BMW vytáhlo zbrusu novou M4 na nejnáročnější okruh při veřejných jízdách

Je krajně neobvyklé vidět prototypy stále vyvíjeného auta mezi „turisty” pohybujícími se po Severní smyčce Nürburgringu, ale BMW není první, kdo to udělal. Nakonec buďme rádi, můžeme tak vidět novou M4 v akci bez špetky maskování.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

BMW vytáhlo zbrusu novou M4 na nejnáročnější okruh při veřejných jízdách

19.10.2020 | Petr Miler

BMW vytáhlo zbrusu novou M4 na nejnáročnější okruh při veřejných jízdách

/

Foto: BMW

Je krajně neobvyklé vidět prototypy stále vyvíjeného auta mezi „turisty” pohybujícími se po Severní smyčce Nürburgringu, ale BMW není první, kdo to udělal. Nakonec buďme rádi, můžeme tak vidět novou M4 v akci bez špetky maskování.

Brzy uběhne měsíc od chvíle, kdy BMW představilo nové generace modelů M3 a M4, živě se o nich ale diskutuje dodnes. Důvodem tentokrát nejsou omračující technické parametry, ale spíše omračující design, nikoli v dobrém smyslu těchto slov. Automobilka zřejmě kvůli čínskému trhu vsadila na záměrně provokativní styl oddalující se od tradic BMW, a to nejen v případě kýčovitých předních ledvinek. Hlavně část zadních bočních partií kupé M4 opravdu nepůsobí harmonickým dojmem a kontroverzních detailů bychom na obou karosářských variantách našli více.

Dnes ale nechceme pitvat vzhled těchto aut, protože pro nás nakonec tradičně platí jedno - když už v takovém autě sedíte, může vám být celkem ukradené, jak vypadá zvenčí, hlavní je, jak jezdí. A zde se zdá, že BMW vedle nešláplo. Dostupné motory, převodovky i pohony kol jdou správným směrem a třebaže absence čtyřkolky s pohonem 4x4 rychlíky nadšené rychlíky zklame, pořád je to plejáda možností oproti konkurenci, která někdy nabízí také jen jednu převodovku a jeden způsob přenosu výkonu na kola.

Samozřejmě, auto vybavené libovolnou technikou lze zbabrat při vývoji, soudě podle toho, co můžete vidět níže na záběrech ze Severní smyčky Nürburgringu, ale z takové věci není nutné mít obavy. BMW chce s dodávkami nových M3 a M4 zákazníkům začít až v dubnu 2021, takže auta stále dolaďuje, s ohledem na proběhnuvší představení je ale i na nejnáročnějším okruhu světa prohání bez maskování. A M4 na přiložených záběrech vypadá velmi rychle, mrštně a přitom stabilně, jak se od takového stroje čeká.

Co je zajímavé, modrý vůz se po trati prohání evidentně během „turistických jízd”, což dává záběrům peprnější příchuť. Automobilky si na Nürburgringu běžně rezervují své termíny, kde se prohání jen s jinými prototypy (v případě černého vozu tomu tak je), ale občas se něco nestihne, tak proč si nedat ještě pár kol s návštěvníky veřejných jízd? U téměř dokončených aut to nevidíme poprvé.


BMW vytáhlo zbrusu novou M4 na nejnáročnější okruh při veřejných jízdách - 1 - BMW M3 a M4 2020 oficialni sada 31BMW vytáhlo zbrusu novou M4 na nejnáročnější okruh při veřejných jízdách - 2 - BMW M3 a M4 2020 oficialni sada 32BMW vytáhlo zbrusu novou M4 na nejnáročnější okruh při veřejných jízdách - 3 - BMW M3 a M4 2020 oficialni sada 33BMW vytáhlo zbrusu novou M4 na nejnáročnější okruh při veřejných jízdách - 4 - BMW M3 a M4 2020 oficialni sada 34BMW vytáhlo zbrusu novou M4 na nejnáročnější okruh při veřejných jízdách - 5 - BMW M3 a M4 2020 oficialni sada 36BMW vytáhlo zbrusu novou M4 na nejnáročnější okruh při veřejných jízdách - 6 - BMW M3 a M4 2020 oficialni sada 40BMW vytáhlo zbrusu novou M4 na nejnáročnější okruh při veřejných jízdách - 7 - BMW M3 a M4 2020 oficialni sada 41BMW vytáhlo zbrusu novou M4 na nejnáročnější okruh při veřejných jízdách - 8 - BMW M3 a M4 2020 oficialni sada 42BMW vytáhlo zbrusu novou M4 na nejnáročnější okruh při veřejných jízdách - 9 - BMW M3 a M4 2020 oficialni sada 44
Nové BMW M4 zatím proslulo hlavně svým kontroverzním vzhledem, dynamicky to ale bude velmi schopný stroj, jak naznačují záběry níže. Ilustrační foto: BMW

Zdroj: CarSpyMedia@Youtube

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše