Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse WRC oficiálně: 408,84 km/h za 1,99 milionu Eur

Předchozí únik fotografií a informací nelhal, poslední novinkou Bugatti je zvláštní verze Veyronu Grand Sport Vitesse s certifikovanou maximální rychlostí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse WRC oficiálně: 408,84 km/h za 1,99 milionu Eur

11.4.2013 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse WRC oficiálně: 408,84 km/h za 1,99 milionu Eur

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Předchozí únik fotografií a informací nelhal, poslední novinkou Bugatti je zvláštní verze Veyronu Grand Sport Vitesse s certifikovanou maximální rychlostí.

Na začátku tohoto týdne se nám chvíli zdálo, že na obzoru vidíme přízrak nového, superrychlého Bugatti, hned záhy se ale z nejasného avíza vyklubalo „jen” nové provedení současného Grand Sportu Vitesse. Tehdy jsme tak soudili na základě uniklých informací a fotografií, a tak jsme si nemohli být zcela jisti, jestli realita nakonec nebude poněkud odlišná, dnes ale můžeme s jistotou říci, že nikoli. Bugatti totiž odhalilo přesně to, co se dostalo ven předčasně - Veyron Grand Sport Vitesse WRC.

Pokud vás i napodruhé zmátla zkratka WRC, raději znovu dodáváme, že značí slova World Record Car, neboli auto, které zaznamenalo světový rekord. A čím je vlastně výjimečné, odlišné od dosavadní nabídky tohoto modelu Bugatti? To je velmi prosté, ničím. Ať čtu tiskovou zprávu automobilky jakýmkoli směrem, vidíme jen zmínku o tom, že „pro rekordní jízdu byl Vitesse oděn do výkonného dvoubarevného schématu sestávajícího z černé a oranžové, které dokonale vyjevuje jeho vnitřní kvality do vnějšího vzhledu.” Jinak zkrátka nic a to předpokládáme, že zákazníci si vůz budou moci vůz beztak navléci i do poněkud méně „výkonného” šatu.

Auto je tedy ve všech ohledech totožné s dosavadním Veyronem Grand Sport Vitesse a nejzajímavější je na jeho uvedení nakonec hlavně to, že přichází krátce po odnětí světového rychlostního rekordu Veyronu Super Sport. Bugatti tím o jeden rekord přišlo, ale právě provedení Vitesse WRC oslavuje zisk jiného - s 408,84 km/h se sundaným střešním panelem je to daleko nejrychlejší otevřený vůz světa. O certifikaci se tentokrát postaralo německé TÜV (když si guinessovci „zkazili”) a... a to je všechno, Vitesse WRC opravdu neznamená nic jiného než oslavu certifikované maximální rychlosti rok prodávaného auta bez jakýchkoli změn.

Je tedy otázkou, za co si v tomto případě chce nechat automobilka připlatit, neboť omezenou edici osmi kusů Grand Sport Vitesse World Record Car hodlá prodávat po 1,99 milionu Eur (cca 50 milionů Kč) bez lokální daně hned po premiéře na autosalonu v Šanghaji začínajícího na konci minulého týdne. Něco se možná najde, ale pokud to existuje, dostupné zprávy se o tom nezmiňují.

Pokud se pídíte po dalších informacích, můžeme ještě dodat vyjádření Anthonyho Liu, čínského závodního jezdce, který zmíněné rychlosti dosáhl na testovací trati Volkswagenu v Ehra-Lessien. „Je to velmi vzrušující moment. Už při našich trénincích jsme překonali rychlost 400 km/h, ale fakt, že jsem dokázal tuto neuvěřitelnou rychlost překročit znovu a ještě více, mě naplňuje pýchou. Auto je i při tak vysokých rychlostech neuvěřitelně stabilní a rychlé. S otevřenou střechou si můžete opravdu užít zvuku motoru a přitom jsem ani ve vysokých rychlostech nebyl vůbec obtěžován proudícím vzduchem,” řekl Liu ve zřetelně marketingové tónině.

Nechceme pochopitelně znevažovat jistě úžasné schopnosti Veyronu Vitesse, ale pokud má, a to má, Bugatti problém s rozprodáním veškeré plánované výroby otevřeného Grand Sportu, asi by na to mohlo jít chytřeji než s pomocí edice, která za peníze navíc přináší jen punc nejrychlejšího otevřeného auta světa, který ale přirozeně náleží i všem dalším vyrobeným exemplářům Vitesse, ať už doteď, nebo v budoucnu. Tohle nám zkrátka nedává velký smysl.


Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse WRC oficiálně: 408,84 km/h za 1,99 milionu Eur - 1 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse WRC oficialni 01Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse WRC oficiálně: 408,84 km/h za 1,99 milionu Eur - 2 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse WRC oficialni 02Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse WRC oficiálně: 408,84 km/h za 1,99 milionu Eur - 3 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse WRC oficialni 03Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse WRC oficiálně: 408,84 km/h za 1,99 milionu Eur - 4 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse WRC oficialni 04Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse WRC oficiálně: 408,84 km/h za 1,99 milionu Eur - 5 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse WRC oficialni 05Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse WRC oficiálně: 408,84 km/h za 1,99 milionu Eur - 6 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse WRC oficialni 06Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse WRC oficiálně: 408,84 km/h za 1,99 milionu Eur - 7 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse WRC oficialni 07Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse WRC oficiálně: 408,84 km/h za 1,99 milionu Eur - 8 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse WRC oficialni 08Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse WRC oficiálně: 408,84 km/h za 1,99 milionu Eur - 9 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse WRC oficialni 09Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse WRC oficiálně: 408,84 km/h za 1,99 milionu Eur - 10 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse WRC oficialni 10Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse WRC oficiálně: 408,84 km/h za 1,99 milionu Eur - 11 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse WRC oficialni 11Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse WRC oficiálně: 408,84 km/h za 1,99 milionu Eur - 12 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse WRC oficialni 12Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse WRC oficiálně: 408,84 km/h za 1,99 milionu Eur - 13 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse WRC oficialni 13Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse WRC oficiálně: 408,84 km/h za 1,99 milionu Eur - 14 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse WRC oficialni 14Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse WRC oficiálně: 408,84 km/h za 1,99 milionu Eur - 15 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse WRC oficialni 15Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse WRC oficiálně: 408,84 km/h za 1,99 milionu Eur - 16 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse WRC oficialni 16Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse WRC oficiálně: 408,84 km/h za 1,99 milionu Eur - 17 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse WRC oficialni 17
Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse WRC již na kvalitních oficiálních snímcích

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.