Bugatti Galibier: supersedanu už se asi nevyhneme (video)

Nejprestižnější značka koncernu Volkswagen překvapivě zveřejnila nové video už roky starého konceptu Galibier. Je to avízo brzkého začátku výroby?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Bugatti Galibier: supersedanu už se asi nevyhneme (video)

27.4.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Bugatti Galibier: supersedanu už se asi nevyhneme (video)

/

Foto: Bugatti

Nejprestižnější značka koncernu Volkswagen překvapivě zveřejnila nové video už roky starého konceptu Galibier. Je to avízo brzkého začátku výroby?

U Bugatti Galibier - poprvé představeného v roce 2009 - jsme se naposledy zastavili loni v září. Bylo to v době, kdy o budoucnosti superluxusního liftbacku mělo rozhodnout vedení mateřského koncernu Volkswagen čekající na přepracování designu.

„Galibier je momentálně ve druhé polovině vývoje designu,“ řekl tehdy pro britský Autocar šéf automobilky Wolfgang Durheimer a dodal, že upravené auto dostane management VW k posouzení ještě před Vánocemi. „Navrhnu, abychom dále pokračovali ve vývoji, a oproti původní studii budu prosazovat značné změny,“ vysvětlil svůj záměr Durheimer.

„Projekt by se měl lišit od současného vozu hlavně od sloupků B dozadu, změníme přístup k zadním sedadlům a vyřešíme problém s prostorem pro nohy cestujících na zadních sedadlech. Auto by mělo být trochu delší a upravíme též výkon,“ dodal Durheimer a zdůraznil, že síla motoru v koních bude vyjádřena čtyřciferným číslem.

Nečekali jsme, že se Bugatti ozve nějak brzy, ale že po několika měsících od jednání, které mělo rozhodnout o značných změnách, zveřejní nové video Galibieru v jeho původní podobě, to snad nečekal nikdo. V podobných rozpacích je většina médií, které rovněž nerozumí tomu, co tím top značka Volkswagenu přesně chtěla demonstrovat. Máme ale zato, že nemůže jít o nic jiného než avizo brzkého začátku výroby, nebo alespoň oznámení budoucí sériové produkce.

Každopádně video je na světě, a pokud vás zajímá hi-end luxus na kolech, těch necelých pět minut si patrně vychutnáte.


Bugatti Galibier: supersedanu už se asi nevyhneme (video) - 1 - Bugatti 16C Galibier 01Bugatti Galibier: supersedanu už se asi nevyhneme (video) - 2 - Bugatti 16C Galibier 02Bugatti Galibier: supersedanu už se asi nevyhneme (video) - 3 - Bugatti 16C Galibier 03Bugatti Galibier: supersedanu už se asi nevyhneme (video) - 4 - Bugatti 16C Galibier 04Bugatti Galibier: supersedanu už se asi nevyhneme (video) - 5 - Bugatti 16C Galibier 05Bugatti Galibier: supersedanu už se asi nevyhneme (video) - 6 - Bugatti 16C Galibier 06Bugatti Galibier: supersedanu už se asi nevyhneme (video) - 7 - Bugatti 16C Galibier 07Bugatti Galibier: supersedanu už se asi nevyhneme (video) - 8 - Bugatti 16C Galibier 08Bugatti Galibier: supersedanu už se asi nevyhneme (video) - 9 - Bugatti 16C Galibier 09Bugatti Galibier: supersedanu už se asi nevyhneme (video) - 10 - Bugatti 16C Galibier 10Bugatti Galibier: supersedanu už se asi nevyhneme (video) - 11 - Bugatti 16C Galibier 11Bugatti Galibier: supersedanu už se asi nevyhneme (video) - 12 - Bugatti 16C Galibier 12Bugatti Galibier: supersedanu už se asi nevyhneme (video) - 13 - Bugatti 16C Galibier 13Bugatti Galibier: supersedanu už se asi nevyhneme (video) - 14 - Bugatti 16C Galibier 14Bugatti Galibier: supersedanu už se asi nevyhneme (video) - 15 - Bugatti 16C Galibier 15Bugatti Galibier: supersedanu už se asi nevyhneme (video) - 16 - Bugatti 16C Galibier 16Bugatti Galibier: supersedanu už se asi nevyhneme (video) - 17 - Bugatti 16C Galibier 17Bugatti Galibier: supersedanu už se asi nevyhneme (video) - 18 - Bugatti 16C Galibier 18Bugatti Galibier: supersedanu už se asi nevyhneme (video) - 19 - Bugatti 16C Galibier 19Bugatti Galibier: supersedanu už se asi nevyhneme (video) - 20 - Bugatti 16C Galibier 20Bugatti Galibier: supersedanu už se asi nevyhneme (video) - 21 - Bugatti 16C Galibier 43
Výroba limuzíny Galibier by se měla rozjet v roce 2015. Cena? V přepočtu 42 milionů korun

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše