Natáčení nové bondovky se odkládá, profíci v Německu ukradli devět filmových aut

Zloději odcizili v tréninkovém centru Land Roveru poblíž Düsseldorfu pět speciálních Range Roveru Sport a čtyři další auta. Škoda jde do desítek milionů.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Natáčení nové bondovky se odkládá, profíci v Německu ukradli devět filmových aut

5.12.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Natáčení nové bondovky se odkládá, profíci v Německu ukradli devět filmových aut

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Zloději odcizili v tréninkovém centru Land Roveru poblíž Düsseldorfu pět speciálních Range Roveru Sport a čtyři další auta. Škoda jde do desítek milionů.

Ač jsme včera během představení nového speciálu pro Jamese Bonda, Astonu Martin DB10, konstatovali, že nejsme filmovým webem, stříbrným plátnem se v poslední době zabýváme docela často. A pokaždé je u toho agent 007. Nedávno se totiž začalo spekulovat, že by představitel hlavní role Daniel Craig mohl v rámci svých služebních povinností usednout i do Fiatu 500. To fanoušky filmu s ohledem na historické „poklesky” agenta Jejího Veličenstva i k vozům jako je „kachna” od Citroënu ze židle nezvedlo, dnešní zpráva by ale mohla.

Z tréninkového centra Land Roveru poblíž Düsseldorfu bylo totiž ukradeno devět vozidel, jež se měly v nové bondovce nazvané Spectre rovněž objevit. V pěti případech se jednalo o speciálně upravené Range Rovery Sport, zbývající čtyřka již přesněji specifikována nebyla. Ví se ovšem tolik, že celková hodnota odcizených vozů se pohybovala okolo 800 000 Eur (cca 22 milionů korun).

Podle policie je loupež dílem profesionálů, neboť aktuálně nejsou k dispozici žádné stopy a vodítka. I z toho důvodu musí Land Rover vyrobit veškeré vozy znovu, a tak natáčení nabere nemalé zpoždění. Mluvčí německého zastoupení britské značky pak dodala, že Land Rover bude po Evropské komisi požadovat změnu stávajícího legislativního systému. Jak to souvisí?

Momentálně je totiž vyžadováno, aby automobilky umožnily kompletní přístup k diagnostice vozu, a tak i zloději mohou snáze hledat slabá místa v jejich zabezpečení. I proto se prý nyní Range Rovery kradou jako na běžícím pásu, a tak požadavek Britů zní logicky. Jenže stejnou povinnost mají všichni výrobci a všichni tento problém nemají. Automobilka tedy nejspíš bude muset hledat chybu spíše ve vlastních řadách...


Natáčení nové bondovky se odkládá, profíci v Německu ukradli devět filmových aut - 1 - Range Rover Sport a Daniel Craig 01Natáčení nové bondovky se odkládá, profíci v Německu ukradli devět filmových aut - 2 - Range Rover Sport a Daniel Craig 02Natáčení nové bondovky se odkládá, profíci v Německu ukradli devět filmových aut - 3 - Range Rover Sport a Daniel Craig 03
James Bond alias Daniel Craig nechyběl při oficiálním debutu Range Roveru Sport na loňském autosalonu v New Yorku. Letos si však na speciálně upravené provedení bude muset kvůli zlodějům nemalou chvíli počkat

Zdroj: Wirtschafts Woche

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše