Jaguar Land Rover odhalil vozy pro novou bondovku, Defender slavně neskončí

Britové dodají do již natáčeného snímku hybridní supersport C-X75 i speciální verze Range Roveru SVR a Land Roveru Defender Big Foot.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Jaguar Land Rover odhalil vozy pro novou bondovku, Defender slavně neskončí

10.2.2015 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Jaguar Land Rover odhalil vozy pro novou bondovku, Defender slavně neskončí

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Britové dodají do již natáčeného snímku hybridní supersport C-X75 i speciální verze Range Roveru SVR a Land Roveru Defender Big Foot.

O nové bondovce s názvem Spectre se zmiňujeme již delší dobu, a to zejména v souvislosti s automobily, které se ve snímku objeví. Většinu z nich dodají produkci značky Jaguar a Land Rover, které nyní vydaly i tiskové prohlášení. Více tak víme nejen o jednotlivých modelech, ale také o samotném ději. Vše se přitom bude točit okolo tajemné organizace, jejíž název koresponduje s názvem samotného snímku.

Daniel Craig alias James Bond se ve svém pátrání vydá do Říma i Rakouska, přičemž právě v těchto lokacích narazí na britské stroje. V Itálii se totiž se svým Astonem Martin DB10 připlete do honičky s hlavním padouchem, který bude řídit Jaguar C-X75. Ten byl přitom oproti původnímu konceptu částečně přepracován, a to divizí Special Operations, která navíc spolupracovala s firmou Williams Advanced Engineering.

Scény, ve kterých se objeví Range Rover Sport SVR a Land Rover Defender Big Foot, byly pro změnu již natočeny, a to v Rakousku. Zatím sice není jasné, co u našich sousedů na agenta 007 čekalo, počítat ale můžeme s přestřelkou, která neskončí slavně pro onen Defender. Na snímcích z natáčení v Obertilliachu je totiž jasně patrné, jak jeho 37palcové off-roadové pneumatiky trčí směrem k nebi.

O scénách s Range Roverem Sport SVR, tedy modelem, který do vínku dostal 550 koní, se prozatím nic neví, i ten se ale zřejmě do výše zmíněné přestřelky připlete. Také jeho výstavbu má pak na svědomí divize SVO, jež vůči standardnímu provedení přistoupila nejen k vylepšení odpružení a ochraně podvozku, ale také k několika vizuálním modifikacím.

Více se snad dozvíme v příštích měsících, samotný snímek pak bude mít premiéru 6. listopadu letošního roku. Kromě Craiga se v něm objeví i dvojnásobný držitel Oscara Christoph Waltz, který se shodou okolností narodil ve Vídni a jenž by měl hrát právě hlavního padoucha. Uvidíme tedy, jak si s volantem Jaguaru C-X75 poradí.


Jaguar Land Rover odhalil vozy pro novou bondovku, Defender slavně neskončí - 1 - Jaguar Land Rover James Bond 01Jaguar Land Rover odhalil vozy pro novou bondovku, Defender slavně neskončí - 2 - Jaguar Land Rover James Bond 02Jaguar Land Rover odhalil vozy pro novou bondovku, Defender slavně neskončí - 3 - Jaguar Land Rover James Bond 03Jaguar Land Rover odhalil vozy pro novou bondovku, Defender slavně neskončí - 4 - Jaguar Land Rover James Bond 04
Britské automobilky oficiálně odhalily trio svých modelů, které si zahrají v nejnovější bondovce

Jaguar Land Rover odhalil vozy pro novou bondovku, Defender slavně neskončí - 5 - Jaguar Land Rover James Bond 05Jaguar Land Rover odhalil vozy pro novou bondovku, Defender slavně neskončí - 6 - Jaguar Land Rover James Bond 06Jaguar Land Rover odhalil vozy pro novou bondovku, Defender slavně neskončí - 7 - Jaguar Land Rover James Bond 07Jaguar Land Rover odhalil vozy pro novou bondovku, Defender slavně neskončí - 8 - Jaguar Land Rover James Bond 08Jaguar Land Rover odhalil vozy pro novou bondovku, Defender slavně neskončí - 9 - Jaguar Land Rover James Bond 09Jaguar Land Rover odhalil vozy pro novou bondovku, Defender slavně neskončí - 10 - Jaguar Land Rover James Bond 10
Minimálně Land Rover Defender Big Foot však příznivý osud nečeká. Během již natočené scény v rakouském Obertilliachu skončí „vzhůru nohama”

Petr Prokopec

Diskuze 2 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.