje následovně. Poznávacím znamením těchto vozů se mají stát laděné motory, upravené podvozky s vylepšenou ovladatelností a upraveným designem, ale zároveň vhodné do každodenního provozu bez kompromisů v oblasti komfortu a celkové kvality jízdy.

„Naše úsilí zaměřujeme na klientelu hledající více emocionality a výkony, která se ale nechce vzdát běžné použitelnosti svých aut,” říká Dr. Friedrich Nitschke, šéf divize M GmbH. Nitschke zároveň dodal, že se program M Performance dotkne různých modelů, včetně benzínových i dieselových motorizací. Nejvyšší šéf k podpoře těchto plánů odkazuje třeba na BMW M535i z 80. let, což skutečně nebyl čistokrevný automobil divize M, ale nabízel upravený podvozek i motor. „Našim cílem je navázat na tuto tradici,” tvrdí.

Součástí nové řady se patrně jako první stane crossover X6 M 50d vybavený třikrát přeplňovaným dieselem o objemu 3,0 litru, který se v rozostřené podobě již objevil na video-upoutávkách pocházejících přímo od BMW a jeho premiéra společně s faceliftem byla očekávána v Ženevě. Dalším v pořadí bude pětka vybavená identickým motorem s průběžným (a možná i definitivním) jménem M 550d. Výkon řadového šestiválce by měl být 386 koní a maximální točivý moment 700 newtonmetrů.

Později dojde také na zážehové pohonné jednotky. Nejdříve se počítá s předběžně nejvýkonnější jedničkou v provedení M 135i poháněnou přeplňovaným třílitrovým šestiválcem N55 s výkonem zvýšeným na cirka 325 koní.


BMW M Performance: Mnichov představí v Ženevě modely M s naředěnou krví - 1 - BMW 550d M 01BMW M Performance: Mnichov představí v Ženevě modely M s naředěnou krví - 2 - BMW 550d M 02BMW M Performance: Mnichov představí v Ženevě modely M s naředěnou krví - 3 - BMW 550d M 03BMW M Performance: Mnichov představí v Ženevě modely M s naředěnou krví - 4 - BMW 550d M 04BMW M Performance: Mnichov představí v Ženevě modely M s naředěnou krví - 5 - BMW 550d M 05BMW M Performance: Mnichov představí v Ženevě modely M s naředěnou krví - 6 - BMW 550d M 06
Třílitrový diesel přeplňovaný trojicí turbodmychadel se objeví nejdříve v crossoveru X6, M 550d bude následovat

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše