Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou?

(+ živé foto) Bugatti v Ženevě zahájilo velký výprodej. Na svém stánku představila nejrychlejší targu světa - Veyron Grand Sport Vitesse.
 1. Autoforum.cz
 2. Rubriky a sekce
 3. Představení

Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou?

7.3.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou?

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ živé foto) Bugatti v Ženevě zahájilo velký výprodej. Na svém stánku představila nejrychlejší targu světa - Veyron Grand Sport Vitesse.

Ke vzájemnému křížení držitele světového rychlostního rekordu mezi produkčními automobily - Veyronu Super Sport - s otevřeným modelem Grand Sport byl koncern Volkswagen donucen malým zájmem o roadster. O tom se mluví už dlouhou. Až nyní ale máme možnost podívat se na celou sérii nových fotek a upřesněné parametry.

Novinka s přídomkem Vitesse (francouzsky rychlost - jak příznačné) je pro možné zákazníky zajímavá ve dvou směrech. Prvním z nich je částečně průhledný odnímatelný střešní panel, který Veyron kupé změní na targu, i když vám Bugatti bude svatosvatě slibovat, že to je roadster. Mnohem atraktivnější, ačkoli také patřičně dražší, je druhá neočekávaná možnost dostat se k silnější pohonné jednotce verze Super Sport.

Upgrade motoru 8,0 W16 spočívá ve zvětšení všech čtyř turbodmychadel i mezichladičů stlačeného vzduchu, přepracování elektroniky a zvýšené zátěži byl rovněž uzpůsoben podvozek a brzdy. Původních 1 001 koní a 1 250 newtonmetrů se tak rázem změnilo na 1 200 koní a 1 500 newtonmetrů, které dokáží katapultovat Vitesse na stovku za 2,6 sekundy a roztáhnout jej na 410 km/h.

Unikátní „skládačky“ se v Ženevě představily v zajímavých barevných kombinacích. Auto stojící na světle modrých dvacítkách a stejně lakovanou spodní částí vypadá, že větší část byla nastříkána tmavě modrým odstínem. Ve skutečnosti se ale jedná o viditelný, průhledným lakem krytý modrý karbon. Druhá a třetí varianta (Jet Grey a černá) jsou pro změnu barevně jednolité, bez kontrastů, což je zase poslední auto nalakováno mixem stříbrné a hnědého karbonu.

Naposledy jsme zmiňovali odhadovanou cenu 1,65 milionu eur, tu ovšem Bugatti v Ženevě nepotvrdilo. Což je ale v pořádku. U zboží podobného typu to je většinou záležitost „na požádání“. A nebo možná ani to ne - toto je auto z ranku „pokud se musíte ptát na cenu, nemáte na něj”...

Tip: Projděte si všechny žhavé automobilové novinky v našem speciálu k ženevskému autosalonu 2012


Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou? - 1 - Bugatti Grand Sport Vitesse zive 01Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou? - 2 - Bugatti Grand Sport Vitesse zive 02Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou? - 3 - Bugatti Grand Sport Vitesse zive 03Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou? - 4 - Bugatti Grand Sport Vitesse zive 04Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou? - 5 - Bugatti Grand Sport Vitesse zive 06Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou? - 6 - Bugatti Grand Sport Vitesse zive 07Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou? - 7 - Bugatti Grand Sport Vitesse zive 08Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou? - 8 - Bugatti Grand Sport Vitesse zive 09Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou? - 9 - Bugatti Grand Sport Vitesse zive 10Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou? - 10 - Bugatti Grand Sport Vitesse zive 11
Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse živě v Ženevě

Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou? - 11 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse 01Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou? - 12 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse 02Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou? - 13 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse 03Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou? - 14 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse 04Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou? - 15 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse 05Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou? - 16 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse 06Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou? - 17 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse 07Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou? - 18 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse 08Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou? - 19 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse 09Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou? - 20 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse 10Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou? - 21 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse 11Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou? - 22 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse 12Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou? - 23 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse 13Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou? - 24 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse 14Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou? - 25 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse 15Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou? - 26 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse 16Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou? - 27 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse 17
Vitesse vzniklo díky krizi a incestu - Grand Sport se spojil se Super Sportem

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.