Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou?

(+ živé foto) Bugatti v Ženevě zahájilo velký výprodej. Na svém stánku představila nejrychlejší targu světa - Veyron Grand Sport Vitesse.
 1. Autoforum.cz
 2. Rubriky a sekce
 3. Představení

Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou?

7.3.2012 | Miro Mihálik | 5 příspěvků

Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou?

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ živé foto) Bugatti v Ženevě zahájilo velký výprodej. Na svém stánku představila nejrychlejší targu světa - Veyron Grand Sport Vitesse.

Ke vzájemnému křížení držitele světového rychlostního rekordu mezi produkčními automobily - Veyronu Super Sport - s otevřeným modelem Grand Sport byl koncern Volkswagen donucen malým zájmem o roadster. O tom se mluví už dlouhou. Až nyní ale máme možnost podívat se na celou sérii nových fotek a upřesněné parametry.

Novinka s přídomkem Vitesse (francouzsky rychlost - jak příznačné) je pro možné zákazníky zajímavá ve dvou směrech. Prvním z nich je částečně průhledný odnímatelný střešní panel, který Veyron kupé změní na targu, i když vám Bugatti bude svatosvatě slibovat, že to je roadster. Mnohem atraktivnější, ačkoli také patřičně dražší, je druhá neočekávaná možnost dostat se k silnější pohonné jednotce verze Super Sport.

Upgrade motoru 8,0 W16 spočívá ve zvětšení všech čtyř turbodmychadel i mezichladičů stlačeného vzduchu, přepracování elektroniky a zvýšené zátěži byl rovněž uzpůsoben podvozek a brzdy. Původních 1 001 koní a 1 250 newtonmetrů se tak rázem změnilo na 1 200 koní a 1 500 newtonmetrů, které dokáží katapultovat Vitesse na stovku za 2,6 sekundy a roztáhnout jej na 410 km/h.

Unikátní „skládačky“ se v Ženevě představily v zajímavých barevných kombinacích. Auto stojící na světle modrých dvacítkách a stejně lakovanou spodní částí vypadá, že větší část byla nastříkána tmavě modrým odstínem. Ve skutečnosti se ale jedná o viditelný, průhledným lakem krytý modrý karbon. Druhá a třetí varianta (Jet Grey a černá) jsou pro změnu barevně jednolité, bez kontrastů, což je zase poslední auto nalakováno mixem stříbrné a hnědého karbonu.

Naposledy jsme zmiňovali odhadovanou cenu 1,65 milionu eur, tu ovšem Bugatti v Ženevě nepotvrdilo. Což je ale v pořádku. U zboží podobného typu to je většinou záležitost „na požádání“. A nebo možná ani to ne - toto je auto z ranku „pokud se musíte ptát na cenu, nemáte na něj”...

Tip: Projděte si všechny žhavé automobilové novinky v našem speciálu k ženevskému autosalonu 2012


Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou? - 1 - Bugatti Grand Sport Vitesse zive 01Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou? - 2 - Bugatti Grand Sport Vitesse zive 02Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou? - 3 - Bugatti Grand Sport Vitesse zive 03Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou? - 4 - Bugatti Grand Sport Vitesse zive 04Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou? - 5 - Bugatti Grand Sport Vitesse zive 06Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou? - 6 - Bugatti Grand Sport Vitesse zive 07Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou? - 7 - Bugatti Grand Sport Vitesse zive 08Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou? - 8 - Bugatti Grand Sport Vitesse zive 09Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou? - 9 - Bugatti Grand Sport Vitesse zive 10Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou? - 10 - Bugatti Grand Sport Vitesse zive 11
Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse živě v Ženevě

Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou? - 11 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse 01Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou? - 12 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse 02Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou? - 13 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse 03Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou? - 14 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse 04Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou? - 15 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse 05Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou? - 16 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse 06Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou? - 17 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse 07Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou? - 18 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse 08Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou? - 19 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse 09Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou? - 20 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse 10Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou? - 21 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse 11Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou? - 22 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse 12Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou? - 23 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse 13Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou? - 24 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse 14Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou? - 25 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse 15Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou? - 26 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse 16Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse: je libo 410 km/h bez střechy nad hlavou? - 27 - Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse 17
Vitesse vzniklo díky krizi a incestu - Grand Sport se spojil se Super Sportem

Miro Mihálik

Diskuze 5 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše