Aston Martin DB10: tohle je nové auto Jamese Bonda

(+ video) Britská novinka vznikne pouze pro potřeby filmařů. Některé detaily však uvidíme na nástupci Astonu DB9, který dorazí v roce 2016.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Aston Martin DB10: tohle je nové auto Jamese Bonda

4.12.2014 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Aston Martin DB10: tohle je nové auto Jamese Bonda

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ video) Britská novinka vznikne pouze pro potřeby filmařů. Některé detaily však uvidíme na nástupci Astonu DB9, který dorazí v roce 2016.

Filmovými novinkami se na stránkách Autoforum.cz příliš často nezabýváme, od toho jsou tu koneckonců specializované weby. Přesto sem tam o stříbrné plátno zavadíme, zvláště pokud se po něm prohánějí automobily. Před několika málo dny přišla řeč na nejnovější bondovku, ve které by agent 007 měl řádit v ulicích Říma ve Fiatu 500. Tato informace prozatím nebyla ani potvrzena, ani vyvrácena, pokud ovšem k jízdě v italském prckovi dojde, dozajista si ve filmu nezahraje hlavní automobilovou roli.

Tu bude v novém dobrodružství Jamese Bonda hrát zcela jiný vůz, a sice Aston Martin DB10. Ten byl dnes představen na speciální tiskové konferenci ve filmových studiích Pinewood, kde byly zároveň oznámeny také detaily o samotném snímku. Ten ponese název Spectre, čímž je odkazováno na známou - i když fiktivní - teroristickou organizaci. Ta se v minulosti již v bondovkách objevila, přičemž tehdy v jejím čele stál padouch Bloefeld.

Zatím není známo, zda se tento Bondův protivník vrátí, jisté je ovšem tolik, že u nejnovějšího dobrodružství bude jak herec Daniel Craig, tak i režisér Sam Mendes, který stál za posledním, nutno dodat dost bídným snímkem. To jsme ovšem poněkud odbočili, proto rychle zpátky k samotnému autu. Toho má vzniknout celkem 10 exemplářů, přičemž všechny budou použity pro filmové účely.

Na koupi lze tedy prozatím zapomenout, i když je samozřejmě možné, že produkce nakonec nějaký ten kousek v aukci nabídne. V takovém případě je však třeba začít již nyní s rozprodejem vnitřních orgánů. Pokud si ovšem počkáte do roku 2016, pak by pořízení britského klenotu mohlo být daleko levnější. Všeobecně se totiž má za to, že filmový vůz je předobrazem příštího Astonu Martin DB.

Plně produkční model by od hvězdy stříbrného plátna mohl převzít některé designové prvky, kupříkladu krátké převisy nebo výrazně skloněné čelní sloupky. Mimo to tu máme nový tvar světlometů a také čelní masky, povšimnout si můžeme i výdechů za předními koly. A ostatně i ráfků samotných, které prozatím na žádném sériovém modelu použity nebyly.

Zda ale výsledek bude vypadat podobně, o tom se již můžeme dohadovat. Aktuálně je totiž jistá pouze hliníková konstrukce, se kterou dorazí elektronika a pohonné jednotky od Mercedesu-AMG. Spekulovat pak můžeme i o názvu, s ohledem na filmové označení DB10 ovšem nejspíše přicházejí v úvahu názvy DB11 nebo DB12.

To by dávalo smysl v souvislosti s předchozím vyjádřením šéfdesignéra značky Marka Reichmana, který uvedl, že automobilka v minulosti vypustila označení DB8 mezi modely DB7 a DB9, neboť tím měl být symbolizován obrovský skok kupředu. To samé se čeká i od nové generace, proto by absence desítky mezi produkčními modely dávala smysl.

Více budeme vědět v příštích dnech, týdnech a měsících, kdy by se mohly začít objevovat na silnicích první prototypy silničního DB i skutečný filmový DB10. Samotná bondovka, ač bude mít premiéru až 6. listopadu 2015, se totiž začne natáčet už zítřejším dnem.


Aston Martin DB10: tohle je nové auto Jamese Bonda - 1 - Aston Martin DB10 01
Aston Martin pustil do světa zatím jen jedinou fotku modelu DB10...

Aston Martin DB10: tohle je nové auto Jamese Bonda - 2 - Aston Martin DB10 02Aston Martin DB10: tohle je nové auto Jamese Bonda - 3 - Aston Martin DB10 03Aston Martin DB10: tohle je nové auto Jamese Bonda - 4 - Aston Martin DB10 04Aston Martin DB10: tohle je nové auto Jamese Bonda - 5 - Aston Martin DB10 05Aston Martin DB10: tohle je nové auto Jamese Bonda - 6 - Aston Martin DB10 06
...více záběru však máme z oficiálního odhalení na tiskové konferenci

Petr Prokopec

Diskuze 2 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.