Bugatti Chiron na ilustracích odhodilo kamufláž, realita ale bude zřejmě ostřejší

Budoucí nejrychlejší vůz planety by se měl vizuálně více blížit konceptu Vision GT. Dorazí tak s radikálnější přídí a výkonem 1 500 koní.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Bugatti Chiron na ilustracích odhodilo kamufláž, realita ale bude zřejmě ostřejší

20.1.2016 | Petr Prokopec | 4 příspěvky

Bugatti Chiron na ilustracích odhodilo kamufláž, realita ale bude zřejmě ostřejší

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Budoucí nejrychlejší vůz planety by se měl vizuálně více blížit konceptu Vision GT. Dorazí tak s radikálnější přídí a výkonem 1 500 koní.

O budoucím nejrychlejším autu planety jsme sepsali již bezpočet článků. Ty jsme navíc mohli podpořit i řadou špionážních fotografií. Přesto je ženevský debut nového Bugatti Chiron jednou z nejočekávanějších premiér letošního roku. Je proto jen logické, že nástupce Veyronu láká také hromadu nadšenců, kteří se na svých neoficiálních ilustracích snaží naznačit, jak novinka z Molsheimu bude vypadat.

Aktuálně tu máme sadu retuší od Alexandra S., který dozajista vycházel ze zmiňovaných špionážních fotek. Dle nás se ovšem možná až trochu zbytečně držel při zemi, neboť skutečný Chiron nejspíše zajde v rámci vizuální agresivity dále. Zejména příď je totiž na ilustracích jen málo radikální a zůstává hlavně u tvarů předchůdce. Boky či záď ale již chystanou realitu reflektují o poznání více.

Samozřejmě, kromě několika stovek zákazníků ještě reálný Chiron nikdo neviděl, pročež je možné, že špionážní fotografie a z nich vzešlé neoficiální ilustrace pouze klamou tělem a skutečný vůz bude citelně jiný. S tím ovšem příliš nepočítáme, neboť Bugatti již několikráte mezi řádky naznačilo, že jistým předobrazem novinky je koncept Vision GT. A tomu jsou prototypy velmi podobné.

Jak vše dopadne, to se dozvíme v řádu týdnů. Aktuálně tak jen dodáme, že kromě agresivnějšího vzhledu se nástupce Veyronu pochlubí také vyšším výkonem osmilitrového šestnáctiválce. S 1 500 koňmi by přitom měl zvládat akceleraci z klidu na stovku za 2,2 sekundy a nejvyšší rychlost 467 km/h. K mání bude pouze 500 exemplářů, více než pětina z tohoto množství však již má svého majitele.

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2016.


Bugatti Chiron na ilustracích odhodilo kamufláž, realita ale bude zřejmě ostřejší - 1 - Bugatti Chiron nove neoficialni rendery 01Bugatti Chiron na ilustracích odhodilo kamufláž, realita ale bude zřejmě ostřejší - 2 - Bugatti Chiron nove neoficialni rendery 02Bugatti Chiron na ilustracích odhodilo kamufláž, realita ale bude zřejmě ostřejší - 3 - Bugatti Chiron nove neoficialni rendery 03Bugatti Chiron na ilustracích odhodilo kamufláž, realita ale bude zřejmě ostřejší - 4 - Bugatti Chiron nove neoficialni rendery 04Bugatti Chiron na ilustracích odhodilo kamufláž, realita ale bude zřejmě ostřejší - 5 - Bugatti Chiron nove neoficialni rendery 05Bugatti Chiron na ilustracích odhodilo kamufláž, realita ale bude zřejmě ostřejší - 6 - Bugatti Chiron nove neoficialni rendery 06Bugatti Chiron na ilustracích odhodilo kamufláž, realita ale bude zřejmě ostřejší - 7 - Bugatti Chiron nove neoficialni rendery 07Bugatti Chiron na ilustracích odhodilo kamufláž, realita ale bude zřejmě ostřejší - 8 - Bugatti Chiron nove neoficialni rendery 08
Nové neoficiální ilustrace Bugatti Chiron se dle nás možná až zbytečně drží při zemi, realita by totiž měla být ještě ostřejší

Zdroj: Art by Alexander S@Facebook

Petr Prokopec

Diskuze 4 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.