Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Bondův Aston Martin DB10 nafocen při natáčení, hned v několika exemplářích
23.2.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Britské kupé postavené pouze pro filmařské účely již absolvuje natáčení v Římě. Brzy se tam potká s Jaguarem C-X75 řízeným hlavním padouchem.
O nové bondovce s názvem Spectre se zmiňujeme opravdu často, zejména pak v souvislosti s Astonem Martin DB10. To ovšem není náhoda, neboť ačkoliv se kupé do sériové výroby nepodívá, do značné míry ovlivní vzhled příští generace modelu DB. A to i navzdory faktu, že vůz určený pouze pro účely filmařů vznikl na základech menšího Astonu Martin V8 Vantage. Pod jeho kapotou tak nebije dvanáctiválcové, nýbrž osmiválcové srdce, které zadní kola zásobuje výkonem 380 koní.
I v tomto směru zde ovšem máme jistý náznak věcí budoucích. Novou generaci DB totiž čeká právě příchod osmiválcového motoru, který dodá německé AMG. Od koncernu Daimler pak bude pocházet rovněž některá elektronika, pročež můžeme očekávat mnohem větší konkurenceschopnost novinky, nikoliv jen body k dobru za neskutečnou vizuální eleganci. To jsme ale poněkud odbočili, proto rychle zpátky ke speciálu DB10.
Ten vznikl v deseti exemplářích, přičemž některé z nich ponesou na střeše klec s řízením a sedadlem pro skutečného šoféra. V takové případě lze počítat, že užity budou zejména ke snímání detailů tváře Daniela Craiga alias Jamese Bonda. Ten se přitom usadí na pravé straně, což by sice v takovém Londýně bylo naprosto samozřejmé, nicméně v ulicích Říma, kde se nyní natáčí, vše působí kuriózně.
V italské metropoli se agent 007 střetne s hlavním padouchem, který by pro změnu měl usednout za volant Jaguaru C-X75. Ten ovšem prozatím na fotkách chybí, k natáčení zásadní automobilové honičky tedy produkce přistoupí až následovně. V nejbližších týdnech proto můžete očekávat další zprávy ze zákulisí...










Aston Martin DB10 byl zachycen při natáčení v Římě, kam dorazilo hned několik exemplářů
Zdroj: GUMB4LL3OOO@Facebook přes GT Spirit
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Němec si udělal zjevně legrační napodobeninu policejního vozu s nápisem Folizei, udělali u něj domovní prohlídku a auto mu sebrali
před 6 hodinamiVW se pokusil vylepšit svůj obraz obšlehnutím slavné Gymkhany, dosáhl ale přesného opaku toho, o co dnes usiluje
včeraBMW začalo s poslední novinkou potichu používat nové logo, nevšiml si toho skoro nikdo
13.9.2025
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Legendu Fordu zařízli po čtyřech generacích, o to levněji ji dnes koupíte ojetou. Za své ceny nabízí hromadu muziky
před hodinouPrezident Erdogan si vyzkoušel druhé turecké národní auto, na konkurenta Octavie se moc nadšeně netvářil
před 3 hodinamiŠéf Škody potvrdil, že ostrá Fabia se vrátí. Přijde ještě letos, levnější auta ale nebudou
před 4 hodinamiNěmec si udělal zjevně legrační napodobeninu policejního vozu s nápisem Folizei, udělali u něj domovní prohlídku a auto mu sebrali
před 5 hodinamiPodívejte se, diesely nejsou mrtvé. I na IAA v Mnichově se ukázala dvě naftová auta
před 6 hodinami
Živá témata na fóru
- Fiat a vše kolem nich 09.16. 15:35 - pavproch
- Řidiči, co to mají v ruce... 09.16. 15:06 - řidičBOB
- Zimní/letní? Už máte přezuto? 09.16. 13:16 - tommas
- Rychlodotazy 09.15. 21:09 - HondaMan
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 09.15. 18:48 - řidičBOB
- S větrem ve vlasech.... 09.15. 14:11 - pavproch
- IT poradna 09.15. 11:37 - pavproch
- Výběr navigace do auta 09.15. 09:08 - killerbring