Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
BMW M4 Coupe F82 2014 na dalších ilustracích ve spoustě barev (+ video)
11.12.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek
Koncept nové čtyřky rozjel další vlnu počítačových renderů naznačující možnou podobu příštího BMW M4. Takto si jej představuje Wildspeed.
Do premiéry nástupce současného BMW M3 E92 zůstává relativně dost času. Mnichov musí nejdříve transformovat koncept 4 Coupe na sériovou řadu 4, pak bude následovat M3 F80 sedan a až pak bychom se mohli dočkat také předprodukční studie nové M4 Coupe. Technicky budou trojka se čtyřkou od M GmbH prakticky stejná auta, jejich design ale bude poněkud jiný.
Možnou podobu M4 jsme si představili před pár dny, tohle je další z mnoha možností. Autor obrázku říká, že tvar předního nárazníků vychází ze stejných partií BMW M6 a 1 M Coupe a přihlížel rovněž k tvarům testovacích prototypů M3 sedan. Navíc jsou zde rovněž nově tvarované nástavce prahů, výraznější lemy blatníků, logo M s charakteristickou trikolórou a dvě možné verzí hliníkových kol.
V rámci menší rekapitulace bychom si mohli říct, že nová M4 by měla být trochu lehčí než výběhová M3 E92 - oficiálně nepotvrzeným váhovým cílem se stala M3 E46. Výkon zůstane buď na úrovni 4,0 V8 (420 koní) nebo 4,4 V8 (450 koní), točivý moment by měl být díky přeplňování dvojící turbodmychadel výrazně vyšší. Ze 400 newtonmetrů poskočí kamsi k 535 Nm. Z těchto čísel je zřejmé, že M4 bude bez ohledu na použitou převodovku (šestistupňový manuál nebo sedmistupňová dvouspojková skříň) notně rychlejší.
Ze zdrojů blízkých automobilce dnes už víme, že auto dostane devatenáctipalcová kola s pneumatikami Michelin Pilot Super Sport o rozměru 255/35 R19 vpředu a 275/35 R19 vzadu a řízení bude spolupracovat s elektrickým posilovačem. Mezi vnější poznávací prvky bude opět patřit střecha vyrobená z plastu vyztuženého karbonovými vlákny a testovací muly prozradily také mírné vyboulení kapoty, které zde nemá být jen na efekt nebo kvůli ochraně chodců, ale je součástí odvětrávání motorového prostoru.
Představení sedanu M3 F80 by mělo proběhnout až koncem příštího roku a s uvedením na evropské trhy prý nemáme počítat před červencem 2014. I z toho je zřejmé, že M4 nebude dříve než ve druhé polovině téhož roku.









Počítačová ilustrace M4 vznikla s využitím stylistických prvků M6, 1 M Coupe a M3 sedan zachycené na špionážních fotkách. Základem byl samozřejmě koncept BMW 4 Coupe
Ilustrace: Wildspeed přes Bimmerpost
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
  Porsche si nechalo patentovat nový jízdní režim, který působí jako aprílový žert, je ale míněn smrtelně vážně
2.11.2025
  Nejsilnější a nejrychlejší VW Golf GTI má svou cenu, „lidová” je asi tak jako cifry na kabelkách od Diora
31.10.2025
  Nová Honda Prelude nakonec umí být i rychlá, ale jen pokud v ní vypnete funkci, která měla „fejkovat” její sportovnost
28.10.2025
Nové na MotoForum.cz
- Miguel Oliveira: Poslední domácí závod v MotoGP? včera 09:13
 - Hakim Danish místo Yamanaky včera 08:40
 - Marquez je o 2 kroky vpřed před ostatními 2.11.2025
 - Kdo je Mattia Rato? 2.11.2025
 - Honda Team Asia 2026 se dvěma nováčky 2.11.2025
 
Nejnovější články
 Muž za drobné pořídil odepsaný Range Rover na přestavbu, až pak zjistil, co koupil. Teď ho prodá za miliony
před 11 hodinami
 „Továrny tu zůstanou, ale vám už patřit nebudou.” Manažer nastínil budoucnost autoprůmyslu v EU, během pár let pojdou všichni
včera
 Nová levná auta značky financované Jeffem Bezosem nebudou mít ani jeden oficiální servis, je to menší revoluce
včera
 Čína má od nového roku skončit s podporou elektromobilů a nechat je na pospas trhu. To by se začaly dít věci
včera
 Přechod Volva na elektrická auta „bez jakýchkoli kdyby a ale” končí totálním fiaskem. Prodeje kolabují, firma už ví, že „to nemůže diktovat”
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva 
    
    
    
  
      
      
      
    