Bugatti Veyron Super Sport je znovu nejrychlejším autem světa, ani se nemuselo rozjet

Tahanice o to, kdo tu má největší certifikované dispozice, pokračují. Za delší část provazu aktuálně tahá Bugatti, dokazovat přitom nic nemuselo.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Bugatti Veyron Super Sport je znovu nejrychlejším autem světa, ani se nemuselo rozjet

14.4.2013 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Bugatti Veyron Super Sport je znovu nejrychlejším autem světa, ani se nemuselo rozjet

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Tahanice o to, kdo tu má největší certifikované dispozice, pokračují. Za delší část provazu aktuálně tahá Bugatti, dokazovat přitom nic nemuselo.

Už tak svérázný příběh o jednom francouzském autě a jeho rychlostním rekordu začíná dále nabírat na bizarnosti. Teprve před týdnem jsme vás informovali o tom, že Bugatti Veyron Super Sport bylo vyřazeno z z Guinessovy knihy rekordů coby nejrychlejší auto světa. Přestalo snad jezdit? Ne, jen se po letech přišlo na to, že rekordu dosáhlo po odstranění omezovače rychlosti, bez nějž vůz standardně nebyl dodáván.

To samo o sobě byla pozoruhodná zpráva, několik dalších okolností ji ale přidalo na peprnosti. Krátce předtím se totiž o podobný rekord svého druhu přihlásilo Hennesey a aby to nebylo málo, Bugatti si v mezičase stihlo, tentokrát s certifikací TÜV, připsat rychlostní rekord mezi produkčními roadstery. A to jsme ještě přes týden nezmínili jednu záležitost - SSC se ozvalo s tiskovou zprávou, že to je tedy zpátky ono, kdo drží rychlostní rekord s již neprodávaným Ultimate Aero. Všechno? Kdepak.

Kolegové z Driving.co.uk, kteří rekordní zápis Veyronu původně napadli, se totiž koncem týdne přihlásili s novým prohlášením společnosti Guinness World Records. Ta nakonec změnila svůj názor a Veyron Super Sport znovu zařadila na vrchol žebříčku poté, co analýzy ukázaly, že „změna v nastavení omezovače rychlosti neovlivňuje základní řešení auta nebo jeho motoru.” Také dobré, jako by se tohle nevědělo dříve...

Vypadá to na hloupost přes hloupost, ale možná je tu pádnější argument, který jednání „guinessovců” ospravedlňuje - podle kolegů z Autocaru bylo, navzdory původním zprávám o jiném stavu, prodáno pět z třiceti Veyronů Super Sport zákazníkům bez omezovače rychlosti. Pokud je to tak, není co řešit, jinak bychom asi, čistě formálně, museli trvat na tom, že auto s neodstranitelným omezovačem rychlosti více, než kolik povoluje omezovač, prostě na silnici nejede. Uvidíme, jakého dalšího vývoje se tato „kauza” dočká...


Bugatti Veyron Super Sport je znovu nejrychlejším autem světa, ani se nemuselo rozjet - 1 - Bugatti Veyron Super Sport 05Bugatti Veyron Super Sport je znovu nejrychlejším autem světa, ani se nemuselo rozjet - 2 - Bugatti Veyron Super Sport 06Bugatti Veyron Super Sport je znovu nejrychlejším autem světa, ani se nemuselo rozjet - 3 - Bugatti Veyron Super Sport 07Bugatti Veyron Super Sport je znovu nejrychlejším autem světa, ani se nemuselo rozjet - 4 - Bugatti Veyron Super Sport 08Bugatti Veyron Super Sport je znovu nejrychlejším autem světa, ani se nemuselo rozjet - 5 - Bugatti Veyron Super Sport 09Bugatti Veyron Super Sport je znovu nejrychlejším autem světa, ani se nemuselo rozjet - 6 - Bugatti Veyron Super Sport 10Bugatti Veyron Super Sport je znovu nejrychlejším autem světa, ani se nemuselo rozjet - 7 - Bugatti Veyron Super Sport 11Bugatti Veyron Super Sport je znovu nejrychlejším autem světa, ani se nemuselo rozjet - 8 - Bugatti Veyron Super Sport 20Bugatti Veyron Super Sport je znovu nejrychlejším autem světa, ani se nemuselo rozjet - 9 - Bugatti Veyron Super Sport 21Bugatti Veyron Super Sport je znovu nejrychlejším autem světa, ani se nemuselo rozjet - 10 - Bugatti Veyron Super Sport 27Bugatti Veyron Super Sport je znovu nejrychlejším autem světa, ani se nemuselo rozjet - 11 - Bugatti Veyron Super Sport 30Bugatti Veyron Super Sport je znovu nejrychlejším autem světa, ani se nemuselo rozjet - 12 - Bugatti Veyron Super Sport 29
Obrázky Veyronu Super Sport už můžeme znovu vystavovat i s certifikátem od GWR, alespoň do pondělí...

Zdroj: Driving.co.uk

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.